Mitől lenne olyan jó a paleo, ha az ősember átlagéletkora kb.25 év volt?
Kérdező, mondj egy érvet a gabona és a tej mellett. Mi van ezekben, amik a húsokban és zöldségekben nincsenek meg, viszont szükségesek?
Azon kívül, hogy cukor, zsír, állati hormonok, és elhanyagolhatóan kevés fehérje. Ezek nem szükségesek.
Az első jól leírta: régen nem volt sem sarki közért, sem teszkó. Nem tudtál magadnak pénzért ételt venni, vadászni kellett és gyűjtögetni. Később pedig venni kellett, viszont a legtöbben szegények voltak. Kevesebben haltak éhen, így nőtt az átlagéletkor. És megjelent pár addig ismeretlen betegség is.
Én egyáltalán nem vagyok paleós de 1-2 dolgot azért látnod kéne.
Az életkor azért nő mert a technológiai fejlődés következményeként javulnak az életkörülmények. Szóval mondhatjuk hogy a búza jó, mert megoldja az élelmiszer hiányt és nem halunk éhen. De ez nem jelenti azt hogy más ételekhez pl a zöldségekhez képest nem rossz a tápértéke.
A paleó azon alapszik, hogy bizonyos növények fehérjéit nem tudjuk rendesen megemészteni, és ezt tudományosan is igyekszik alátámasztani. Az ősemberes sztori csak körítés - nem ismerjük pontosan az egykori természetben élő népek táplálkozását, de az biztos hogy minden éghajlaton merőben más volt. Az étrend változása és az ehhez való alkalmazkodás viszont az evolúció része. A tejtermékek és a gabona károssága vitatható, ugyanakkor tény hogy ezek inkább nehezebben emészthető, és nem feltétlen a fogyáshoz ideális tápanyagokat tartalmazzák. Tehát a kizárásuk sok embernél előnyös lehet. Szerintem lehetünk annyira engedékenyek hogy mivel a paleó természetes kajákra alapoz amik az összes szervezet számára fontos tápanyagot tartalmazzák , alapvetően jónak kiáltjuk ki. Aztán azon hogy mennyi gabonát vagy mennyi zsírt fogyasszunk már lehet vitázni azon akinek ez a hobbija. Az ember nagyon szélsőséges véleményre tud bukkanni állítólag nagyon hozzáértőktől.
diéta = étrend
ne keverd a fogyókúrával ami semmire sem jó.
Már megint ősemberezünk. A paleo étrend nem az ősember étrendjét jelenti. Az egy szép mese hozzá, és egy jó hasonlítási alap. A természeti népeknél, aki megérte/megéri a felnőttkort, az általában nem halálozott el kb 25 évesen, sőt... Viszont egész más körülmények között éltek/élnek, mint mi. Mi kényelemben, jólétben, biztonságban élünk. Így könnyű hosszú ideig kihúzni, főleg orvosi ellátás mellett.
És a többség, aki eszi a gabonát meg a tejtermékeket, vajon orvosi ellátás és gyógyszerek nélkül meddig élne? Kíváncsi lennék, mennyire esne vissza úgy az átlagéletkor a modern embernél. De ezt egyelőre nem tudjuk meg...
Én élőben láttam nagyapám étrendjét 60-tól 80 éves koráig.
Orvosnál, szem és fogorvost kivéve, az első világháborúban volt utoljára. 75 évesen még félkézzel verte a nagykalapáccsal a vasat. Füstölt sonkacsipszre ütött tojásnál kezdődött a reggeli, ami kemencében sült házikenyérrel lett semlegesítve:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!