Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milupa 7 gabonás pelyhet hány...

Milupa 7 gabonás pelyhet hány hónapos kortól adtátok a babátoknak? Vélemények?

Figyelt kérdés
2010. júl. 11. 21:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Én 8 hónapos korától adom,először nem ízlett neki,de aztán elfogadta,már 2 hónapja fogyasztja natur joghurttal vagy kefírrel és nagyon megszerette.Édesszájú babáknak gyümölccsel is keverhető.Úgy tudom,6 hónapos kortól ajánlott.
2010. júl. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én 6-tól adnám, de zabpelyhet már 4 hónaposan is kapott.
2010. júl. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
A Milupa 7 gabonás pehely tartalmaz : 7-féle gabona (búza, zab, árpa, rozs, sikérbúza, kukorica és rizs). Ezek közül csak a kukorica és a rizs gluténmentes. A glutén bevezetésével óvatosan kell bánni a későbbi életkorban esetlegesen kialakuló lisztérzékenység megelőzése miatt. Legújabb ajánlás, hogy a glutént 6 és 7 hónapos kor között kezdjük el kis mennyiségben bevezetni a baba étrendjébe, és lehetőség szerint még utána egy-két hónapig kapjon anyatejet a baba. Nyilván van aki már sokkal korábban sem tudja sajnos szoptatni a babáját, de aki tudja annak ezt szokták ajánlani. Az én babám 8 hónapos, én egyelőre még a gluténmentes gabonaféléket adom neki, tehát rizs, köles, hajdina vagy kukoricapehely jöhet szóba. Az én védőnőm a glutén bevezetésére a pászkát ajánlotta, porítva a baba ételébe keverve heti 3x, egy éves koráig, amikor már kaphat glutén tartalmú élelmiszert. Ha nem adod neki minden nap a 7 gabonás pelyhet, akkor gondolom ezt is lehet 6 hós kor után adni, alkalmanként, a glutén bevezetése miatt. De inkább kérdezz rá a védőnődnél vagy a gyerekorvosnál.
2013. jan. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!