Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Tej okozhatta a rosszullétet?

Tej okozhatta a rosszullétet?

Figyelt kérdés

Ma délután zabkását csináltam, de nem fele tej-fele vízzel öntöttem fel, hanem csak tejjel (kis adagot csináltam 1 dl tej volt összesen, zsírszegény). Megettem és utána olyan érzésem támadt, mint amikor az embert túl sok/túl erős kávét iszik. Hevesebben vert a szívem, melegem lett, émelyegtem. Lehet ez annak az oka, hogy elszoktam a tömény tejtől vagy mi? (Így, hogy csak higítva fogyasztottam egy ideig, a sima tejet sokkal édesebbnek éreztem.)


Megjegyzem nem eszem cukros dolgokat, kenyeret és társait se, tejterméből hébe-hóba kefirt, natúr joghurtot vagy sajtot.



#tej #zabkása #rosszullét zab
2013. jan. 19. 01:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hát nem tudok róla, hogy a tej heves szívdobogást okozna, mivel semmi olyan összetevője nincs, ami ilyen hatással van. Émelygést okozhat, sőt, én egyszer ittam egy pohár tejet, majd úgy egy órával később ettem rá cseresznyebefőttet. A tejet színtisztán, szó szerint visszabuktam utána, mint a babák. Azóta nem iszok, még kakaóban sem, nem esik jól, de tejbegríz, puding, krém formájában remekül elvagyok vele.

Most a szívverésed vagy attól gyorsult, hogy émelyegni kezdtél és meleged lett, vagy ezek miatt volt egy kisebb pánikrohamod, és azért. És még azt is elképzelhetőnek tartom, hogy valamiféle 'bűntudat' okozta ezt, amit amiatt érzel tudat alatt, mert most nem hígítottad a tejet. Látom, hogy kényesen ügyelsz arra, mit, mennyit eszel, emiatt mondom ezt.

2013. jan. 19. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%

Hát, a tej egy nagyon nem nekünk való ital. Bár a hormonrendszerünkre úgy hat, hogy inzulinszint emelkedést okoz, ez alacsony vércukorszintet, inkább lassító, fárasztó hatású.


DE ez mi?

"Megjegyzem nem eszem cukros dolgokat, kenyeret és társait se, tejterméből hébe-hóba kefirt, "


A zab az pont cukros dolog. Egyedül keményítő van benne, megeszed és cukor lesz. Tejjel együtt nagyobb inzulin emelkedést okoz mintha simán cukrot, édességet ennél. Hogy nem eszel cukros dolgokat az szépen hangzik, de csak az önuralmadat lehet dicsérni, a tested a tejes zabbal nem jár különbül, mintha édességet ennél. Sajna.

2013. jan. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Biztosan nem fog mindenki egyetérteni velem, de szerintem a tej nem egészséges. A laktóz, a túl magas kalciumtartalom ártalmas, ráadásul a tejbe mindenféle hormonok meg antibiotikumok kerülnek. Én egy ideig paleóztam, de amikor aztán ettem egy joghurtot, nagyon rosszul esett. Szerintem ami egészséges, az jólesik, miután hosszú ideig nem etted.
2013. jan. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, ment a zöld kéz.


És akkor még egy kérdés: Melyik a rosszabb/egészségtelenebb? Ha zabkását tejjel eszek, vagy csak vízben főzve? Vagy már tökmindegy, így is-úgy is ugyanolyan rossz?

2013. jan. 19. 12:57
 5/11 anonim ***** válasza:
Vízben egyértelműen kevésbé rossz.
2013. jan. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Oké, köszi! :)
2013. jan. 19. 13:29
 7/11 anonim ***** válasza:

A zab egyáltalán nem rossz, sőt mi több baromi jó. Az ősemberek az átlagéletkor 30 évükkel lehet, hogy nem ettek zabot, de azóta más mechanikai hatások, meg satöbbik is érnek.

Zabban méghozzá az is jó, hogy magas a rosttartalma, és a rostok fontosak, plusz van egy olyan jótékony hatása, hogy csökkenti a koleszterinszintet.

Mellesleg nem hiszem, hogy a tej okozhatott neked efféle rosszul létet, lehet, hogy esetleg pszihés.

2013. jan. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
29%

Na, itt van egy boldog lelki szegény :)


Oké, hogy elégedjünk meg az apró örömökkel, de hogy a legolcsóbb, legsz.arabb minőségű kajákat, amik semmi másra sem jók csak hogy ne haljunk éhen ennyire istenítsük, az már durva.


