Mikor indul be a fogyás?
-200kcal/nappal nagyjából 6 hét alatt megy le 1 kiló
Egyszerű matek.
igazából hétfon volt az elso nap mikor lejebb vittem -200-al és mára 3 kg mínuszba vagyok..
csak kíváncsi vagyok mások válaszaira, mert én is azt hittem késobb fogok kezdeni fogyni
Az a 3 kiló vízveszteség + egy jó nagy sz@rás lesz.
Nem kell ezt túlgondolni, ennyi idő alatt sehogy sem fogsz 3 kiló zsírt veszíteni.
Az emberi szervezet működése bonyolult, hormonàlis rendszeren alapszik, nem puszta matek.
Kérdező. Az energiaigény nem egy kőbe vésett szàm, napról napra vàltozik. Az egyes tàpanyagok hatàsait és a tested működését, ha megismered, könnyebb lenne olyan étrendet kialakítanod amivel fogyhatsz is egészségesen, nem tönkretéve a természetes anyagcserédet. 1500 kalória elég kevésnek hangzik. A minőség sokkal fontosabb, az, hogy miből van, milyen minőségben, mintsem a kalóriaérték önmagàban. És ezzel nem azt mondom, hogy napi 5-10 ezer kalóriàt meg lehet enni ha jó minőségű az étrend, csak azt, hogy nem feltétlen kell ennyire ràgörcsölni, hogy 1700 meg 1500.
De ahogy gondolod. Puding próbàja az evés. Próbàld meg, az 1500 kalóriàt, aztàn ha hosszabb tàvon nem jó, éhes vagy, megàll a fogyàs stb, tudsz vàltoztatni. A kalória csökkentés nem jó pl ilyen esetben.
Inzulin: raktàrozàsért felelős hormon. Magas inzulinszint mellett a test zsírt raktàroz, mellette nincs fogyàs. Inzulintúltermelést pedig a magas szénhidràtbevitel okozhat ( főleg finomított szénhidràtok esetében)
Ghrelin: étvàgyfokozó hormon: alvàshiànyos àllapotban termelődik
Leptin: jóllakottsàg érzését kivàltó hormon
Kortizol: stresszhormon, fokozza az inzulintermelést ha nincs megfelelően levezetve, pl testmozgàssal
Pajzsmirigyhormonok: az anyagcsere lelassulàsàt eredményezi
Utàna lehet nézni/ olvasni ezeknek, ha nem hiszed. Az emberi szervezet sokkal összetettebb mintsem kalóriàk és matek. A különböző tàpanyagok màsképp hatnak a testre.
Az étvágyat befolyásoló hormonok mégis hogyan befolyásolják a fogyást? Mármint aki adott étrendet követ, annak max egy kis kellemetlen érzése lesz.
Az inzulin hirtelen megemelkedésének (pl egy csokiszelet hatására) meg elhanyagolható hatása van. Ahogy a pajzsmirigy hormonoknak is, még pajzsmirigy problémákkal is (alulműködés) csak egy nagyon enyhe változás (1-200kcal) lesz az alapanyagcserében.
És mielőtt a különböző makrók termikus hatásával jönnél, azt is bele lehet számolni (bár nem szokás)
Lehet akármennyire bonyolítani ezt, kifogásokat keresni, de az átlagos embernek mindenképpen a CICO alapján fog működni.
És ne érts félre, nem azt mondom, hogy fogyjon valaki csak édességen, meg pontosan tisztában vagyok vele, hogy ettől függetlenül egészségtelen, de attól még elenyésző szerepet játszik a fogyás folyamatában egy átlagember szemével nézve.
Nem egyszeri inzulinemelkedésről van szó....hanem folyamatos inzulintúltermelésről. Pl szénhidrát anyagcserezavar esetén főképp.
Tetszik, nem tetszik, a túlzott inzulintermelés felelős a zsírraktározásért. AZ egy dolog, hogy az átlag ember nem szakember, és nem tudja, hogy mi az amitől állandóan magas az inzulinszintje, és amitől hízásnak indult. (egyáltalán nem kell "sokat zabálni" vagy sok cukrosat enni ahhoz, hogy valaki elhízzon), bőven elég, a tájékozatlanság miatti rossz minőségű étrend (fehérlisztes tészta, krumpli, fehér rizs alapú étrend gyerekkortól kezdve például, ha azt adnak neki a szülők és ebben nő fel), elég egy betegség, ami miatt fokozottan ki van téve az inzulintúltermelésnek-és sok sok évig nem tud róla az ember, hogy ilyen baja van. Ezeket amúgy szakembertől tudom, szóval mindegy is. Matekozz ha annyira jól esik, szíved joga:) Én már rég nem hiszek a kalóriaszámolós hülyeségekben amióta jobban utánajártam ezeknek a dolgoknak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!