Akiknek kevés pénze marad ételre a számlák és az egyebek kifizetése után (30-40ezer Ft vagy ennél kevesebb), hogy oldjátok meg a változatos étrendet? Úgy hogy a baba is ehessen belőle és a párotok is jól lakjon?
Akkor veszek húst, amikor akciós, nagy adagot, és fagyasztom (pl. sertéscomb) Ebből lehet pörkölt, tejfölös hús, akár rántott hús is.
SOk főzelék (krumpli, borsó, mikor melyik mirelit akciós - ha épp nincs a fagyasztóban)
Levesnek csontos karaj, és csirkeszárny, vagy comb, abból a husit mind megehetjük.
Lángos, más kelt tészták, ezek mind laktatóak. Időnként tészta.
A lényeg az, hogy spórolni úgy tudsz, ha tervet készítesz, mondjuk fél hónapra. 15 napra leírod, melyik nap mit akarsz főzni, és mennyi alapanyag kell hozzá. Aztán szétnézel, hogy mit hol tudsz akciósan megvenni (érdemes a környéken, mert ha autóval indulsz el, csak úgy éri meg, ha egy helyen veszel meg mindent)
És mindent tegyél el, semmit ne dobj ki. Pl. a maradék pörköltböl másnap csinálhatsz hortobágyi húsos palacsintát. A leveszöldségekből legalább 3 napig ehet a fiad. A főzelékeket ugyanígy.
Csak kitartás, nem lesz ott semmi gond!
8 hónaposan még nagyon enyhe a választék ahhoz képest amire egy apuka gyomrának is szüksége van.
A levesek jók zöldségesen leturmixolva a babának, de ehhez kell a papának második is.
Nem könnyű a dolog, de muszály lesz az apukának apához mérten kicsit diétáznia, vagy pedig kétfélét kell főznöd.
Főzelékpüré a babának jó, de apának tuti kell rá valami.
Nagyon nehéz, de próbálj meg kombinálni, fagyasztani és több napra főzni, mert sokkal olcsóbb nagyobb adagot főzni, aztán mehet a fagyasztóba, majd egy hét múlva megint elővenni!
Pl a töltöttpaprika nálunk kiadós, krumplival készül így apa jóllakik, ha nem szereti, majd most megszereti..a baba pedig ehet paradicsomos burgonyát.
Ha levest főzöl, akkor hússal főzd, ahhoz csinálsz paradicsommártást és kész..a baba megint ehet , csak pár krumpli kell hozzá.
Répás , zöldséges ebéd , a babának összetöröd, apa meg eszi egészben.
A leves mindig jó és abból is tudsz nagy mennyiséget, csak mindig annyit főzz be amennyi kell.
A főzelékek jók, apának valami fasít feltét lehet.
Nem jut más eszembe, mert nem emlékszem mi 2 évesek vagyunk, hogy mit ehetett akkor a fiam..
Hétvégén a nagyitól talán csurran-cseppen egy adag !
Krémlevesek, ezeket sűrítve a gyermek is eheti. Karfiol, brokkoli, karalábé krémlevesek, megeszi szerintem a gyümölcslevest is.
Paprikás krumpli, rakott krumpli, főzelékfélék: zöldborsó, sárgarépa, sólet, tökfőzelék, spenót...
Én ennyi idős gyermekeimnek külön főztem, vagy a mi ételünk alapanyagából külön készítettem neki főzeléket. Ennyi idősen még tejterméket nem ehet még étel sűrítésében sem, illetve tojást sem. Sajnos fog hiányában még turmixolni is kellett!
Szia!
Szerintem érdemes lenne olyan ételeket főznöd magatoknak ami több napra elég és el van a hűtőben, persze ehhez az kell hogy egyétek is meg a 2-3 napos ételt mert ha ez nem működik akkor csak kidobott pénz.
Pl: Savanyú bab főzelék valami füstölttel. Megfőzöl egy jó nagy fazékkal, ki rakod kisebb edényekbe, ha hazajön a párod egyet kiveszel, megmelegíted és már ehet is. Mellé mindig csinálhatsz valami tészta félét. (lángos, lapcsánka, palacsinta, ezt a baba is megeheti) És kis adagokban főzhetsz külön a babának. Én a gyereknek is nagy adagokban főzök és le fagyasztom a többit tejfölös dobozokban és ha épp olyan kaja van amit a gyerek nem ehet akkor előveszem és azt eszi.
Több napos kajára még ötletetek:
-Töltött káposzta
-Csirkepörkölt (minden nap főzöl hozzá friss tésztát vagy nokedlit, ezt a babó is eheti)
-Gulyások (bab gulyás, palóc gulyás, hamis gulyás leves)
-Töltött paprika
-Rakott kelkáposzta
-Rakott karfiol
-Hús leves
Olcsó ételek amiket naponta főzhetsz: Lecsó, krumplifőzelék, borsófőzelék, sóska, tejbegríz, krumplis tészta, káposztás tészta, rántott máj, paradicsomos káposzta főzelék, finomfőzelék, tökfőzelék, rakott krumpli.
mi is nagyon meghúzzuk a gatyaszíjjat, de hús elég sokszor van. Nem tudom, ki hogy van vele, én sokkal jobban kijövök belőle, mint másból. Veszek például 2 friss csirkét, tehát ami nincs fagyasztva, itthon szétbontom. Mellcsontja, háta, fara levesbevaló, 3szor tudok levest főzni belőle. Alsócom+szárny 2 személyre 2 ebéd, felsőcombja 2 személyre 1-2 evés, 1 csirkemellet kockázok és fagyasztok a picinek, másik csirkemellből rántotthusi megint 2 evés. Én sokszor kevesebbet eszek, mint a férjem, pl. ő eszik 2 felsőcombot, én egyet. Mindíg van itthon rizs, máléliszt és krumpli, ezekből készítek másodikat, van makaróni is, de a reálos liszt nagyon olcsó, így van, hogy nokedlit szoktam szaggatni. Néha van mákos, v. dióslaska, krumplistészta joghurttal, rakottkrumpli, bár a sok tojás meg a tejfel miatt az is elég drága ebéd, pedig még húst sem rakok bele. Levesbe sokszor füstölt csülök helyett füstölt csontot teszek, egy jó kis szárazbab leves után pl. a férjed is ehet krumplislepényt, az elég laktató. Ha sütök tésztát, nem a boltból veszek ilyen meg olyan krémet meg készensütött piskótát, meg ilyeneket, hanem elkészítem én otthon. Pizzatésztát én gyúrok, nem veszek, sokszor a kenyeret is én sütöm.
A kicsinek külön főzök, de ugyanabból az alapanyagból, amit mi eszünk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!