Az Update tényleg hatásos? (lent)
Nem értem mi benne a diétás..
Például:
"Magyaros fitt zöldborsófőzelék, update kis bécsi szelet
Ch: 57 g
GI: 28 "
Magyaros fitt?? Ráadásul elég nagy adag.. Van aki ezeket ette, és fogyott vele?
"Update grízes tészta, light lekvárral
Ch: 91 g
GI: 30"
Ch: 91 g???? Ez diétás lenne??
Én Update-tel fél év alatt 25 kilót fogytam. Sem kedvem, sem időm nincs részletes ismertetésbe belemenni, és az inkognitóm is őrzöm, úgyhogy vagy elhiszed, amit mondok, vagy nem, rajtad áll:-)
Viszont hallottam olyanról is, aki sokáig csinálta, és egyáltalán nem használt neki. Most vagy nem volt elég következetes, vagy nem létezik "egyen-módszer", ami mindenkinek beválik.
Nem, ez jó marketing, és inkább félig-meddig hatásos. Undorítónak undorító.
Az update részben kiküszöböli az elhízás okát. Az elhízásnak ugyanis van ám nagyon gyakori oka, és ez nem az hogy esznek az emberek.
Hanem hogy olyan dolgokat esznek, amelyek nem valók megevésre, és olyan mellékhatásokkal járnak, mint az elhízás. Ugye a hízás-fogyás hormonálisan szabályozott folyamat, a magyar konyha étkei ezt fantasztikusan képesek összezavarni. Meglepő módon nem a zsír és a hús, a zöldségek zavarják ezt össze, hanem a sok szénhidrát (a lisztben, a burgonyában, kukoricában, a cukor maga..).
A kedves update boszorkányok kitalálták, hogy vegyük ki a sok szénhidrátot, és adjunk olyan kajákat az embereknek, amikből bármennyit esznek, fogyhatnak velük. Ez félig-meddig így is van.
Azt felejtették csak el, hogy pl. a borsó sem ideális ilyen szempontból, vagy ami még fontosabb a tejtermékek is hízáshoz kedvező hormonális környezetet teremtenek. Ami a kisbocinak jó, nekünk nem annyira.
Na most ez eddig egy kis írás arról, hogyan működik az update, illetve mik a hiányosságai.
De miért NE egyen egyetlen ember sem update kajákat? A varázslat miatt. Hogyan tüntetik el a hizlalónak nevezhető, zsírosodást kiváltó anyagokat (szénhidrátokat) az ételekből, a lisztből ?
Hát helyettesítik valamivel, ami nem hat úgy, ami nem hizlal. Igazából egyszerű. De mivel helyettesítik?
Olcsó szója és búza fehérjével! A fehérje jó, ugye?
A mérgező gombák a fehérjéik miatt mérgezők. Különböző mérgező állatok mérge: fehérjék.
Éppen a búza fehérje és a szója fehérje olyan anyagok, amik pont nem jó fehérjék. Nem tudjuk megemészteni őket, éppen a legizgalmasabb kutatások zajlanak arról, hogy mennyi betegséget is okoznak különböző gabona és hüvelyes fehérjék (glutén, lektinek..).
Hoppá.
Egy elhízásért felelős betegség a pajzsmirigy gyulladása. Vajon mi okoz pajzsmirigy gyulladást? A saját testünk, a saját immunrendszerünk, egy kis hiba folytán... amit egészen véletlen a gabona fehérjéi (glutén) váltanak ki. Hát, nem tehetünk róla az embernek nem természetes tápláléka a gabona. Mások ebből csinálnak ételt? Sőt a legártalmasabb részével dúsítanak ételeket? Nekem ez inkább népmérgezés gyanús, de nem azért mert hiszek az összeesküvés elméletekben, hanem mert ez a hatása a gluténnel dúsított élelmiszereknek.
A hatásosságot sokan tudják igazolni, az okozott betegségeket elhallgattatják (aki követi az Update működését, az jól tudja hogy csak a pozitív véleményeket engedik megjegyezni, a kritikát a saját fórumaikról tiltják, ahogy a panaszokat is).
