Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Nem érzi azt, hogy elhagytam...

Nem érzi azt, hogy elhagytam ugye?

Figyelt kérdés

Valami átkattant a babámnál és nem akar ringatást. Tegnap este kezdte, az apjával felvaltva ringattuk vagy másfél órán át, nyöszörgött, feszegette magát, tolt el a kezével, aztán a férjem megunta és letette az ágyába, ott meg kb 5 perc alatt elaludt.

Csak úgy.

Ma délutáni alvás előtt ugyanez, csak 20 perc után untam el, letettem, ottmaradtam kicsit simogatni a hátát és elaludt pár perc alatt.


Ilyenkor mi változhat vajon? Nem a kötődése ugye? Nem az, örülök, mert eddig ragasztó baba volt, első 2 hónapban csak valakin aludt, rajtam férjemen, tesómon, de pomt ezért furcsállom. Most ugrott nagyot a mozgásfejlődése, ez lehet a kiváltó ok?

7.5 hós most.


2020. dec. 27. 16:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%
Eddig sem kellett volna ringatni, csak le tenni az ágyába. Nem attól lesz ragaszkodó, hogy állandóan kézben van.
2020. dec. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Folyton vàltoznak a szokàsaik, ha sìrni hagytad volna màs lenne a helyzet, de itt az ő igènyère figyeltèl, ami az volt, hogy ringatàs nèlkül aludna :)
2020. dec. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A legkisebb volt nálunk pont ilyen. Most 11éves, kisbaba korától még puszilni sem lehetett csak ha kis "erőszakot" alkalmaztunk. Rendkívül introvertált a gyerek, kisiskolás korában nagyon enyhe, de észrevehető autista megnyilvánulásai is voltak. Nagyon tudatos vagyok rá, megbeszéljük ezeket a gondokat. Nagyon sokat fejlődött. Kisgimnáziumba jár ( nagyon okos ) a szomszéd városba busszal (!) hatalmas fejlődés. Mindig alkalmazkodj a gyerek igényeihez!
2020. dec. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Egyessel nem értek egyet, az igényeire figyelek, eddig a ringatást igényelte, most már nem. Láthatod nem szokott rá, amúgy sincs 2 hónapos kora óta kézben.

Nem tudom miért kellene ráerőltetni valamit, amikor minden működik, csak most furcsállottam a változást.

2020. dec. 27. 16:53
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem érzi azt, hogy elhagytad, hiszen ő jelezte a maga kis módján, hogy ezt szeretné. A kötődés szerencsére nem ezen múlik, ott maradtál mellette, simogattad, érezte a közelséged, ez biztosan nem ártott neki :) Örülj neki, nekem lassan lerohad a hátam, mert nálunk a cicin elalvásról szokott le nemrégiben, most már csak járkálva-ringatva-dúdolva alszik el a pöttöm 8,5 kilósom, akit ráadásul rajtam kívül senki sem tud elaltatni xD
2020. dec. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom is ilyen lett kb. 5 hónaposan. Én is csak lestem, hogy miért nem kókad el a karomban. Ha egy pillanatra meg is nyugodott, utána rögtön fordult ki a karomból. Most 7 hónapos és továbbra is egyedül alszik el, pedig közben megtanult mászni és ülni.
2020. dec. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Most így altatjuk azóta, és nincs gond.
2020. dec. 28. 13:13
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon durva, a 3. este hogy csak letesszük, simogatjuk és alszik is. Régen az esti ringatás a férjem kiváltsaga volt, ha nem dolgozott este, és most rosszul érinti, hogy ezt elhagyta a fiunk 😄 hiányzik neki az a közös pár perc este. Hihetetlen hogy így elaludt, én se tudok így elaludni 😃
2020. dec. 28. 20:03
 9/11 anonim ***** válasza:
Olyan hamar felnőnek, nemde? 😅
2021. jan. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Örülj neki, komolyan - és nem érzi azt, hogy elhagytad... ezeket a csacsiságokat ugyan honnan szeditek? Tudnék mesélni, milyen, amikor elhagynak, az, hogy nem ringatod közelében sincs ennek :(


Ismerősöm gyereke kétévesen is csak ringatva tudott elaludni... öhm, egy kétéves már kellően nehéz, hogy félórát ide-oda ringatgassa az ember :(, nekem tíz perc felvétel után már "sok volt" súlyra.

2021. jan. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!