Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Kocsival altatok, hogyan...

Kocsival altatok, hogyan tudnam atszoktatni hogy kisagyba altassak?

Figyelt kérdés
Anyukak segitsetek kerlek...Mar mindenki megszolja hogy hogy altatom a 6honapos babam.Este furdes utan eszik es kocsiban elaltatom..majd atteszem a kisagyba...ejjel orankent kel.Vagy adok neki tapszert vagy babavizet es visszaalszik.Tudom hogy nemkene kocsiba altatnom de mar mindent kiprobaltam hogy tudjam kisagyba tenni.Anyosom szerint hagyjam a kisagyba sirni (ebben nem hiszek) ezert kerek toletek tanacsot hatha tudtok valami otletet :)
2014. okt. 7. 10:35
 1/3 anonim ***** válasza:

szia

azért sir,mert valahol elaludt,és nem ott ébred.neked is furcsa lenne,ha este lefeküdnél,és felébredve mondjuk egy padon találnád magad.én azt javaslom,most kezdj hozzá az ágyba szoktatáshoz-gondolom nappal is kocsiban alszik el-mert minél kisebb,annál kevesebb nap lesz.csak türelemmel fog menni,sok sirással,de ki kell tartanod.ha felül ,visszafektetni,akár 100szor is.maradj mellette,simogasd,de ne add fel.az órákig orditást én sem pártolom

2014. okt. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az valóban nem megoldás, hogy csak beteszed a kiságyba és hagyod sírni, ugyanis csak belelovalja magát a dologba (meg az ember szíve megszakad). Kislányommal a következőt csináltam a kezdetektől:

Letettem a kiságyba, majd jött a sírás. Ekkor bementem megnyugtattam (nem vettem ki a kiságyból), majd kimentem. Ezt többször eljátszottam vele, ha nagyon sírt, akkor kivettem és úgy nyugtattam meg (de igyekeztem a kiságyban hagyni, ez nem mindig jött össze). Ezt a módszert néhány hetes kora óta játsszuk. Egyre kevesebbszer kellett hozzá bemenni, aztán 2 hét alatt elértük, hogy letettem és aludt. 4 hónapos és mindig úgy teszem le a kiságyba, hogy ébren van. Néhány percig gagyog a forgós játékának, aztán szépen elalszik. Fontos, hogy ne pörgesd túl. Ha túlfárad, akkor érdekes módon nehezebben alszik el. Próbáld meg azt, hogy esetleg negyedórával előbb megy aludni, hátha az beválik. Neked lehet, hogy kicsit tovább fog tartani, mert már 6 hónapos a kicsi, de hidd el menni fog. Szerintem, ha így csinálod, akkor megérti, hogy nem hagyod magára, de most éppen alvás van.

2014. okt. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2. Én is így csináltam, és ez a módszer nekünk is abszolút bevált 1 hét alatt. Délután is és este is csak leteszem, kimegyek a szobából és csendben elalszik magától.
2014. okt. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!