Milyen szénhidrátszegény ételeket tudnék magammal vinni suliba?
10. Persze hogy van köze. De hagyd, felesleges bármit mondani, úgyse érti, bele van szerelmesedve a kalóriákba a kedves 9-es. Nem érti meg, hogy sokaknak sokkal egyszerűbb egy lowcarb diétás életmódra váltva kontrollálni az evést, arról már nem is beszélve, hogy sok súlytöbblettel rendelkezőnek van szénhidrátanyagcsere betegsége is. Amivel marhára nem mindegy mennyi szénhidrátot eszik az ember.
Akik ilyen kalóriamániásak, sose fognak rajta túllátni.
#10
Nem, a szénhidrátot egyáltalán nem szereti zsírként tárolni a szervezet. Tudniillik a szénhidrát oxidatív prioritást élvez a zsírral (és a fehérjével szemben). A felesleget pedig nem zsírrá alakítod, hanem glikogénné. Gondolj bele, szerinted hülye a te szervezeted? Miért gyártana a szénhidrátból zsírt, amikor ott van a kész bevitt zsír? Itt egy kis tudomány:
A büdös életben nem látsz olyat, hogy valaki úgy hízik el, hogy teljesértékű szénhidrátokat eszik, mint például gyümölcsöket és gabonákat. Egyedül a feldolgozott, finomított szénhidrátokat kell kerülni.
Szerinted mik azok a szénhidrát alapú élelmiszerek, amiket az utolsó bekezdésed alapján kerülni kell? Nekem (és még sok más embernek) a napi kalória bevitel 70-80 %-a szénhidrát. És elég messze vagyok szerencsére attól, hogy súlyproblémáim legyenek.
#11
Nem vagyok kalória mániás. Az egészséges táplálkozás jóval túlmutat a kalóriákon. Ettől még a makacs tényeken nem változtathatunk, miszerint az ember akkor fogy, ha kalória deficitben van. Ha szénhidrát deficitre lenne szükség, akkor csak low carbbal tudnának az emberek fogyni és ugye nem ez a helyzet.
13. Neked mi bajod a lowcarb diétával? Miért kell belekötni ha valaki így szeret enni/ fogyni?
Egy csomó finomított szutykot, cukrot, fehérlisztet, hagyományos tésztákat, feleslegesen sok gabonát( és készítményeit) stb stb kizár az étrendből, ha csak arra odafigyel az ember, hogy ne egyen sok szénhidrátot.
Ennek alapja nyilván az hogy húsféléket, zöldségeket, tojást, olajos magvakat, tejtermékeket, és ehhez megfelelő mennyiségű zsiradékot eszik az ember. Ezt persze ki lehet egészíteni egy kis ch csökkentett kenyérrel,tésztával néha, hogy ne legyen hiányérzet és ennyi.
Az össz kalória így sem lesz extrém, egy normál étrendet simán ki lehet hozni 2300-2500 kcal körül, én is simán lefogytam egészséges súlyra úgy, hogy nem számolgattam kalóriákat. Annyit eszem amennyi jólesik, kevés ch bevitellel. És mozgok. De nem koplaltatom, és nem kínzom magam olyan kevés kalóriával amivel szarul érzem magam, és számomra élhetetlen. Minek? A sablon étrendi ajánlás 1 dolog, az meg egy másik, hogy ki hogyan érzi magàt mellette.
Sokkal egyszerűbb ez sokaknak, mint mindent kalóriázni. Ráadásul kalóriaszegényen én pl képtelen vagyok annyit enni hogy tényleg jóllakjak, ne legyek éhes 2-3 óra múlva, nekem pl a jóllakottsághoz több zsír kell és több fehérje is, és sokan vannak ezzel még így. Ez így lényegében kizárja hogy a kalória olyan alacsony legyen ami a fogyáshoz kéne. Főleg anyagcsere betegség esetén.
Nagyon sok embert ismerek akik kalóriákat visszaszorítva próbáltak lefogyni, nem véletlen hogy nagyon kevesen tudnak hosszútávon így élni.
Sokaknak könnyebb a szénhidrátot visszavenni. Nem kell állandóan belekötni ezért emberekbe.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!