Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, harap a babám?!

Mit tegyek, harap a babám?!

Figyelt kérdés
5 és fél hónapos alól már kibújt 2 recés-éles foga.Tegnap kezdte,hogy szopizáskor összecsipi a bimbómat.Rászóltam,és elkezdett keservesen sirni.Biztos megijedt mert iszonyúan fájt,szinte rákiabáltam.De utána megint csinálta,megint sirt.Pótlást is kap cumisüvegből,lehet ez a baj,mert azt is rágja.Gondoltam veszek bimbóvédőt,de mi van,ha úgy nem fogadja el a cicit,felesleges pénzkidobás lenne.Szerintetek egy 5 hónapos megérti,hogy a cicit nem szabad harapni?
2010. júl. 14. 08:45
 1/4 anonim ***** válasza:
nem fogja megérteni még. ezért van a bimbóvédő. használnod kellene,ha úgy nem fogadja el akkor fejés és cumisüveg ne tedd magad tönkre,véresre fog repedezni ha hagyod
2010. júl. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Megérti! Ne vegyél bimbóvédőt!

Ne kiabálj, attól megijedhet.

Amikor ráharap, azonnal vedd el a cicit, egy határozott hangod "NEM"-et mondj neki, és tedd újra mellre. És ezt annyiszor ismételjétek, amíg jól nem csinálja. max. néhány alkalommal harap majd rá.

Szopi közben nem tud harapni, csak fel és lecuppanáskor fordulhat ez elő.

És ne felejtsd el, hogy neki is meg kell ezt tanulni, furcsa lehet, hogy egyszerre fogai vannak. Ne haragudj rá, mert nem Téged akar bántani. A fájdalom pedig max. 2-3 napra teszi érzékenyebbé a bimbódat, elmúlik. Sőt, az egész bimbód megedződik majd, és pár hét múlva, ha már csak véletlenül harap rá, akkor sem fog úgy fájni, mint elsőre...

2 (fogas) babát szoptató anyuka

2010. júl. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló,neked mennyi idő után szokott le a harapásról a babád?A cumitis is harapja miközben a pótlást kapja,akkor is szóljak rá,hogy ne harapjon?
2010. júl. 14. 09:12
 4/4 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Cumisüveget mi nem igazán használtunk (Leszámítva amikor én elmentem valahová, és lefejt anyatejjel megitatták mások). Viszont játszócumit kapnak alváshoz, bár az nem pont ugyanolyan.

Szerintem 5,5 hónaposan már simán meg tudja különböztetni a kettőt, szóval akkor felesleges rászólni ha cumizik, azt egyébként is teljesen más technikával kell szívni...

Tarts ki, tényleg csak néhány nap!

2010. júl. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!