Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adjak neki enni hogy...

Mit adjak neki enni hogy változatos, egészséges legyen? Mit eszik a babátok egész nap?

Figyelt kérdés
Kisfiam 6hónapos. 4hónaposan kezdtük a hozzátáplálást. Eddig amiket eszik: alma, sárgabarack, őszibarack, körte, sütőtök, répa, krumpli, tejpépek. A tízórait már kiváltottuk és fürdés előtt eszik tejpépet, utánna pedig cicin alszik el. Éjszaka is min. 2szer cicizik. Ezekből mind üvegest kapott eddig. Szeretnék mostmár ebédre is adni neki. Üvegesből rengeteg varriáció létezik de iszonyú drága. Úgy gondoltam, hogy reggel cicizik, aztán tízóraira kap valami gyümölcsöt esetleg kekszel de almán kívül csak üveges van.Aztán az ebéd a kérdés majd 3órakor szokott cicizni aztán este tejpép 3cici. Szeretnék főzőcskézni neki de miket, hogy változatos, egészséges legyen minden nap? Most szeretném bevezetni a csirkehusit is.
2011. ápr. 18. 13:38
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
ADJ NEKI GIROSZTÁLAT
2011. ápr. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A csirkével sokmndent kombinálhatsz majd! Almát, krumplis is adhatsz vele, répát,sőt ha a meggyet is bevezeted (lehet már!) azzal is nagyon fini lesz.

Én is ilyeneket szoktam, két hozzávalót pépesítek amik illenek egymáshoz, csirkéhez illik szinte minden zöldség és pár gyümi is, illetve alma-krumpli,meggy-krumpli, stb. is ha épp nem husi a menü. Aztán jöhetnek sorba a többi zöldség, sőt néha (hetente egyszer) vehettek tésztás babakaját üvegest, változatosságként. Tejpépbe is keverhetsz gyümit neki, mindig mást!

2011. ápr. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja, elsőn jót röhögtem :) Mármint hasznosnak nem hasznos amit írt de lelki szemeim előtt megjelent a tálból csipegető baba :) Fiam 9 hónapos de kinézi a szánkból az összes falatot!
2011. ápr. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Mint előttem szóló és van, hogy veszek neki drágább dolgokból kicsit pld egy édes burgonyát és azt főzöm meg kukorica darával/kölessel/zabpehyellyel, vagy volt, hogy nagyon jutányos áron jutottam avokádóhoz -olyankor azt kapott felet/negyedet. Néha kap a főzelékébe ordát. Nekem is ugyan ezek a gondjaim voltak. Kiszámoltam és még így is olcsóbb sokkal, mint az üveges, illetve ezek gyorsan el is készülnek.
2011. ápr. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Első te mekkora paraszt vagy hihetetlen! Sajnálom szegény gyereked ha van. Tanuld meg leírni a GYROST!!
2011. ápr. 18. 15:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!