Paleo diétában lehet enni hurkát?
Hát, húsokat mindig is evett az ember. Na most nem csak csirkét.. ami volt.
Miért menne el a kedved a csirkeevéstől..
Én azt mondom, hogy jó dolog zöldségekre alapozni a húsok mellé, de ennek hosszabb távon van jelentősége. Meg át kell gondolni, nem raknak-e minden sz.art a hurkába. Ha házi, akkor inkább ehető (az egyéb adalékok hiánya miatt).
Hogy rizs van-e benne, fogadjuk el hogy nem kell bele. Nem kell minden kaját keverni csak azért hogy legyen. A húst zöldségekkel kell enni, pont.
Endotoxinok.. bakker, a gabonák TERMÉSZETES módon tele vannak lektinekkel, gluténnal, egy rakás anyaggal amivel nem tud mit kezdeni a szervezetünk, és akkor egy hústermékkel mi a baj? Hogy baktériumok lehetnek benne (illetve azok alkotói: endotoxinok).
Mintha egy steril világban élünk, ahol csak a hús nem lenne steril. Most komolyan? Ne már..
Aki a szénhidrát megvonástól szenved (könnyű ilyen kifejezésekkel dobálózni, lényegében ez a kifejezés nem hordoz tartalmat) akkor egészségügyi problémája van.
Ha az ember vércukorszintje nem egyenletes (alacsony) cukorfogyasztás (kenyérevés) nélkül, akkor 'hipoglikémiában' szenved. A cukorbetegséghez vezető lépcsőnek van néhány fokozata.
Az átlag ember erről keveset tud, nem foglalkozik vele és gyógyszerekig jut X éven belül.
Ha felismeri és dietetikushoz fordul, akkor az a trendi hogy divatos étrenddel jut ugyan úgy az inzulinfüggőségig.
Ha a lowcarb táplálkozás mellett mint terápiás módszert használva kitart, egészségesen folytathatja az életét 1. újra cukrokon-keményítőn élve, 2. megtartva a jó szokást, és a hasnyálmirigyét kímélve, amihez a teste is alkalmazkodott.
Kérdező, nem értem ezt a "csak csirkehúst ennék" dolgot. Vannak még más húsok is a csirkén kívül, nem? De persze, ehetsz hurkát, ha úgy tartja kedved. A legjobb, ha olyat tudsz szerezni, ami csak tisztán húsból készült. Viszont én a rizst kis mennyiségben nem tartom ellenségnek, hanem amolyan megtűrt kompromisszumnak.
#7: Gondolom, nagyon viccesnek érzed magad, de egy átlagos paleo étrendben is van szénhidrát. Csak nem annyira sok, mint amit a "normál" étrenden élő ember megszokott. Ezért szoktam mindenkinek a fokozatos átállást javasolni, mert akkor nem érzi annyira a megcsappant mennyiség okozta tüneteket, amik sokakat hajlamosak elriasztani a folytatástól, pedig ezek kb egy hónap után elmúlnak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!