Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mikor hagyta el a gyereked a...

Mikor hagyta el a gyereked a nappali alvást végleg? Most lesz 2 éves jövő héten. Ez most még korai lenne?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 29. 08:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

Változó, a nagyobb fiam egy éves kora óta sosem aludt nappal. Az óvoda 3 éve alatt kb 5-ször aludt összesen.

A kisebb fiam most múlt 3 éves és még igényli a nappali alvást, ha egy-egy nap kimarad, akkor teljesen kifárad estére és alig lehet vele bírni.

2020. ápr. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Általában ez korai, te semmiképp ne próbáld ez irányba terelni, akkor sem ha nincs kedve lefeküdni. Persze ha sehogy nem tudod elaltatni, és nem lesz alvás nélkül estére sem nagyon nyűgös, akkor megérett rá. De ha nem alszik akkor is pihenjen kicsit. Bölcsiben, oviban is kell majd.
2020. ápr. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező azt ugye tudod, hogy minden óvodában, amíg csak odajárnak, van ebéd utáni alvás? És óvodába 6-7 éves korig járnak a gyerekek.

Szerinted az egész országban minden óvónő rosszul csinálja?


A hároméves lányom, ha nem alszik el ebéd után, estére teljesen ki van kattanva.

2020. ápr. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Nálam nem döntés vagy nevelés kérdése volt, én nem voltam hajlandó 2 éves koromtól délután aludni, majd oviban sem. Kiváncsi leszek a babánkra, milyen alvó lesz, mert az apja pont az ellentétem, mai napig bármikor elalszik napközben is... 😂🤔
2020. ápr. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Tudom, hogy oviban alszanak, és azt is, hogy minden gyerek más. És, hogy szüksége van az idegrendszerének. Csak egy gondolat volt. Még eddig mindig aludt napközben. Viszont hiába hozom előre az alvást 11re ami csak 1,5 óra a fiam este 10ig nem akar elaludni. Eddig mindig fél 8kor aludt. Lefárasztom, sokat mozgunk egész nap levegőn. És este 10kor sem akar elaludni. Megfordult a fejembe, hogy talán nem is igényli, hogy nappal aludjon
2020. ápr. 29. 09:03
 6/14 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, hogy kB 7kor ébred reggel mostanában. Régebben előbb, de ez ugye csúszott az alvás miatt
2020. ápr. 29. 09:08
 7/14 anonim ***** válasza:
22%
Egy éves korában.
2020. ápr. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Neked kell tudnod, hogy hogy viseli ha nem alszik. Az én fiam pl katasztrófa délután ha nem alszik délben.

Az hogy óvodában alszanak vagy legalább is kéne az tény. Ha tud az alatt az 1-1,5 óra alatt csenden feküdni akkor nem lesz azzal sem gond.

2020. ápr. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A nagy 1,5 évesen már nem aludt délután, a kicsi egy hónap múlva lesz 2 éves, ő nagyon igényli még, és szeretném is, ha sokáig megmaradna ez a szokása. Oviban, bölcsiben is könnyebb neki. A fiamról tudom, hogy mindig panaszkodott, hogy a többiek alszanak, és neki is egy helyben csendben kell feküdnie olyankor. Esetleg ha volt gyakornok, akkor olyankor kivitték az udvarra játszani, de egyedül az is unalmas. Mondtam neki, hogy aludjon ő is a többiekkel, de azt mondta nem tud elaludni.
2020. ápr. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 khniki ***** válasza:
100%
Azt nem olyan 6-7 evesen szokták?
2020. ápr. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!