Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért gondolja a család, hogy...

Miért gondolja a család, hogy éheztetem a gyereket, mert csak szoptatom, és még nem akarok hozzátáplálni? 3hós.

Figyelt kérdés

már nagyon unom, hogy ennyire szoptatás-ellenesek... mindenképp rám akarják erőltetni a tápszert, pedig 1 mellből jóllakik a babám, de szerintük kevés és nem elég a minősége.

-eddig minden hónapban hízott egy kilót! gyönyörű, fejlődik, egészséges, az orvos és a védőnő szerint is.

a családom szerint többet kellene ennie. nem értik meg, hogy neki elég a 120-130ml és kész. éjjel egyszer kel fel enni, fél 4-kor., aztán alszik tovább. kérdezem tőlük, tömjem a gyereket erőszakka???? hiába kínálom még, ha elég, nem cicizik. még leszívok 30ml-t átlagban abból, amelyikből evett. simán kibír 3 órát az etetések között.

akkor miért ne lenne elég és elég jó neki a tejem??????

hát komolyan mondom, nem értem őket!

miért ragaszkodnak ahhoz a tápszerhez meg sárgarépához annyira. hát ráérünk még, nem?!


hogyan szereljem őket le? bármivel érvelek, újabb ellenérvekve ütközöm.


csak olvasok és olvasok a szoptatásról, hogy minél jobban tudjak amellett érvelni, hogyan is táplálom a fiam.


bosszantó, idegesítő!!!!!!!!!

másoknál is így vélekednek a középkorú családtagok? (nagyik, nagynénik stb)


2010. júl. 12. 15:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Én annyit mondanék, hogy szépen hízik a gyerkőc és én így csinálom. Ennyi. Mondjuk én elég kategórikus vagyok.

Az én Anyumnak meg az volt a furcsa, hogy nem adok plusz folyadékot az anyatej mellé és biztos, hogy szomjas. Szerencsére, csak megemlítette párszor, de nem nyaggatott vele.

2010. júl. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

nálunk is dettó uez van!

5,5 hónapos a babám, hamarosan kezdem a hozzátáplálását, de mindenki ezzel jön, hogy az ő idejükben 6 hetesen!!! kellett kezdeni! meg is lehet nézni, a férjem az összes létező allergénre allergiás, mindentől megy a hasa stb.

ha fejlődik rendesen, ne foglalkozz velük. esetleg füllents: te megpróbáltad, de nem fogadta el:)

én anyósom szeme láttára nyomtam a gyerek szájába a cumisüveget vízzel, és csak nézett, hogy a gyerek kitolja a cumit és kifolyatja a vizet a szájából. na azóta nem idegesítenek ezzel.

egyébként az enyém 5 hónaposan volt kerek 7 kg és 69 cm, szóval nem éppen alultáplált, 2800 grammal született.

2010. júl. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
lehet, hogy már ők is etetnék a babát, és azért erőltetik, legalábbis nálunk ez volt, ne foglalkozz velük, majd megbékélnek.
2010. júl. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
úgy tudom a 70-es évek közepéig, csak 6 hónapig lehetett otthon az anyuka ( anyós mondta eleget 73-as a párom), ezért keztdék korán a hozzátáplálást táppal, darával , főzelékkel, mert akkor nem tudták máshogy 6 hósan megoldani, nem voltak bababarát munkahelyek, szoptatási idő stb.
2010. júl. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
De szerintem ennél még idegesítőbb az,ami velem volt,én nem tudtam szoptatni a babámat egyáltalán,mert még a kórházban istentelenül begyulladt a mellem attól,ahogyan próbált szopizni a kislányom és ahogyan erőltették a fejőgépet,mert kevés is volt a tejem.Mármint a mellbimbóm gyulladt be,aztán fel kellett vági,és nem tudtam szoptatni másfél hétig,aztán elkezdtem szedni minden fenét,meg próbáltam szopiztatni sokat,de nem volt eredménye,elapadt az a kis tejem is teljesen.Jött ugye a tápszer(persze anyós még tukmálta belém a mindenféle kaját,meg egy nap 8-szor akart etetni,hátha visszajön a tej..),na aztán 2 hónapos volt a kislányunk,mikor elkezdett lereszelni egy kis darab kekszet,meg egy szelet almát,aztán belekeverte egy adag tápszerbe,mondván,hogy a tápszer szart sem ér,és a férjemék is (4-en vannak tesók,szóval jött az én már felneveltem 4 gyereket-duma) már 2és fél hónaposan ezt ették az anyatej mellé,és az anyatej volt,nemszar tápszer,szóval hogy nekem már tényleg kéne...Aztán megmondtam neki,hogy felejtse el,ő meg csak erősködött,erősködött,elfutott a méreg,aztán mondtam neki,hogy hová vigye azt a maszlagot...Később azért még próbálkozott...Pl. 4 hónaposan egyből a ntejjel akarta kezdeni,akkor nagyon elküldtem,7hónaposan meg egy darab kolbásszal...Még megkoronázta 1 év előtt a mogyorókrém,aztán már nem izél.
2010. júl. 13. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!