Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Nappal miért nem alszik a...

Nappal miért nem alszik a kiságyban?

Figyelt kérdés
5 hónapos kislányomat próbálnám szoktatni arra, hogy nappal is a kiságyában aludjon. Háromszor alszik nappal 1-2 órát Adamo-ban vagy babakocsiban, de ha utazunk simán elalszik a hordozóban is. Egyedül a kiságyban nem. Ha nappal beleteszem, csak sír. Éjszaka egyébként az ágyában alszik, egyedül alszik el gond nélkül, és éjszaka már nem ébred enni 2,5 hónapos kora óta, reggelig alszik, akkor nem zavarja. De a nappali alvás sehogy se sikerül benne. Gond ez? Vagy engedjem el, és altassam ott, ahol jó neki? Vagy változni fog ez?
szept. 30. 09:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem háromszor 1-2 óra alvás már sok is lehet egy 5 hónapos gyereknek úgy, hogy az éjszakát atalussza, viszont a hinta és a kocsi egyelőre még elringatja, ott nyilván azért alszik nappal is benne.
szept. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az utolsó alvása az legtöbbször inkább fél óra, a többi 1-2. De annyit alszik, amennyit igényel, egyelőre így a jó neki, mert 2 óra ébrenlét után már nyűgös.

Igen, szerintem is a ringatást igényli, csak kicsit fura hogy este meg simán elalszik ringatás nélkül is…

Oké, pici még, de remélem azért bölcsire ez változni fog. 😅

Első gyerek, nincs tapasztalatom, kiváncsi vagyok, másnál később ez gondot okozott-e?

szept. 30. 12:38
 3/8 anonim ***** válasza:
5 hónapos a kislányom 2X alszik 2 órát. Ő nem alszik el egyedül, de az ágyában alszik nappal is.
szept. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
2# de mennyire nyűgös? Ha még elterelheto a figyelme, felkeltheto az érdeklődése, nem biztos, hogy muszáj ennyiszer altatni nap közben, de persze ezt te tudod, te ismered őt! De szerintem ha mindig max 2 órát van ébren, éjszaka meg végig alszik, azért nem alszik a kisagyban napközben, mert nem fárad ki annyira. Nekem ennyi idősen is már vagy egy hosszabb (max 2 óra, ritkán három), vagy 2 rövidebb alvasa volt napközben a fiamnak. De persze minden gyerek más.
szept. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tök normális, hogy nappal több segítséget igényel az elalváshoz. Hát segíts neki. Éjszaka az én lányom is gond nélkül elalszik egyedül, nappal muszáj az ölembe vennem, vagy mellé feküdnöm.
szept. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Végülis gondolom, nappal nem is alszanak olyan mélyen, mint éjszaka. És lehet, hogy túl korai még ezen gondolkozni, de bölcsire már ugye könnyebben fog menni az az egy alvás, ágyban? :D
szept. 30. 14:24
 7/8 anonim ***** válasza:
6# nem tudom, nekem még csak egy éves, de eszem ágában sincs majd bölcsibe adni. Viszont voltam kisgyermeknevelo, sok gyermek nem aludt egyáltalán a bölcsiben, valaki meg aludt egy csomót gond nélkül, szóval lutri. 1es, 4es voltam
szept. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyébként sokat segít ha van a appali alváshoz is egy rutin, ami mindig ugyanúgy történik, amiből megtanulja, hogy alvás lesz. Mi ilyenkor bemegyübk a szobába, peluscsere, ugyanúgy pizsit adok rá, leengedjük teljesen a redőnyt, és cicin alszik el. Eleinte bent maradtam, ha megébredt visszaaltattam és beraktam vissza az ágyába, szépen megtanulta, hogy alvás van ilyenkor. Most már simán ott lehet hagyni, 9-11 és 14-16 alszik szépen. Sokkal jobb így, mert van 2 nagyobb gyerekem is, délelőtt ők oviban/suliban, megcsinálom a dolgom. Délután mire hazaérnek ébred a pici is, és estig mindenki együtt van.
okt. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!