Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Nem rég kezdtem bele a kaloria...

Nem rég kezdtem bele a kaloriaszámlálásba, és nem nagyon tudom még, hogy miket ehetnék, ami változatos plusz laktat. Receptes oldalakat (vagy barmilyen mas javaslatot) tudnátok mondani esetleg?

Figyelt kérdés
Jelenleg gyakorlatilag allandoan a kajan jar az eszem :(
2017. nov. 19. 11:41
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Sok mindent meg lehet szokni. Bizonyára nem lenne nehéz csökkentened a szénhidrátbeviteledet, de bizonyára beleszaladsz az egyéni korlátaidba egy ponton. Én tizedére csökkentettem le, mert nekem ez fekszik, de évekbe telt s néha kilengek, mert nem akarom folyamatosan kerülni a zöldségeket... Csak mert akadályozzák a fogyásomat, még szeretem őket s kellenek :) De a kezdeti erős szénhidrátcsökkentés után még sok zöldség fért az étrendembe, csak a liszt, cukor, száraz hüvelyesek estek ki, nekem nagyon kellemes volt a váltás. Tudom, hogy nem mindenki ilyen, de egy próbát megér, lehet, hogy sokkal jobban érzed magad egy más étrenden. A helyedben kihagynám azokat az ételeket, amiket nem érzek nagyon fontosnak, de túl kalóriadúsak a laktató hatásukhoz képest vagy kevéssé tápanyagszegények, esetleg egészségtelenek vagy efféle. Bizonyára tudsz javítani az életmódodon, ez szinte mindenkire ráfér.

S ami fontos, azt is lehet kisebb mennyiségben fogyasztani. Sok ételem van, amit erősen lecsökkentettem, de rendszeresen eszem és teljesen jó így.

2017. nov. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, hogy kalóriadeficitben maradj nap végére, és vigyél be elég fehérjét. Még annyi még, hogy ha a szénhidrát bevitel magas, akkor a zsír legyen alacsony (kb.0.5gramm/tskg) ha pedig a zsír, akkor kevesebb legyen a ch. Ez az elv persze kizárja a gyorskaját meg a fánkot és társait, de sokkal változatosabban lehet enni így. Majd úgyis kitapasztalod, hogy téged mi laktat jobban. Van, aki 100g tésztától lakik jobban, van aki 500g brokkolitól. Persze, kell zöldséget is enni, de nem kötelező csak azon élni hússal (és rizzsel). Én diétában is szoktam krumplit, édesburgonyát, tk tésztát, kölest, bulgurt, tk. kenyeret enni. Húst is sokfélét lehet enni, meg halat, sajtot stb. A zöldségeket meg még lehet sütni tepsiben ezer felét együtt, és akkor nem mindig egyfélét eszel. Salátát is ezer felét lehet csinálni. Diétás recept meg millió van a neten, te is találsz. :)
2017. nov. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Nagyon jól esik, hogy írtatok, köszönöm szépen! :)

Tök nagy segítség, komolyan.

2017. nov. 20. 19:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!