Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Utolsó 7-8 kg? Mit kéne...

Utolsó 7-8 kg? Mit kéne máshogy csinálnom?

Figyelt kérdés
162 cm vagyok 62 kg. Minden nap (munka után) szoktam otthon tornázni 1,5-2 órát. Rubint Réka: 2x20 perc has, 40 perc belső comb és hátsó rész, 20 perc súlyzó. Az étkezésem: reggel egy joghurt, 2 közepes alma. Ebédre valami hús ( mikor mi van itthon) utána a nyári időszakban ki szoktam egészíteni dinnyével "uzsonnaként". Vacsorázni nem szoktam, de ez már vagy tíz éve így csinálom, nem is zavar igazán. Éhezni se szoktam mielőtt még valaki lehurrog, hogy ez semmi. A kérdésem az lenne, most csak stagnál a súlyom vagy ilyen életforma mellett ne csodálkozzak ha semmi se megy le?
2015. aug. 27. 07:44
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Kihagytam a méreteim: 86-68-84cm, a combom: 56cm (igazából ez a kritikus rész).
2015. aug. 27. 07:51
 2/13 anonim ***** válasza:
Minőségi tápanyag hiányos éhezés, a szervezeted pedig próbál elraktározni minden felesleges energiát... Kéne egy rendes étrend.
2015. aug. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Ez nagyon kevés kaja, főleg, hogy tornázol mellette..
2015. aug. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Mivel nem szoktam éhes lenni, ezért azt hittem, hogy ez így nem éhezés. Így is ha összeadom a kalóriákat, elvileg a napi szükséglet meg van, néha még pluszban is.
2015. aug. 27. 09:05
 5/13 anonim válasza:
Hát ezzel napi 2000kcal tuti nincs meg
2015. aug. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy ez egyáltalán 1000 kalória megvan. Torna mellett minimum 1500-1600 kellene, hogy legyen. Az már csak részletkérdés, hogy amit eszel, az is jóformán csak cukor. Joghurt cukor, alma cukor, dinnye cukor. Milyen eredményt vársz? Saját magad ellen küzdesz.
2015. aug. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
joghurtban cukor? natúr joghurtot eszem abban max. tejcukor van, azzal mi a baj? Almában gyümölcscukor most akkor lehet azon pörögni, hogy a szénhidrátot pékáruval/gabona félékkel vagy gyümölccsel viszem be. Grammokban kalkulálom a kalóriát nem úgy, hogy egy alma 60 kcl és higgyétek el, úgy meg van az 1500 simán. 2000 kcal hülyesség, nem súlyt akarok tartani, hanem fogyni, ahhoz meg deficit kell. A torna nem kardio, kevesebbet éget vele az ember. Nem kötözködök, csak akkor ténylegesen indokoljátok mivel mi a gond és mit kéne helyette.
2015. aug. 27. 09:33
 8/13 anonim ***** válasza:

A gond az, hogy Velvetet olvasol és Blikken nevelkedsz, semmi más. A tejben lévő cukor ugyanúgy számít, és ha 100g-onként csak 6g van benne, már az is rengeteg, mivel akkor egy ültő helyedben belapátolsz belőle 9-et. Semmiben nem különbözik attól, mintha odaülnél a konyhapult elé és megennél két nagy teáskanál kristálycukrot. A fruktóz szintén zenész. Egy átlagos almában 14g szénhidrátból 10g cukor 100g-onként, egy alma pedig inkább van 300g, mint 100, újabb 30-at hozzá lehet adni, de mivel kettőt eszel, ez már napi bevitelnek 69g. Görögdinnyében 7,5g szénhidrátból 6g cukor, abból is lecsúszik 3-400g egyszerre. 87g. Majd sétálj ki a konyhába, majd mérd le, hogy egy kinézetre mennyi. Csak azért, mert gyümölcscukor, még nem jelenti azt, hogy különb a többitől. Megemeli az inzulinszintet, blokkolja a zsírégetést. Az már csak részletkérdés, hogy a "vitaminforrás" elenyésző, csak ennyitől ugyanúgy vitaminhiányos bárki, valamint az is, hogy ezek laboratóriumi mérések, a való életben még annyi vitamint se tartalmaznak.


És senkit nem érdekel, hogy amit mozogsz az kardio vagy aerob mozgás. Ha neked a kalóriaigényed 1500 kcal (anyám csak 57 kiló, neki kb. ennyi), akkor 15%-os deficitben (ami már elég jónak mondható) ez ~1275-1300 kcal-t jelentene. Ez az, ami MOZGÁS NÉLKÜL értendő, ez a deficit lényege. Az, hogy te tornázol, az valóban segít, viszont napi 1,5-2 óra aerob is ugyanúgy eléget legalább 150-200, vagy akár 300 kalóriát, ami azt jelenti, hogy 1000-en vagy, még akkor is, ha többet ettél.


Ha 150g húst meg is eszel ebédre, ez még úgy is 800kcal alatt van. Minden, amit megeszel, egyből be is épül, ami nem, az az izmodból hasznosul. Minden egyes nap, ami minimális plusz izmot szereznél, a katabolizmus során el is hasznosul energiaforrásként, hogy NE HALJ ÉHEN. Vagy egyél rendesen, vagy soha nem fogsz lefogyni.

2015. aug. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Egyél több fehérjét: fehér húsok = sovány baromfi, hal, tojás, gomba, túró-tejföl-sajt, és ezekből bizony adnék a szervezetemnek reggelire/tízóraira, és vacsorára is!!!

A napi 5x-i étkezés, és a napi 1,5-2,0 liter víz/tea!!! legyen meg!!!

2015. aug. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Na, erre gondoltam. Így, hogy leírtad világos, hogy hol rontom el a dolgokat. Egyébként nem Blikken és Velveten nevelkedem, de aranyos vagy hogy általánosítasz, enélkül a sorod nélkül azt hittem volna hogy segítőszándékból írsz. Így viszont csak kioktatás, de azért kösz.
2015. aug. 27. 10:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!