Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Tanácsokat szeretnék kérni....

Tanácsokat szeretnék kérni. Hogy altatjátok 5-6 hónapos babátokat?

Figyelt kérdés
Mai napig napközben rajtam, esténként helyén alszik, de mindig a karunkban ringatással tud elaludni. Sokszor még így is nehezen. Szerintetek azzal ártok neki, ha hozzászoktatom ahhoz hogy berakom a kiságyába mikor látom, hogy fáradt és simogatom a hátát, de ha sír akkor sem veszem ki csak halkan énekelek és simogatom? Ártok ezzel neki? Nem szeretném, hogy azt érezze nem érdekel. Szeretném, hogy tudja mindig itt vagyok neki, de kell egy köztes megoldás, ami hosszútávon neki is illetve nekünk is jó és kedvező.

2021. júl. 20. 19:44
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Anyukák, akik így altatjátok babátokat hogy csináljátok? Mikor lett könnyebb? Ma megpróbálkoztam ezzel a módszerrel, de hogy őszinte legyek két óra sírás-nevetés-sírás-nevetés-nézelődés után megadtam magamat. Ez szerintem nem normális, hogy alig aludt délután, talán 20 percet. Tipp hogy könnyebben menjen? Vagy még várjak vele, hátha ennyire nincs megérve rá?
2021. júl. 21. 16:12
 12/15 anonim ***** válasza:
A titok nyitja: CUMI
2021. júl. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Azt mindig megkapja. Más ötlet?
2021. júl. 21. 16:49
 14/15 anonim ***** válasza:

Látom ez tavalyi kérdés, de megkérdezhetem, hogy alakult az alvása?

Az én fiam mondjuk már jó ideje babakocsiban vagy ringatva alszik, nem tud magától sehogy :( pedig szerintem kitartó voltam.. de nem éri meg 2 órát kínlódni 30 perc alvásért. Szóval a te babád megérett rá végül vagy sikerült "szoktatnod"? :)

2022. máj. 31. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Nos, nem erőltettem semmit. Sokáig még ringatva aludt, illetve mellkasra rakva és onnan a helyére. Most cicit kap esti és délutáni alváshoz, de ringatás elmaradt javarészt. Mellkasomon alszik napközben, addig én is pihenek. Este általában ha feküdt rajtam kb egy órát rakom a helyére. Vannak jobb napjai, akkor van hogy nem kel. Mostanában egyre többször bírja reggelig, viszont cicit éjjel nem adok már neki, ha megébred kb 1 hónapja. Nem is igényelte, csak vagy pohárból vizet, vagy csak cumi kell, akkor azt, picit mellkasra fektetem meg én is bebújok vele az ágyba, aztán ha visszakómált akkor megy vissza a kiságyba. Ha nehéz éjszakája van, mert épp jön a foga, akkor ha sokszor kel inkább közénk rakom, de eddig ez sem zavarta meg. Meg egyre könnyebb visszaaltatni, olyan értelekben, hogy van hogy 5 körül felébred, de lehet elég neki ha közénk veszem és simogatjuk a pociját, hátát, fejét és egy-két tornagyakorlat után visszaalszik. Persze ha este egyszer sem kel akkor képes kukorékolni reggel 6-kor úgy, hogy este 8-9 között alszik el nagyjából. Nappali alvása kb 2 óra. Nagyon nagyon ritkán 3, de ilyen max havi 1 alkalom. Mindent összevetve szerintem tényleg kezd a saját kis tempójában megérni a dolgokra. Mostmár én sem görcsölök rajta, elengedtem azt is, hogy nappal velem pihen. Lehet betudnám tenni a helyére már, de őszintén nem próbálkoztam mostanában. Meg jól esik nekem is a pihi, nekünk egyenlőre így teljesen megfelel. Most 15 hós. 😊
2022. máj. 31. 12:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!