Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetek 11 hónapoos...

Mit tehetek 11 hónapoos lányom tányérjára, ami változatos és kézzel lehet enni?

Figyelt kérdés
Már több,mint 2 hónapja,hogy nem,illetve alig eszik a a lányom.Gyümölcs semmilyen formában nem érdekli,újabban megeszi a joghurtot egy nap egyszer.Imádja a zöldborsót és a bolognait és csak ez utóbbit hajlandó kanállal enni (én etetem).Mindenki kajájából kunyerál,ami nem baj,de alig van étvágy és inkább csak játszik a kajával.A fő gondom mégis az,hogy csak azt hajlandó megenni,amit ő maga szed fel a kis kezével.Levesből kiszedett répa,krumpli,petrezselyem,húskockák az ebédje.Abból is kevés,mert mire egyedül felszedegeti és megeszi,megunja és inkább kikívánkozik.Mit tegyek elé,hogy ne natúr főtt zöldség legyen?Mert ugye főzeléket,leveset nem lehet kézzel enni.A súlya rendben van,de én már készen vagyok ettől.Reggelire vagy vacsorára kenyeret,kiflit,pogácsát eszik,abból is keveset.Ha etetni akarom,rázza és elfordítja a fejét.Kanállal már próbálkozik egyedül,néha sikerül,de inkább nem.
2010. júl. 15. 13:36
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocs a plusz karakterekért.
2010. júl. 15. 13:38
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam másfél éves.Ugyanez a helyzet.Csak akkor eszik,ha én etetem,és nagyon hamar megunja az egyhelyben ülés.Ha nem mennék utána,és nem adnám a szájba nem enne..reméljük,hogy egyszer megjön az étvágya.A súlyával neki sincs gondja.
2010. júl. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

paprikáskrumpliból a krumplit, virslit kiszedegetheti

rántotthús, puha,könnyű fasírt, hasábburgonya, petrezselymes krumpli, sült hús apróra vágva, cékla, szilvás gombóc, nudli

2010. júl. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

bébirépa bébikukorica. Nagyon ajánlom, sülve főve nyersen...


Ne akarj neki adni húst, ha nem eszi. Sőt, ne is ajánld, majd mikor látja, hogy ti eszitek, neki is fog kelleni. Nem baj ha nem eszik, tudja az ő kis szervezete, hogy kell e neki, vagy sem. Csak a folyadékot tukmáljad bele, mert azt elfelejtik sűrűn.

Egy óvónéni

2010. júl. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Spenótos penne, lányom imádja kézzel esz, de bármilyen szószt teszek a penne tésztára megeszi,Pl. Tejfölós hús szószal + husi rá próbáljátok ki! Rántottát bundáskenyeret us adhatsz, rántott hús fasirt sajt darabok, főtt karfiol brokkoli, virsli kolbászt sütve főve, hasábburgonya, a főzelékeket úgy eszi meg ha az etetőszékben van a tv előtt, thomas mickey egér játszótere leköti és eszik!
2010. júl. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!