Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan altassam el a kisfiamat...

Hogyan altassam el a kisfiamat? 1,5 éves és nagyon szenvedünk az altatással.

Figyelt kérdés
A fürdés, mesés rituálék megvannak, már fáradtnak látom, de szopi alatt már nem alszik el egyből mint régen. Órákat szenvedünk...

2014. jan. 2. 18:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy jön egy foga? Akkor ilyen álmatlanok. Múltkor én is kivoltam már. Általában együtt alszunk a nagyágyon, hagytam mászkálni a szőnyegen, gondoltam ha aludni akar úgyis felmászik, így is lett.
2014. jan. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
13%

ÉN egyszerűen betettem a kiságyba,betakartam,otthagytam.

Felkelt,odamentem,betakartam...stb

Ez addig ment míg már megharagudott rám,nyafogott,hisztizett,sírt,de tudtam hogy most nem léphetek vissza mert akkor felesleges volt ez a hacacáré

ÍGy kb 2 óra mulva elaludt

Majd másnap minden zokszó nélkül elaludt....

ÉN azért kényszerültem rá erre,mert addig csak úgy aludt el hogy ringattam a fenekét mikozben feküdt.De a derekam már nembírta a hajolgatást..így léptem

Neked is azt ajánlom hogy ha elhatározod hogy vége ennek,tarts ki,mert ha visszalépsz csak rosszabb lesz és tudni fogja hogy hisztivel stb kitudja harcolni az akaratát

2014. jan. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Most szokik le a cicin elalvásról, tök jó, hogy ez így magától megy, nem neked kell kínlódnod ezzel. Amikor befejezi a szopizást, ne erőltesd rá tovább, hanem tedd be az ágyába, esetleg ringasd egy kicsit előtte, hogy ellazuljon. Nem kell rácsuknod az ajtót, nyugodtan vele maradhatsz, amíg el nem alszik.
2014. jan. 3. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért akarják megtörni egy másfél éves csöppség "akaratát" 2 órás sírás közömbös nézésével:/

Csupán az anyját szeretné közelebb magához.

2014. jan. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Olvastam nemrég egy felmérést, miszerint azok a babák akiket hagytak sírni elalvás előtt sokkal stresszesebben és éberebben aludtak, és reggel nem voltak olyan kipihentek, mint azok, akiket nem hagytak magukra a szülők.

Bár tudom hogy végeláthatalannak látszik az altatás mizéria! (nálunk is így van); 25-ször kell bemenni este, hogy végre ne keressen és nyugodtan elaludjon, de akkor sem fogom sírni hagyni a 10 hós lányomat.

Most jöhetnek azok a kommentek, hogy majd 5 évesen sem fog tudni elaludni egyedül, megkapom ezeket az anyóstól, meg ismerősöktől is. (persze ők szerencsések voltak, mert nem volt ilyen problémájuk, na ők aztán sose tudják meg milyen nehéz dolog is ez és könnyen tesznek ilyen kijelentéseket.)

2014. jan. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ugyanez van nálunk is, csak azért nem kérdezem, mert már van sok hasonló.

22 hónapos. cicin alszik, éjjel 3-4- szer ébred.

és mostanában egyre nehezebben alszik el. milyen az, hogy "kezd leszokni a cicin elalvásról"?

én sem tudnám sírni hagyni, ha beteszem a kiságyba, egyből feláll és sír, tehát ölben altatom... és újra... ötleteket várok én is.

2014. jan. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat!

Nálam, az hogy órákat szenvedünk, nem azt jelenti, hogy sírni hagyom, sosem tenném. Fáradtan próbálkozunk így is úgy is és csak telik az idő és megint feláll az ágyába, megint cici-cicit kér és mégsem alszik el, majd az ágyunkba szeretne jönni, de ott sem alszik el...

Viszont találtam kis megoldást, remélem tartos lesz, legalább ebben az időszakban. Most úgy sikerül hamarabb elaltatni, ha nem alszik el egyből cicin, hogy felkötöm mei-taiba és sétálunk a házban. Elmesélem milyen volt a napja , esetleg mi lesz holnap, majd altatató dalt énekelek...ettől nagyon ellazul és, kis szopi után, elalszik.

2014. jan. 7. 00:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!