Aki sikeresen fogyott vele: Az fogyott volna zöldségek, húsok, zsírok evésével is. Egyetlen különbség lett volna: a zöldség és húsevés egészséges - és ezen nem változtat néhány nem különösebben hiteles tévhit a zsírok, hús káros hatásairól - míg a gabona fehérjével, szójával dúsított termékek jelentős kockázatot hordoznak különböző emésztési és bélpanaszok kialakulására, allergiákra, autoimmun betegségekre, ízületi gyulladásokra.. és egy hosszú sor krónikus betegség kialakulására.
Nem updatelni kell, hanem gondolkodni. Az update bizonyos meglátásai tagadhatatlanul helyesek, a megvalósítás már barbár és egyedül gazdasági (haszon) előnyre törekszik, nem pedig minőségre vagy egészségre.
Orvosi szempontból nem helytálló a kommented! Pajzsmirigygyulladást nem a glutén okoz, hiszen azokban az országokban, ahol kevés glutént fogyasztanak, szintén gyakori betegség! Neves endokrinológus professzorunk szelén pótlásával sokszor véglegesen is helyrehozza az autoimmun pajzsmirigy gyulladást, ha sikerül még a betegség elején elcsípni! Tehát a szelénhiány az egyik ok. Ez bizonyított.
A szójáról: rengeteg más kultúra fogyasztja főétkezésként és ennek ellenére náluk sokkal hosszabb az átlagéletkor, mit kis hazánkban. A klimax szinte ismeretlen a nőknél. (Japán)
A gluténról is rengeteg a mendemonda, valódi kutatási eredmények azonban nem a tesztoszteron magazinban fognak megjelenni. Gabona is ősidők óta van, rengeteg tápanyagot és vitamint tartalmaz, természetesen nem az agyon finomított változata.
Minden fogyókúrában szükség van szénhidrát bevitelre is hiszen ez testünk fűtőmotorjaként is szolgál. A lassan felszízvódó, alacsony GI értékekkel rendelkező szénhidrátok nem váltanak kis heves inzulinválaszt, nem terhelik meg a hasnyálmirigyet. Ha alacsonyabb az inzulinszint, akkor kisebb a hízás mértéke is. Ebben rejlik az update módszere. Kalóriát azért nm tüntetnek fel, mert a kísérletekben a kalória alapú diéta elmaradt az update mellett.
Ennek ellenére én a a hatékony fogyókúrához mindenképpen beleszámolom a kcal-t is. Rendelt kajánál ez nagyon nehéz.
Ebédre 50gr lassan felszívódó CH egyébként mehet.
Nem értek egyet.
Szelénhiány is okoz pajzsmirigy problémát. De autoimmun pajzsmirigy betegség erősen kötődik a glutén fogyasztáshoz.
Én nem vagyok ősi, a nagyszüleim már majdnem ősiek, a gabona termelés és fogyasztás meg már komoly 10 - 15 000 éves múlttal rendelkezik. A sok tápanyag nem szívódik fel belőlük a fitát tartalom miatt.
A szójáról kínai embereket hallgattunk meg, vagy a szójaipartól ismerjük áldásos hatásait?
Nem mindegy, a kínai táplálkozástudomány ősrégi, rengeteg tapasztalatot feljegyeztek, kutattak, és csupán kényszerélelmiszerként (esetleg alkalmanként gyógynövényként) fogyasztják a szóját. És vannak kellemetlen statisztikák a szójafogyasztás - rákos megbetegedések igazolására is, bár 1-1 statisztika számomra nem mérvadó.
A szénhidrát fogyasztást és a szénhidrátokat mint testünk fő üzemanyaga nem vagyok hajlandó összemosni, és rosszindulatú ferdítésnek tartom. Ugyanis nem kell keményítőt ennünk ahhoz, hogy jól működjön a szervezetünk, keményítő fogyasztással pedig folyton a vércukorháztartásunk felborulását kockáztatjuk. És miért? A semmiért, mert néhány dietetikus a fejébe vette hogy ennek így kell lennie.
