Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit tegyek a 13 hónaposommal,...

Mit tegyek a 13 hónaposommal, hogy ne tortúra legyen a du. és az éjszakai elalvás?

Figyelt kérdés

Anyatejes (reggel, du. és este cicil, valamint éjszaka 1x), 7 és fél hónapos kora óta együtt alszunk (fogzás, mozgásfejlődés miatt nem tudtam a kiságyában elaltatni, feltérdelt, ordított, félt), és azóta alszik cumival. Egészen jól alszik, ha elalszik végre. Du. másfél óra, 15-kor kel általában. Este fürdés, vacsora után fél9 körül jelzi, hogy álmos. A cicit elfogadja, félig csukott szemmel iszik. Viszont a lába folyamatosan jár (mintha úszna). Ha leteszem és megkapja a cumit, akkor fél perc múlva feláll, megkapaszkodik az ágytámlába, és álldogál, táncol. Van hogy ha odabújok hozzá, lefektetem újra, akkor ellazul, és lassan elalszik. De ez a ritkább. Reggel 8-kor kel általában, szóval lehet én viszem éjszaka hamar aludni. Most kezd önállóan lépéseket tenni. Ezért nem akar vízszintesben lenni? Annyira utálom ezeket az altatós tortúrákat! Tudom, nem kellett volna magamhoz venni, de éjjelente 7x átjárni hozzá a szobájába csak 3 hétig ment nekem, ki voltam purcanva. Van napközbeni segítségem, de az éjszakázást egyedül csinálom, a férjem a másik szobában alszik. Próbáltuk, hogy ő altatta volna az esti cici után, de a kislányom sírt utánam.

Szóval bármilyen segítő választ elfogadok ezzel kapcsolatban! Vigyem később aludni? Jobban fárasszam le du.? (játszóterezünk, mászik, kézenfogva járkál kedvére)


2013. júl. 29. 14:45
 1/5 A kérdező kommentje:
Még annyit: du. 3 napja nem akar fent elaludni. Babakocsiban elaltatom (2-15 perc alatt alszik el lent, van hogy ülne fel a kocsiban miközben félig le van csukva a szeme és ordít) Ma toltam odalent 30 m-t, és már aludt is. Tologatom ilyenkor még egy kicsit, majd ölbe felhozom, és lefektetem a hűvös szobába.
2013. júl. 29. 14:48
 2/5 anonim ***** válasza:

Óhh, de ismerős!

A lányomra rá kellett feküdni , idézőjelben persze - onnantól, h mászni udott, mert kényszeresen ment mindenhová. Amikor megtanult állni, álmában felállt, arra ébredtünk.. Át fogjátok vészelni, bújjatok közös takaró alá! (esetleg megpróbálhatod korábban ébreszteni reggel, milyen melegben mi van, h fél6kor kelünk és akkor van du alvás déltől 3-ig, amúgy a lányom másfél éves kora úta nem alszik).

2013. júl. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, én is volt hogy satuba fogtam, mert fordult volna hasra kutyázni :) Most már ez nem kivitelezhető, mert erős kiscsaj, tiltakozik, nem hogy megnyugodna :) Kicsit megnyugtattál, hogy nem csak én járok ebben a cipőben! Korábban nem próbáltam kelteni, mert volt hogy visszabódultam én is, és 8-kor keltük együtt.
2013. júl. 29. 14:58
 4/5 anonim ***** válasza:

Én azt vettem észre, hogy ha az ágyban fekve állandóan mozog valamije (kisfiam cicin alszik el), akkor felülök vele az ágyra, az ölembe veszem, és kb. "összecsomagolom", hogy az egyik karomon fekszik, közben szopizik, és a két lába alá nyúlok a térdénél, és amikor így összekucorodunk, akkor nem mozog (nem fogom le, de úgy már nem jár keze-lába), és úgy hamarabb elalszik. Néha az ágyon nekem is csak vergődik, hadonászik, balettozik szopi közben.

Így meg hamarabb elalszik.

Egyébként ne gondold, hogy elrontottad, mindenki úgy oldja meg az altatást, ahogy tudja.

2013. júl. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

jaj, istenem, de nagyon nehéz időszak volt nekünk is ez...

igen, sajnos ez a mozgásfejlődés miatt van, náluk ez kitartott sajnos egész addig, míg stabilan nem járt, ez bizony olyan 1,5 éves koráig volt, már azt hittem megőrülök...de aztán elmúlt ez is.::-))

de nem kell megnyugodni, mert utána volt pár hónap nyugi, utána elkezdett beszélni ezerrel, és akkor meg azért nem aludt, most 3 éves, és most meg jön, hogy kergessem ki a boszikat a szekrény mögül..:-))

Én már feladtam, hogy valaha is elalszunk egy szó nélkül, nyugiban...

2013. júl. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!