Hogyan szoktatnád a 4 hónap körüli babádat önálló elalvásra és az egyszeri éjjeli ébredésre?
Még is mennyi az a kevés?Önálló alvás ilyen picinél???Hát nagy áldás lenne, de el kell szomorítsalak, hogy segíteni kell nekik még egy ideig.Akár feküdj mellé, érezzen téged.
Az én fiam 6 hónapos múlt.Úgy alszik el, hogy kap cicit.Én fekve szoptatok, van még hogy így bealszik, de nagy részt sajnos nem.Miután kiteszi a megtelt táblát, hasra fordul és picit ütögetni kell a popsiját, vagy ringatni, és így szépen bealszik.Lányom is ilyen volt.
Az éjjeli kelés szerintem MÉG rendben van.Fiam kb 1 hónapja állt be az éjszakai 1X-i kelésre.Az előtt simán ennyiszer kelt mint a te babád.
Másfél éves kislányom is kel még egyszer éjszaka!!! 4 hónaposan még legalább 3szor kelt éjjel. Szerintem, bár tudom fárasztó, neki ez a bioritmusa hagyd. Tedd magad mellé, ha megébred ciciztesd. 4 hónaposan mindig magam mellett altattam el, kb 6-8 hónapos kora között kezdtünk átállni az egyedüli elalvásra. Akkor betettem a kiságyába, és simogattam, amíg el nem aludt. 10-12 hnapos kora körül kapott pár állatkát a kiságyba, így etetés után betettem, és velük beszélgetett még egy kicsit majd szépen elaludt.
Ez persze csak az én példám, biztos nem tökéletes, de nekünk ez jól működött és megfelelt!
Hordozókendő, együttalvás. És az egész napi ritmusotokat hozd előrébb vagy két órával. Tipikusan a túl fáradt baba csinál így.
Tehát ha eddig mondjuk hétkor fürdetted (nem tudom, mikor szoktad, csak példát írok) akkor legalább hatra hozd előre a fürcsit, szopi (vagy tápszer, amit kap) és melletted aludjon el. Napközben gyakran tedd hordozókendőbe. Legyetek nagyon sokat levegőn, ha nincs jól el a babakocsiban, akkor kendőzz vele kinn is.
Egyébként egy ilyen kicsi babánál az a furcsa, ha nem ébred éjjel többször is. Önálló elalvásra NEM szabad szoktatni, mert azzal egészen máshová érsz, mint amit szeretnél.
Éjjel ha melletted alszik, nem kell föl sem kelned, ha megébred, csak szoptasd meg és aludjatok tovább. Ne kapcsolj lámpát, ne mocorogj feleslegesen, ne pelusozd át stb. Minél inkább kizökkented, annál nehezebben fog visszaaludni. Már akkor kínáld meg cicivel, amikor még nincs ébren, nem sír, csak mocorog. Akkor félálomban eszik és szépen vissza is alszik gond nélkül.
Az önálló elalvás leghamarabb majd úgy 2 éves kora után, inkább sokkal később jön el.
Kisfiam pont ilyen volt. Minden elalvás előtt kötelezően sírt egy jó 10 percet, én meg közben rázogatva sétáltam vele a szobában mire végre elaludt. Ha utcán hordoztam kendőbe, akkor rögtön kidőlt, de ha a lakásban kötöttem magamra, akkor ott is ment a cirkusz. Én is kétségbe voltam esve, ráadásul ő egy huzamban max fél órát aludt, uh ő sem pihente ki magát és én sem. Ahogy én utánanéztem, sajnos bele kellett törődnöm, hogy ő ilyen fajta. Sajnos nem mindegyik gyerkőc eszik-alszik baba, és vannak akik ilyen módon adják ki magukból az ébren töltött órák alatt felhalmozódott élményeket, ingereket.
Végül 8 hónaposan sikerült rászoktatnom a cicin elalvásra, akkor már csak napi 1-2szer aludt, és végre a lefekvés előtti hisztik is megszűntek, uh kitartást, nem marad ez örökké így.
Az meg, hogy 2-3-szor kel éjjel... Hát szerintem tök jó! Én mindig büszke voltam rá, hogy 3nál többet nem nagyon volt fent egy éjszaka. Aztán ahogy nagyobb lett, beállt 1szeri ébredésre, majd ahogy abbamaradt a szopi, és 17 hónaposan beszoktattam a kiságyban való elalvásra, már nem is kel éjjel.
Amikor már itt az alvás idő akkor már nincs játék, mindent ami fel kelti a figyelmét tegyük férre...
Ha nehéz eset (pl letesszük az ágyra és sír amíg kézbe nem vesszük) járkálunk vele, közbe én énekelni szoktam, amikor már bamba, kezd csukódni a szeme lassan, nyugodtan ágyra lehet fektetni, a kezünket úgy vegyük ki alóla, hogy a másikkal simizzük a hátát, lassan, nyugodtam.
Ha jó baba akkor nem kell alvás előtt járkálni vele, betesszük az ágyba és foglalkozunk vele, simizzük(aminek kb olyan hatása van mint a ringatásnak, legalább is az én tapasztalataim szerint.)
Közben halkan, nyugodtan, kedvesem beszéljünk hozzá, amikor látjuk hogy csukódik a szeme, vagy ha épp az előbb csukta be a szemé akkor is beszéljünk még hozzá, mert még lehet hogy nem alszik. Legunyja a szemét és még 5percig lágyan, lassan simizzük, vagy beszéljünk hozzá.
Az esti alvásnál az a legjobb ha az előtt fürdetjük, mert pancsi közben elálmosodik és után könnyebben elalszik.
Délutáni és délelőtti alvásnál ha nem alszik annyit amennyit kellene, ha felébred próbáld visszaaltatni.
Éjszaka pedig lehet hogy szomjas. Este adjatok neki inni lefelvés előtt.
Éjszaka ha felébred akkor is adjatok neki egy keveset lehet hogy szomjas éjjel.
Uff! Az én kislányom is ilyen volt.
Volt hogy éjfélig ringattam, valamikor 1ig. 1-2órát ringattam, mindent csináltam nyáron kivttem sétálni, ringatta, babakocsiztam, énekeltem,teszélten neki semmi nem volt jó csak sírt.
És addig sírt amig el nem fáradt, ahogy letettem kezdődött minden előröl akkor lehetett letenni amikor már mélyen aludt.
8hónapos koráig szinte ez ment. Most este mindig adunk iszit neki mert eddig ez lehetett az egyik ok amiért felkelt éjszakánként.
Arra nem jöttem rá hogy miért volt olyan nehéz az altatás, szopit 5hónapos koráig tudtam adni neki mert nem sokára jön a 3. Pici babám. :-) de cicin nem sokszor altattam el.
Valahonnan azt hallottam hogy nem túl jó ha arra szoktatjuk hogy cicín aludjon el.
Amúgy még nem fog önálloan elaludni de edőben kell elkezdeni erre rászoktatni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!