Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szervezzem a napjainkat...

Hogyan szervezzem a napjainkat két kisgyerekkel?

Figyelt kérdés
A lányom kétéves, a fiam 3,5 hós és ölbebaba. Szinte egész nap fognom kell, valaki segítene, aki jól tudta, tudja menedzselni az idejét. Gyakorlatilag semmire nincs időm, a főzés sem jön ossze mindennap. Nem alszanak egyszerre, a kicsi olyan 4O perceket alszik négyszer. Nem vagyok sem fáradt, nem panasz mindez, egyszerűen szeretném, ha néha hatékonyabb lennék a háztartás terén is. Előre is köszönöm mindekinek.
2010. júl. 13. 14:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Először is tarts ki! :o)

Nálunk amikor 4-5 hónapos volt a pici, már jól elszórakoztak a naggyal.

Az autós babaülés nálunk alapkellék volt akkoriban. Abban jól látott a baba mindenkit, a fülére néhány színes játékot aggattam, betettem magam mellé a konyhába és főztem. Vagy a fürdőben teregettem.

Hordozókendőben is lehet tartani a babát, közben lehet csinálni ezt-azt. Vagy kis játszószőnyegre kitenni francia ágyra vagy ilyen melegben a földre, amíg nem mászik el, és akkor "középpontban érzi" magát.

A főzést én is igyekszem este fektetés után gyorsan megcsinálni, vagy legalább előkészíteni, hogy már csak melegíteni kelljen...

2010. júl. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is ilyen (volt) a helyzet.


Ami segített:

pihenőszék, járóka, hordozókendő (imádta, jókat aludt benne, már eladom).


6 hós kora óta a nagyobbal (27hós) sokat van lent a földön. Addig én is a hajamat téptem, mert nem volt időm semmire, folyton szórakoztatni kellett, fél fordulatot nem tehettem.

Kitartás!!! Egyre könnyebb lesz!

2010. júl. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm. Az a baj, hogy a nagy gyepálja, abszolút nem hagyhatom őket magukra egyetlen másodpercet sem, mert tiszta szeretetből tolja ki a szemét vagy harapja. Ez a "magukra" olyan pár métert jelentene tőlem, ahogy írtátok, ulésben, földön, akárhol. Kendőm van, azzal sétálni szoktunk, de sok házimunkát úgy nem lehet vagy béna vagyok? még csak a hasamra tudom kötni, fekve, s már elég nagy (6 kg), akadályoz. Vagy ha estleg tudtok más kötést, ami praktikusabb?
2010. júl. 13. 15:35
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van. A kicsi 5 hónapos, és kb 1 hónapja kezdte, hogy aludni sem akar egyedül, csak ha én is mellette fekszem. Ezért a szabadidőm teljesen ugrott, amúgy is nagyon nehéz vele elvonulni, addig a nagy felforgatja a házat. Bár a kicsi szerencsére eljátszik egyedül, ha nem álmos. De ez kb fél óra egyhuzamban. Tudom, hogy nagyon nagy elvárásaim vannak vele szemben, ennél többet nem lehet tőle elvárni. De második gyerek, mindenki azzal biztatott, hogy vele már könnyebb lesz. Főzni minden másnap szoktam, mosni, teregetni, vasalni kell. Egyébként takarítva nagyon ritkán van, arra sajnos nincs időm. Nem tudom mi lesz, ha elkezd mászni, az első gyerekkel minden nap felmostam, mégis koszos lett. Most erre tuti nem lesz időm. Az vigasztal, hogy egyszer ez is elmúlik.
2010. júl. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


A 2. vagyok


Én fekve sosem hordoztam.

Mindig a zsebes-keresztezett kötést alkalmaztam. Nekem Nandu kendőm van, amihez adtak egy kis füzetet, tele kötésekkel.

Ha érdekel a fent írt kötés, küldj emailt, próbálok minél előbb válaszolni.

2010. júl. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!