Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért gondolja a család, hogy...

Miért gondolja a család, hogy éheztetem a gyereket, mert csak szoptatom, és még nem akarok hozzátáplálni? 3hós.

Figyelt kérdés

már nagyon unom, hogy ennyire szoptatás-ellenesek... mindenképp rám akarják erőltetni a tápszert, pedig 1 mellből jóllakik a babám, de szerintük kevés és nem elég a minősége.

-eddig minden hónapban hízott egy kilót! gyönyörű, fejlődik, egészséges, az orvos és a védőnő szerint is.

a családom szerint többet kellene ennie. nem értik meg, hogy neki elég a 120-130ml és kész. éjjel egyszer kel fel enni, fél 4-kor., aztán alszik tovább. kérdezem tőlük, tömjem a gyereket erőszakka???? hiába kínálom még, ha elég, nem cicizik. még leszívok 30ml-t átlagban abból, amelyikből evett. simán kibír 3 órát az etetések között.

akkor miért ne lenne elég és elég jó neki a tejem??????

hát komolyan mondom, nem értem őket!

miért ragaszkodnak ahhoz a tápszerhez meg sárgarépához annyira. hát ráérünk még, nem?!


hogyan szereljem őket le? bármivel érvelek, újabb ellenérvekve ütközöm.


csak olvasok és olvasok a szoptatásról, hogy minél jobban tudjak amellett érvelni, hogyan is táplálom a fiam.


bosszantó, idegesítő!!!!!!!!!

másoknál is így vélekednek a középkorú családtagok? (nagyik, nagynénik stb)


2010. júl. 12. 15:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Nyugi, türelem. NÁlunk is így volt. Kitartottam, és próbáltam nem foglalkozni vele. Mindkét fiamat 6 hónapig csak szoptattam, még inni sem adtam nekik. Te csak azzal foglalkozz, hogy neki (mármint a babának) ez a legjobb!!! Kitartás
2010. júl. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az anyósom kérdezte meg folyton, hogy nem eszik-e még ezt, meg azt. Anyu is néha, de mondtam nekik, hogy most nem harminc évvel ezelőtt van, más a "divat" a hozzátáplálás terén. Amikor a fiam három hónapos volt, ugyanúgy evett, mint a te babád. 100-130 gramm között, mégis fejlődött rendesen. 6 hónaposan is csak annyit szopott, amikor meg elkezdtük a kóstolgatást, illetve hozzátáplálást, akkor kb. a felét.
2010. júl. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszerűen nem engedtem hogy beleszóljanak, letisztáztam az elején hogy Ő a mi gyerekünk....

Volt pár próbálkozásuk, de elmondtam amit gondoltam. Harmadik beszólogatás alkalmával kicsit kiakadtam és beolvastam nekik, azóta béke van. Tiszteletben tartják a döntéseinket. Anyósék és anyukámk is. Ez a lányunk 3-4hónapos korában volt, most 17hónapos.

2010. júl. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell érvelni, foglalkozni velük. Anyósom is próbálkozik mindig, de elmondom, hogy nálunk ez hogy van, és én mit tartok jónak. Így nincs vita. Ő állandóan azzal nyaggatott, hogy adjak inni a gyereknek az anayatej mellé. Mindig teát akart neki főzni. (rendeset, koffeineset, ami otthon volt neki, mondta majd gyengére)

Ilyenek. Később is majd beleszólnak mindenbe, ha az elején hagyod. Abba, hogyan neveled, mit adsz rá, mit eszik, stb.

2010. júl. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
65%

Azt mondják,hogy az anyatejnek nem megfelelő a minősége???

Te jó ég!! Hiszen a lehető legjobb táplálékot adod a gyermekednek..Az anyatej nem csak "Tej" hanem egy védőszer a gyermek immunrendszerére...

Én nem foglalkoznék senkivel..Amikor én szültem a fiamat nekem is próbálták a "jó tanácsokat" mondani.Sok tanács volt amit el is fogadtam,hiszen az ember a tapasztaltabbaktól sokat tudhat..De ha valami nem tetszett,vagy ellenkezett az én elképzelésemmel egyszerűen nem érdekelt,nem foglalkoztam vele..Többnyire "Az én fiam,én nevelem fel" elég volt,hogy mondjam..Idővel békén hagytak..(9 hónapig szoptattam a fiam,és csak azért álltam le vele,mert fogai lettek,és harapott)

Ma 18 éves a fiam.Makk egészséges.Semmire nem allergiás,és a 18 év alatt egyszer volt igazán beteg..Erős az immunrendszere...

Kedves anyuka..Ha te úgy gondolod,hogy a gyermekednek elég a tápláló anyatej akkor etesd avval..Nem kell foglalkozni senkivel.Hidd el nekem,hogy idővel a gyermeked úgyis értésedre adja,hogy más ennivalót is enne..Idővel csak azt fogod észrevenni,hogy szinte kinézi a szádból a csirkecombot :)

Később arra is rájössz,hogy melyek azok az ételek amivel a világgá tudod kergetni mert utálni fogja vagy éppen oda lesz egy ennivalóért...

Az idő mindent megmutat,és anyaként te is a gyermekeddel együtt fogod megtanulni ezeket...(ez a szép az anyaságba)

37/N

2010. júl. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Az első gyerekemnél ugyanezt a meccset vívtam, főleg anyukámmal. eleinte tiltakoztam, magyaráztam az igazamat, de persze ő mindent jobban tudott, hisz felnevelt már (3 hós kortól tápszeren) 2 gyereket. Aztán meguntam, és egyszerűen ráhagytam.

