Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Ha egészséges táplálkozás...

Ha egészséges táplálkozás mellett heti 3x-4x edzek 40-50 percet, elegendő lesz?

Figyelt kérdés

Gluténmentesen táplálkozom, főként húst és zöldségeket, gyümölcsöket szoktam enni. Most 54 kg vagyok, és szeretnék lemenni 51-re. Viszont nem hajt a tatár, igazából ha cak havi 1-2 kg-ot fogyok, az se aggasztana. Heti 3x-4x tudnék edzeni 40-50 percet.

Mellette a táplálkozás egészéges ételekből áll, kb 1200-1300 kcal szerintem ilyenekből: hús, hal, tojás, zöldségek, gyümölcsök, rizs, joghurt, túró, sajt, abonett, pufi rizs, főzelékek, reform rakott ételek.


A tejtermékeket nem viszem túlzásba, de teljesen kiktatni nem szeetném, mert akkor kínszevedős nagyon minden napom.



2015. szept. 21. 14:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Minden mozgás számít, csak arra figyelj oda, hogy kalkuláld bele az étkezésedbe a mozgást, mert ha pl. egy edzés alatt 500kcal-t égetsz el, akkor 1300kcal étkezés mellett, ami mondjuk 15-20% deficit az már csak napi 800-nak felel meg, amit nem kell szerintem bemutatni, hogy mennyire kevés. Szóval a mozgás serkenti a zsírégetést, jót tesz, de ha már eleve kalóriamínuszban vagy, akkor nem azért mozogsz, hogy még inkább deficitben legyél. Szóval a mozgás egy jó kompenzálás pl. arra, hogy azt mondod, hogy akkor aznap ehetsz többet - a zsírégetést serkentő attól még ott lesz, az nem veszett kárba.
2015. szept. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hiába nem nagy a súlyod (gondolom, magas sem vagy), 1200 kcal elég pici különösebb mozgás nélkül is, ha edzel, mindenképpen egyél többet! De hogy mennyi kalória megfelelő, azt a tapasztalat dönti el, senki nem tudja megmondani, Te mennyit égetsz, akkor se, ha ismernénk az adataidat.
2015. szept. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez megint egy olyan kérdés amire ember nem ad neked pontos választ. Ezt neked kell kitapasztalni mire hogy reagálsz. Elkezdet aztán meglátod.

Szívesen máskor is.

2015. szept. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

kb 161-162 cm vagyok. Ülő munkát végzek, napi 10 órát a gép előtt ülök... :(

nekem az 1200-1330 kcal elég egy napra, néha sok is :)

ha 1300-1500 kalóriát viszek be egy nap, akkor tartom a súlyomat szépen.

Kb ilyen egy napom (tegnapi): reggeli: 2-3 főtt tojás sonkával, paradicsommal, paprikával, ubival

ebéd: párolt zöldség és grillezett csirkemellfilé

uzsi: vmi smoothie ( most pl sárgarépalé almalével, vízzel hígítva, steviával édesítve

vacsora: egy nagy tál karfiolleves (reform, tészta nélkül) egy tál kb. 180 kcal

mellette sok vizet, teát, limonádét iszom, mind cukormentesen természetesen.

Akkor ment fel a plusz 3-4 kg, amikor nyáron sokat nyaraltunk, és 1-2 fagyi, lángos, pizza, sült krumpli is befigyelt :D

2015. szept. 22. 09:19
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja, és az edzés is elmaradt, viszont a nyári fröccsözés helyette megjelent :) Most, hog itt az ősz, szeretném korrigálni a nyaralós súlygyarapodást.
2015. szept. 22. 09:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!