Valójában viszont csak a zöldségekben lévő, kis mennyiségű illetve baktériumok által fermentált szénhidrátot lehet lassan felszívódónak nevezni, keményítőt soha. Tehát a rizs, zab, gabona termékek mind kockázatosak lesznek. Kinek van kedve kockáztatni, kérdezzük meg a már megbetegedett, elhízott embereket is.
Komolynak tűnt a kritika, de nem tudom elfogadni, remélem érthető miért. Önkényesen biztonságosnak kinevezni a glutént, szóját, miközben még rengeteg vizsgálatra szorulnak (illetve fejlettebb helyeken tisztában vannak a káros hatásaikkal) szerintem szarvashiba, és nem vagyok biztos benne, hogy megfontolt ember elköveti-e.
"(illetve fejlettebb helyeken tisztában vannak a káros hatásaikkal"
Milyen fejlett helyeken?!:)
"De autoimmun pajzsmirigy betegség erősen kötődik a glutén fogyasztáshoz.
"
Ezt mi alapján jelented ki? Érdekes Dr Balázsa Csaba, az egyik legnagyobb endokrinológus szaktekintélyünk nem említette ezt a változatot:) Ha pedig valaki évek óta kutat a témában, az ő!
"A szénhidrát fogyasztást és a szénhidrátokat mint testünk fő üzemanyaga nem vagyok hajlandó összemosni, és rosszindulatú ferdítésnek tartom."
Tisztelettel megkérdezlek: mi alapján, milyen képzettséggel a hátad mögött van bátorságod bármilyen véleményt kifejteni ezzel kapcsolatban? A rosszindulatot pedig kikérem magamnak.
Szénhidrát, üzemanyag, rosszindulat.
Nem az ön rosszindulatáról beszélünk, hanem a tévhitet terjesztőkéről. Az emberi szervezet maga szintetizál cukrot, azaz fontos energiahordozót a saját működéséhez. Innentől szénhidrátokról, mint esszenciális tápanyagokról hogyan is, miért beszélhetünk? Ez az a félreértés, amiért a cukorbetegek állapota javulás helyett romlik, egészen a gyógyszerhasználatig. Ezért kimondottan veszélyesnek tartom a szénhidrátfogyasztás propagálását.
Balázs Csaba doktor munkásságán kívül is szét kell nézni.
Chris Kresser "A pajzsmirigy és a glutén kapcsolata"
Komoly táplálkozástudományi, orvosi ismeretekkel rendelkező kultúrának tartom Kínát, ahol a Taoista mozgalom több száz (illetve ezer) éve kutatja az emberi test működését, számunkra szinte felfoghatatlan ismeretekkel rendelkeznek az emberi testről, a különböző táplálékok hatásairól. Persze csak a saját nézeteink miatt nehezen felfogható ismeretekről van szó, számukra természetesek, és ahogy kutatnak egy témát itt nyugaton, alátámasztásra kerülnek a keleti ismeretek.
Képzettség: azért, mert egy biológus (vagy orvos) egy adott, szűk, egyáltalán nem biztos hogy valóban hiteles forrás alapján kap egy egyetemi képzést, ezt igazoló papírt (diplomát) még nem lesz szakértő. Elfogadják hozzáértőnek, szakértőnek, de könnyen lehet hogy téves dolgokban hisz, pontosabban a tudását téves tudományra alapozza.
Ilyen téma például az Updét is. A modern dietetika (ami viszonylag elfogadott tudomány) nem ismeri (f)el az Update működését, a szénhidrátfogyasztás visszafogásának és az elhízás kapcsolatát. Pedig így van, és működik. Nos akkor téved a tudomány? Vagy téved a sok lefogyott ember? Elvileg kalóriadeficitet kellett volna tartaniuk, ez mégsem történt meg, a tudományok egy része ezt nem fogadja el, a dietetikus nem fogadja el, lehet a diplomás biológus sem érti.
Én értem, de ezzel nem hivalkodom, ahogy diplomákkal sem tenném.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!