A második babánál már nem zrikál annyit, talán azért, mert jó husiban van (a nagyobbik gyerkőc nem volt túl kövér, bár sovány sem, de anyu szerint éhezett...).


Azért most is felsóhajtott, mikor betöltötte a kicsi fiam a 6. hót, hogy dejó, végre ehet normális ennivalót az a szegény (8 kilós) gyerek! :-)))


Szerintem engedd el te is a füled mellett. Ők abban a korban voltak kisbabás anyukák, mikor elkezdték gyártani a tápszereket, orrba-szájba nyomatták, fújták fel dagira vele a babákat, meg cukros tea, babapiskóta, feles tej....


Lehet, a mi gyerekeink majd a mi tanácsainkra fognak hülledezni, de mivel a legjobb tudásod és ösztöneid szerint úgy csinálod jól , ahogy most csinálod, semmiképpen ne változtass ezen!


Boldog babázást!

2010. júl. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

a legbosszantóbb a szülésznő nagynéni, aki kb. 30évvel ezelőtt dolgozott szülésznőként.

ő harcol a legjobban a tápszer mellett, már azt gondolná az ember, részesedést kap vmelyik cégtől! :-)

hát nem is tudom... talán tényleg vhogy ki kéne bújnom ezekből a beszélgetésekből... de nagyon nehéz, nem hagyják magukat!

2010. júl. 12. 15:33
 8/15 anonim ***** válasza:

szia!

nagyon együttérzek veled.nekem anyósom volt ilyen.

mindenben próbált "tanítani"->erőltetni, mondván h nekem semmi tapasztalatom nincs ilyen téren (3 testvér mellett tényleg nincs...)meg fiatal vagyok(23 leszek), meg ő felnevelt 2 gyereket, már csak tudja.......stb....

úgy kezdődött szülés után, h fejtem, nyúztam a cicimet szopizás után, de én az istennek nemtudtam fejni.olvasgattam itt h nem is fontos fejni, mert amennyit eszik a baba annyi termelődik és a mell sosem ürül ki teljesen és szopizás közben is megy bele a tej, azért tudja növelni aaz adagot magának.(közben a lányával együtt mondták a nagy "tudásukat", h így nyomjam össze a bimbómat h jöjjön a tej- de úgy nem is volt jó könyörgöm).Jó.abbahagytam a fejést.Nehezen nyugodtak bele, de leszartam.

Aztán a doktornővel észrevettük h nem hízott a gyerek egy hónap alatt szinte semmit (7-8dekát).na most mi legyen.anyósom: na igen, mert h nem fejtél, de nem baj, majd eszik tápszert /nagy sajnálkozóan/.a doktornő mondta h NEM <-anyósom szidta is érte.hozzátáplálunk. elkezdtem 4 hósan etetni, szerencsések vagyunk ezzel a kislánnyal, mert nála simán ment/megy minden.jól bírta a kajákat, evett szépen, hízott is egyre jobban.Közben a családban a másik baba már kb 2 kilóval volt több -fiú- és h tömjem, tömjem a miénket... (még ilyen ökörséget).

most leszünk 11 hónaposak, eszik minden ehető kaját, amit csak szabad, szépen fejlődik, kiegyensúlyozott baba és még este-éjszak-hajnalban 3x4x5 szopizik!!!

Na ezzel csak azt szeretném neked elmondani, hogy sosem szabad másra hallgatnod, elsősorban csak magadra, te tudod-érzed a legjobban, bármi legyen is az, aztán ezt aaz anyai érzést kell összeadni a doktornő tudásával.és kész, a többit szard le.nálunk már ez van. hiába nevelt anyósom 2 gyereket meg 3 unokát, az enyémet ha akarja sem fogja tudni, mert nem ismeri minden mozdulatát, nem ő hozta világra!


(bocsi h hosszúra sikerül...)

2010. júl. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

15.34-es vagyok


még annyit írnék h nyugodtan meglehet nézni a lánya legkisebb lányát, h megfújja a szél, 2 hétig nincs ovi -> mert piros a torka (te jóóó ég, nekem tán lila?!?), ha beteg mindig a nagyanyjához van lepasszolva, holott a mama szerint a beteg gyereknek otthon a helye, de nem baj, őnála ez nem gond.meg 5 évesen fittneszezik a tükör előtt, illegeti, csavargatja magát, a fenekét nem bírja kitörölni, etetni kell! 5 évesen megvénült a gyerek!mindig mamával,papával meg dédivel van.nem lehet egy piszokfoltocska sem a ruháján, mert nem jön ki, nem ugrálhat az ágyon, 7kor alvás, gyerekek társaságában alig vaan, akkor is csak ül egyhelyben...stb... na ennyit a nagy nevelésről! az enyémmel tuti nem engedem h ezt csinálják.

2010. júl. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én esküszöm, mindent megtettem, hogy tudjak szoptatni, de ha nincs, hát nincs - el kellett fogadnom. Az elsőnél sem volt . (egész nap 2 mellből 30 ml-nyi az nem mennyiség, csak kis nasi - legyünk őszinték, és ez mindenféle tejtermelő tea, és bogyók és rántottlevesek és bő folyadék mellett) Szóval, a lényeg, hogy az én kis csöpp (4kg-mal született) gyermekemnek bizony 17500 Ft-ba került a havi tápszer adagja. Tudom, egy gyermek minden pénzt megér, de ha lehet, ne erre költsünk :)
2010. júl. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!