Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos a babám. Azt mondták...

8 hónapos a babám. Azt mondták adjak neki kiflit meg babapiskótát, hogy tanulja a rágást, de még nincs foga. Ha egy nagyobb darabot "harap" le, el tudja majszolni, nem akad a torkán? Mit, hogyan adhatok neki?

Figyelt kérdés
2010. okt. 18. 16:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Már adhatsz neki kenyérhéjat, kölesgolyót nyugodtan. a babák nagyon okosak, ha nagyobb darab kerül a szájukba azt nem fogják lenyelni, megpróbálják elcsócsálni, ha esetleg túlságosan hátra is csúszik, akkor reflexszerűen öklendezni kezdenek. Az enyémnek 11 hónaposan bújt ki az első foga, de már 8 hónaposan nem evett meg semmit pürésítve. Kapott a kezébe kiflit, kenyérhéjat, bulátát, főtt zöldséget, gyümölcsdarabokat és mindent szépen össze"rágott" az ínyével. Persze ilyenkor nem szabad egyedül hagyni, jobb a békesség :)
2010. okt. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 8,5 hónapos. Kb. 8 hós korától csak a darabos ételt fogadja el. Akkora bújt ki a második foga. De babapiskótát már akkor is kapott amikor nem volt foga, hiszen az elázik, attól biztos, hogy nem fog megfulladni. A kifliből olyan nagy darabot nem tud leharapni, csak ami majd leázik neki ahogy majszolja, attól meg már megint nem fog megfulladni.
2010. okt. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is a kenyérhéjjal kezd, a felsővel, és jól kapard ki a belét (azért ne szakadjon el).Ezt jól fel tudja áztatni a nyálával, én ezzel kb fél órára le tudtam kötni.
2010. okt. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
En 7 honaposan adtam neki kiflit, kekszet meg kenyerhejat a kezebe es szopogatta mert nem volt foga. Nagyon szerette, sot az alma cikket is (csak az almaval vigyazni kell, hogy amikor mar kicsi lesz az alma cikk el kell tolle venni, nehogy egybol bekapja). Most mar 8,5 honapos es sajnos a kiflit mar nem merem neki odaadni mert amiota van foga egyszeruen bekapja es akkorat leharap belolle, hogy ugy kell kiszednem a szajabol mert fulladozik. Nem tudom miert kezdte ezt el csinalni, ezelott meg semmi gond nem volt. :(
2010. okt. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sajnos az én fiam is mióta 4 foga kinn van nem majszol, csak harap. Darabosat nem igen tudok adni neki. Nálatok meddig tartott ez az időszak?
2011. febr. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ja utolsóként még azt írom, hogy 10 hónapos.
2011. febr. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!