A zabban elmondom milyen rost van: olyan, ami gátolja az emésztést, tápanyagok-vitaminok-ásványi anyagok felszívódását. Ezen kívül tömény, jó öreg gyorsan felszívódó, hasnyálmirigy gyilkoló keményítő, azaz összetett cukor.


Ez a zab. Még ha baromi olcsó lenne, akkor megértem hogy válság van és valaki ezt tudja csak enni. Csakhogy van egy hírem: ki kell menni a piacra, és a káposzta olcsóbb mint a zab! Tehát lehet enni olcsóbban, jobbat!

2013. jan. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

" a paleolit diétás étrend kálciumfogyasztása jobb a jelenlegi fogyasztásunkhoz képest, DE a nagy rostfogyasztás mellett nem hasznosul a teljes mennyisége sem

a paleolitikumban az élethossz jóval rövidebb (mai kb. fele) volt

őseink abban a korban rendszeresen végeztek fizikai munkát

stressz alig fordult elő (legalábbis nem a mai korra jellemző formában)

őseink nem dohányoztak

akkoriban nem volt környezetszennyezés "


[link]


Nem csak én vagyok ezen a véleményen úgy tűnik. Én, meg ahogy a kérdező sem ősember. Kérlekszépen magyarázd meg, hogy miért van mégis, hogy egy csomó ember él elhízás nélkül, tovább mint anno, pedig most egy csomó hatás is ér minket (környezet szennyezés is, satöbbi... ), ennek ellenére tovább élünk.

Vagy minden cukor, ami nem hús, meg zöldség.

Mindegy, én bevállalom a halált a zab miatt. ( mert akkor ez is gyakorlatilag egyre megy a kakaós csiga fogyasztással. az meg kicsit érvágás lenne, hogyha percenként azt enném, a jó kis zabkása helyett is... )

2013. jan. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

a paleolit diétás étrend kálciumfogyasztása jobb a jelenlegi fogyasztásunkhoz képest, DE a nagy rostfogyasztás mellett nem hasznosul a teljes mennyisége sem


Ezt a mondatot nem tudom értelmezni. MA történik túlzott kalciumfogyasztás, nem az egészséges étrend keretein belül hanem a ma divatos tej-gabonaalapúval.

A MAI gabonaalapú étrend tartalmaz túl sok, tápanyagfelszívósát gátló rostot (teljes őrlésű rostokban gazdag - ismerős)


Most mi van? Szerintem ennek neki kéne futni újra :)


Sok ember él elhízás nélkül, mondta valaki hogy mindenki elhízik? Mondta valaki, hogy a környezetszennyezés halálos, veszélyesebb mint a gabonák? Nem. Dohányosok is élnek, sokáig és élni is fognak.


"őseink abban a korban rendszeresen végeztek fizikai munkát

stressz alig fordult elő (legalábbis nem a mai korra jellemző formában)

őseink nem dohányoztak

akkoriban nem volt környezetszennyezés "


És ez mi? Most mire? Hogy jön ez ide?


Ön és a Kérdező is abszolút olyan mint egy ősember. Ezzel nem szeretnék senkit sem kiábrándítani, de nincs semmi különbség :S Az elmúlt évezredekben, illetve 100 000 években az emberi genom nem változott jelentősen :S

Ez nem ciki, csak lassan szaporodunk. Bezzeg a baktériumok, vírusok..


"Kérlekszépen magyarázd meg, hogy miért van mégis, hogy egy csomó ember él elhízás nélkül, tovább mint anno, pedig most egy csomó hatás is ér minket (környezet szennyezés is, satöbbi... ), ennek ellenére tovább élünk. "


Újra: a környezetszennyezés nem nagy probléma. Az csak lesz nagy probléma, most még istenes a helyzet. Egy ok miatt élünk tovább, a higiénés körülmények miatt. Illetve van fűtött lakásunk, takarítunk, nem alkotunk TBC-s táborokat magunk körül.

Segítjük a szülést, tisztán tartjuk a gyereket. Ha a csecsemőhalálozástól eltekintünk a paleolitikumban, akkor az átlagéletkor akkora volt mint ma Magyarországon.


Ha ez nem ciki a mai gyógyszeriparral, gazdasággal, infrastruktúrával, modern orvoslással bíró társadalmak számára, és a tény hogy kivédhető betegségek tucatjaitól szenvedünk, haldoklunk amiket millió évvel ezelőtt senki sem ismert, akkor semmi sem ciki :D

2013. jan. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!