Adjatok tanácsot lécci! Babám éjszaka sokszor sir de vajon mitől?
ha az eddigi fogaknál nem produkált ilyet, akkor én a sok ingernek tudnám be a dolgot.
Kislányom annyira túl tudja magát pörgetni, ha nem figyelek rá (17 hónapos), hogy hasonló tünetek jelentkeznek, mert bár fáradt és aludna, dolgozza fel a napi eseményeket, és ez váltja ki.
Éjjelifény van a szobájában? Az még tud ilyenkor segíteni.
Nálunk még durvább néha a helyzet, van olyan, hogy felébred éjszaka és még csukva van a szeme úgy sír, hozzá sem lehet nyúlni, szegénykém nincs olyankor magánál, valószínű sok inger éri őket, ő is nemrég kezdett járni, pontosan a járástanulással kezdődtek ezek nálunk.
Én végül kipróbáltam egy homeós bogyót, Coffea Tosta, és már az első este is jobb vált, a második estétől pedig mukkanás nélkül aludt.
Ha ilyen áldatlan a helyzet, akkor szerintem próbáld ki, pont az ilyen estekre van ez egyébként, hogy sok inger éri a gyereket...nekünk bejött :)
Este vacsi és fogmosás (ne legyen mentolos a fogkrém) után kell a homeós szereket beadni, hogy utána már ne egyen-igyon minimum fél-egy óráig.
5 bogyócskát kell icipici vízben feloldani, kb 10 perc alatt feloldódik gond nélkül, úgyhogy én be szoktam készíteni, a cumisüveg kupakjába öntök tényleg csak tényleg annyi vizet, hogy még el sem lepi a golyókat, mikor engedem a fürdővizét.
Édes egyébként, szeretni szokták megiszogatni, be lehet kiskanállal is adni, én a Panadol sziruphoz kapott gyógyszeradagoló fecskendővel szoktam beadni neki egyébként.
Első blikkre nekem az újraközeledési krízis nevű dolog ugrott be, ez elég kézenfekvő megoldás lehet:
"(...)A szülő jelenlétének igénye a gyerekek másfél éves kora körül felerősödik. Ezt a korszakot „újraközeledési krízisnek” nevezzük. Ebben az időszakban a fejlődéssel természetes módon járó leválási folyamat olyan szakaszba jut, amikor a kisgyerek önállósodási törekvései felerősödnek, de ugyanakkor érzi a függését is. Ez a két ellentétes érzés egyszerre jelentkezik, és együtt azt okozzák, hogy a gyermek nem akarja kiengedni látóteréből az édesanyját, követi mindenhová, vagy éppen rajta alszik el, biztonságot keresve. Néhány hónapig eltart ez a teljesen természetes fejlődési időszak. Természetesen egy-egy új fejlődési szakasz vagy betegség, vagy bármilyen történés, ami a megszokottól eltérő, a későbbiekben is okozhat nyugtalanságot, s ilyenkor gyakoribbak a felébredések, a szülő közelsége iránti vágy.(...)" innen: [link]
"(...)A gyakori éjszakai ébredések szintén elég általánosak ebben az életkorban. Ennek több oka is lehet. Az egyik pl. az, hogy egy 16 hónapos baba akár még több szopást is igényelne napközben, de lehet, hogy túlságosan elfoglalt ahhoz, hogy ez nappal eszébe jutna, ezért pótolja éjszaka. A másik ok az, hogy az igen aktív nappali tevékenysége során felhalmozódott rengeteg ingert fel kell dolgoznia a kisgyermeknek, ami szintén gyakori ébredéshez vezet. Ilyenkor nagyon sok babának szüksége van az édesanya közelségére és a megnyugtató szopizásra ahhoz, hogy vissza tudjon aludni.
Másfél éves kor körül szokott jelentkezni az ún. újraközeledési krízis is, amikor a gyermek szinte állandóan az édesanyján lóg, mivel folyamatosan meg akar győződni róla: "anya még megvan". Ezeken felül bármely életkorban gyakori ébredéshez vezet még a felfordulás, változások a családban (pl. költözés, rokonlátogatás), ha más vigyáz a babára, betegség, fogzás, túl hideg, túl meleg, túl száraz levegő....
A fenti felsorolásból láthatja, hogy ezek részben életkori sajátosságok, részben környezeti tényezők, vagyis nem függnek össze azzal, hogy a kisgyermek szopik vagy hogy hogyan volt szoktatva. Nagyon fontos, hogy a döntéseiben ne a rokonok véleménye befolyásolja, hanem a saját szívére hallgasson (ahogy azt eddig is tette) és úgy cselekedjen, ahogy az saját magának és a saját családjának a legjobb.(...)" innen: [link]
"(...)– Másfél éves kor körül jelentkezik a babák fejlődésében az úgynevezett újraközeledési krízis: nem igazán szeretnek eltávolodni anyukájuktól, pár lépésre sem lehet otthagyni őket, nagyon ragaszkodóvá válnak. Ez normális és szükséges lépcsőfok az önállóság felé vezető úton, és ilyenkor újra többször előfordulhat, hogy a babák „létszámellenőrzést tartanak” éjszaka.
– Bármely életkorban okozhatnak éjszakai (vagy nappali) nyugtalanságot a felfordulással, stresszel járó események; ha épp új fejlődési szakasz, például új mozgásforma elsajátítása előtt áll a kisbabánk; ha más vigyáz rá; ha valamilyen betegség, fájdalmas állapot (fogzás, húgyúti fertőzés, középfül- vagy torokgyulladás, allergia, reflux) zavarja; ha túl meleg vagy hideg van, vagy épp száraz a levegő; ha az idegrendszere éretlen.(...)" innen: [link]
...
És az sem zárja ki ezt, hogy nappal minden oké(én egyébként pont ezért tartom ezt a legvalószínűbbnek, ha bármi szervi baja lenne, akkor az nappal is gyötörné szerintem), vannak gyerekek, akiknél az éjszaka jelent "csak" gondot(sötét, egyedüllét, stb.)
Én kipróbálnám, hogy mellé költözöm kis időre(gondolom nem játszik nálatok, hogy magad mellé vedd, ha eddig mindig csak a saát ágyában aludt).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!