Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Mennyivel jobb ha a pizzát...

Mennyivel jobb ha a pizzát sima liszt helyett teljes kiőrlésű búzaliszttel csinálom? Fogyókúra szempontjából, miért jobb a teljes kiőrlésű?

Figyelt kérdés
Nem vonok meg magamtól semmit, csak próbálom az ételeinket, egészségesebben és kalóriaszegényebben elkészíteni.

2013. febr. 9. 10:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Kalória szempontjából ugyanott vagy.

A pizza nem fogyókúrás kaja alapvetően, de 1-1 szelet időnként belefér, a blattja legyen viszont amilyen vékony csak lehet.

A tk liszt egészségileg, illetve emésztésileg, jobb.


Szénhidrát szempontjából viszont, a blatt és a rengeteg sajt meg szószok miatt, egyáltalán nem sorolható a szénhidrátszegény diéta választékai közé.

2013. febr. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Szószból csak a kapros-tejfölöset szeretem, hús nélkül, mozarella sajttal, olajbogyóval és paradicsommal. És minél vékonyabb annál jobb:) Csak nem tudom melyik lisztből érdemes csinálnom, h diétásabb legyen. Ajánlhattok is vmilyen lisztet! (Kivéve az update-t, próbáltam már, de minden ételemet elrontottam vele, és a kukában landolt)
2013. febr. 9. 10:27
 3/16 anonim ***** válasza:
51%
Nincs diétás liszt, értsd meg. A liszt önmagában nem gond, használhatod, de nincs olyan liszt amelyből aztán ehetsz akármennyit, ahogyan az Update termékek ígérik például. A lisztes dolgok is pont olyanok, mint mindegyik más étel: mértéket kell tartani és nincs gond.
2013. febr. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Na hogy a kérdésre is legyen valami válasz: a teljes kiőrlésű lisztből készült étel felszívódása lassabb. Nem emeli meg hirtelen a vércukorszintet, s a termelődő inzulin hatására nem esik az gyorsan vissza. A lassú felszívódás miatt kevesebb is elég belőle, hosszabb idő ad energiát. A héjban lévő anyagok is benne maradnak. És ez egyben előny és hátrány egyszerre. Legalábbis sokak szerint. Sok ásványi anyag és vitamin megy veszendőbe, amikor korpát elkülönítik és csak a mag belsejét őrlik liszté. De így a felszínen lévő szennyeződések, fertőzések és vegyszerek is a lisztbe kerülnek. Mértéke nyilván nem éri el a bűvös egészségügyi határértéket. :-)

Ha a napi étrendet a pizza nem befolyásolja – tehát ha előtte és utána ugyanazokat és ugyanazt fogyasztanád – akkor mindegy, hogy fehér lisztből készül vagy teljes kiőrlésűből. A vércukorszint szempontjából akkor is az utóbbi az előnyösebb, ha semmi gondod nincs vele.

2013. febr. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

Hogy az előző válaszolót megcáfoljam:

A teljes kiőrlésű lisztből készült étel keményítő tartalma magas, felszívódása gyors, komoly inzulinszint emelkedést okoz, ez magyarázza az esetlegesen alacsonyabb glikémiás indexet.

Fogyás, egészség szempontjából nagyon komoly aggályok vannak a tk liszttel kapcsolatban is.

A héjban lévő kevés vitamin, tápanyag gabonákból nem szívódik fel, a gabonák rosszul emészthető növények, nem ezekre specializálódott a szervezetünk.


Tanács: barátnőm tegnap készített pizzát mandula lisztből és darált napraforgómagból. A mandulaliszt nem jött be neki sós ételhez, a darált napraforgómag igen. Érdemes lehet ezt kipróbálni, liszt helyett.

2013. febr. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Te 39%-os ennyi marhaságot hogyan tudtál összehozni?

-----------------------------------------------------

Kérdező, ha jót akarsz, az előző választ el se olvasd!

------------------------------------------------------

2013. febr. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
7%
Írja ezt egy ember, aki nyilván teljes mértékben elfogadja, hogy az emberek elhízottak, betegek.. Gabonapárti, ez egy letűnt 'faj' lesz a jövőben.
2013. febr. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
76%

Te harocművész, lehet hogy nekünk az egyetemen azok a jó professzorok hülyeséget tanítottak biológiából? Beiratkozom hozzád egy kurzusra!


*

Fogyókúra szempontjából annyi a különbség, hogy nem leszel utána rövid időn belül újra éhes. Tápanyagösszetétel szempontjából is jobb, bár az is agaz, amit előttem írtak a fertőzésekről és szennyeződésekről.

A legjobb fogyókúra egyébként a rendszeres mozgás, és az a falyta táplálkozás, ami a kérdésedből kisejlik. A jól megávlogatott ételek (benne sok-sok zöld zöldség, fehér húsok) és napi séta, kocogás, nem megeröltető kondizás, nordic walking, bringázás mind nagyon jó.

2013. febr. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
80%
Te TH! Hogyan lehet az szerinted, hogy a világ népei kismillióféle dolgot megesznek, de egy valami gyakorlatilag valamilyen formában mindenüt jelen van, s ez a kenyér?
2013. febr. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

9. nem tudom mire gondolsz, nem esznek mindenhol búzát.

Kínában inkább rizs van, északon van búzatermesztés, de akik nem kínai parasztok, azok még rizst sem sokat esznek (hanem zöldségeket, valamennyi állati táplálékot) de búzát nagyon nem, mert már rég tisztában vannak a keményítő, a glutén rossz hatásaival.


Akkor a hagyományos életmódot folytató népcsoportok sem ehetnek kenyeret, mert nem termesztenek növényeket :)


A növénytermesztés, főleg a gabonák azért terjedtek el, mert általánosan egy jó alternatív táplálék. Akik ilyennel kezdtek foglalkozni, azoknak mindig volt sok ételük -> tudtak szaporodni. Gabonák, kenyér nélkül az ember nem szaporodhatott volna fel ennyire, hiszen nem lett volna elég táplálék.


Na most az egy elméleti kérdés, hogy megéri-e ilyen lélekszámot elérni, fenntartani a bolygón, tovább sokasodni, és persze olyan betegségeket kinevelni, amik kizárólag a modernnek tekinthető, mezőgazdaság óta elterjedt táplálkozás mellett léteznek?

Ma ez egy gyorsuló folyamat, mivel az élelmiszeripar (ami jóval újabb keltű mint a mezőgazdaság) előszeretettel használja azokat az anyagokat amikből egyébként is túl sokat eszünk. Nem akarsz fölöslegesen nagyon sok cukrot enni? Ne csináld, már a húsételekbe is belekeverik. Nem akar valaki a kenyéren kívül több glutént magához venni? Ugyan már, adalékként jelen van 'ételekben'.


Óriási probléma, de még senki sem látja hogy a betegségek szaporodása mellett mikor fog valóban összeomlani ez a rendszer. A borúlátásra ok, hogy talán sohasem. Hiszen megéri fenntartani ezt a rendszert, sok embernek, csoportnak nagy hasznára válik az, ami ma folyik.

2013. febr. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!