Melyik vált be? Szeretnék tapasztalatokat hallani a babaöböl-babaágy-bölcső-közös ágy kérdésben.
Nekünk babaöböl volt, de csak kb 8 hetes koráig használtuk, mert annyira mocorgott, kúszott, vándorolt álmában, hogy felébredt mindig attól, hogy kevés a hely, és nem halad tovább, hanem beveri a fejét. Akkor költözött át a kiságyába (70x140-es), és onnantól sokkal jobban aludt, mert volt helye vándorolni.
Nekünk épp emiatt a vándorlás miatt nem jött be az együtt alvás. Csak és kizárólag hason tudott aludni, és kúszott. Emiatt én se tudtam aludni semmit, meg ő is felébredt, ha én fordultam volna az ágyban.
Na, meg hason csak úgy éreztem biztonságosnak, ha van légzésfigyelő.
De ezt szerintem előre nem tudod eldönteni, úgyis a babád igényei lesznek majd a döntőek. Hiába szeretnél együtt aludni, ha egyikőtök se tud aludni a másiktól. És hiába ragaszkodsz a külön ágyhoz, esetleg külön szobához, ha a gyereked csak hozzád bújva lesz hajlandó aludni. Minden baba és minden élethelyzet más.
A miénkkel egybenyíló szomszéd szobát rendeztük be neki, kis ággyal, benne babafészek. Az első 2-3 hét összevisszaságát leszamitva, azóta ott is alszik minden este. Napközben van hogy velem, vagy magamra kötve, a babakocsiban. Az ágyában csak este, de akkor 8-tól 7-ig,hason. Én nem tudok úgy aludni ha rajtam, mellettem fekszik, mert felebred ha megmozdulok és nincs is annyi hely amennyi nekem kényelmes lenne. Na meg legalább miután elalszik tudunk kettesben lenni. Nagyon imádjuk, egész nap vele foglalkozunk, de nagyon szükségünk van csak és kizárólag arra, hogy ketten legyünk az ágyban, szobában és azt és úgy csináljuk ahogy akarjuk. Ajtó becsukva, bébi őr van.
De tényleg függ attól, milyen lesz baba, előre nem tudhatod.
Én mindenképp külön ágyban szerettem volna altatni, de a fiam a közös ágyban alvást választotta, majd kicsit átrendeztük a szobát, a babaágy egy oldalát leszedtük és babaöbölként használtuk.
A lányomnál ismét bepróbálkoztunk a külön ággyal. Ő azóta is ott alszik, egyszer sem aludt köztünk.
Számomra pihentetőbb ha külön ágyban alszik a gyerek, de szerettem azt is mikor mellettem feküdt a fiam.
Én is nagy együttalvás-párti voltam, vettünk persze ágyat, de össze sem állítottuk. Eleve úgy rendeztük, hogy velünk fog aludni. Hát nem. Villámgyorsan kiderült, hogy a lányomnak egyáltalán nincs igénye az éjszakai testközelségre, neki kell a hely, a szabadság éjszaka is - pont ahogy nappal, soha semmi kötöttséget nem tűrt, hordozni, pólyázni sem tudtam. Nyugtalan volt, milliószor felsírt, vergődött, dobálta magát közöttünk, emiatt persze mi is borzasztóan aludtunk. Először átkerült a kiságyba, de a a mi szobánkba, majd néhány hét múlva a saját szobájába, és onnantól nyugodtak az éjszakáink. Békésen, mozdulatlanul, nyugodtan alszik egy ébredéssel reggelig.
Úgyhogy persze készülni lehet és kell is valamire, de vegyétek figyelembe a baba saját igényeit is. Igen, az evolúció alapján az a jó ha együttalszunk, negyedik trimeszter, satöbbi, de vannak babák akik egyszerűen felülírják ezeket. Ilyenkor persze alkalmazkodni kell.
Babaöböl. Van saját helye, mégis együtt alszotok, felkelni se kell ha meg akarod etetni éjjel (kiv. ha tápszeres persze), ügyes beállítással és körültekintéssel használható légzésfigyelő is.
Mi egy egyszerű rácsos kiságyat alakítottunk babaöböllé.
Kedvesek vagytok, köszönet a gyors válaszokért.Mind hasznos volt, látom, hogy az elképzelesek és a gyakorlat nem mindig találkozik és babafüggő a legtöbb helyzet.:)
Kedves hetedik válaszoló!Ha a babát kiemeli az ember az ágyból rögtön le kell kapcsolni a légzésfigyelőt, különben beriaszt?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!