Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hálózsákos altatás. De hogyan...

Hálózsákos altatás. De hogyan a legjobb?

Figyelt kérdés

Most vettem egy közepesen vastag hálózsákot a kisfiamnak. ( Eddig nem hálózsákoztunk, mert míg év elején túl pici volt akkor pólyában volt, nyáron már ugye dög melege volt - most viszont mindig lerúgja magáról a takarót és félek hogy megfázik)

Megtűri magán szerencsére.


Viszont: nem tudom hogyan öltöztessem alá, hogy ne legyen túl melege de ne is fázzon.

Elvileg takaró helyettesítőként vettem a hálózsákot, de ha nélkülözni szeretném a takarót akkor még vastagabb, már paplanos hálózsákot kellene vennem igaz?


Gólyahír márkájú a hálózsák, ilyen pihe-puha, szóval nem az a brutál vastag.

Vagy csak hosszú ujjú body-t adjak rá, így be a hálózsákba de akkor még takarjam is be?


Ti hogyan és miben altatjátok a gyerkőcöt?



2013. nov. 6. 14:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Másfél évesem középmeleg hálózsákban alszik, alatta hosszú ujjú body és harisnya. Ált. van takaró is rajta.
2013. nov. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1 éves kisfiam 21 fokban így alszik:

rövid ujjú body

hosszú ujjú rugi

vastagabb hálózsák (nem brutál vastag paplanos, de vastag)

2013. nov. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért nagyban függ a szoba hőmérsékletétől is, de én mindig csak egy hosszú ujjú bodyt adtam rá és olyan 21-22 fokban aludt nagyon kellemesen.

Azért túlöltöztetni sem szerencsés, a melegben alvás nem is annyira pihentető- gondolj bele, hogy a hálózsákon belül "nem jár a levegő", nem tudja esetleg emelgetni, mint a paplant. Szóval szigetel rendesen :)

Betakarni szerintem már teljesen felesleges.

2013. nov. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi már elővettük a paplanos zsákot, én rövidujjú body-t és hosszúujjú pizsamát (lábfejes) és zoknit szoktam ráadni. 20 fok van nálunk.
2013. nov. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
hosszú vagy rövid újjú body, rá egy sima egyszerű hosszú újjú rugdalózó, plusz a hálózsák, ami újjatlan és vastagabb anyagból van.14 hónapos a lányom, 22-fokban alszik kb
2013. nov. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! A mi zsákunknak plüss a külseje és egy vastagabb pamut a belseje. szóval közepes és ujjatlan. hosszú ujjú body, vékony, lábas rugi van alatta. Nem takarom be, éjszaka 21-22 fok van a lakásban. Ha átmegyek hozzá, benyúlok a nyakához, és megnézem izzad e. Nem szokott!
2013. nov. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ.


Tegnap este úgy altattam hogy csak 1 hosszú ujjú body-t adtam rá + a zsák. Plusz egy vékony pléddel még betakartam. Így is jó meleg volt a keze, később benyúltam a kis lábához ott is jó meleg volt.

21-22 fok van kb. éjjel a szobában.

De mivel nagyon izzadós a drágám így nem mertem pamut rugiba+ hálózsákba rakni, nehogy tiszta víz legyen.

A párommal azon nevettünk éjjel 2-kor hogy nem tudunk tőle aludni mert úgy horkolt :-) Úgyhogy valószínű nagyon jól érezte így magát.

2013. nov. 7. 10:35
 8/8 xStefix ***** válasza:
100%

Nálunk is 21 fok körül van, én rugit adok az ujjatlan zsák alá, de hajnalban be is takarom vékonyan. Mondjuk szerintem ezután egy hosszú ujjú pólót is adok rá és takarót nem, hogy a karján is 2 réteg legyen, mert lehet, hogy 1 réteg kevés.. aztán kiderül. Ő se szeret melegben aludni, akkor fetreng és sokszor szopik, úgyhogy jobban járok, ha nem öltöztetem túl én se. :)

Eddig ujjas hálózsákunk volt, az alá is rugit adtam.

2013. nov. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!