Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Nem rég kezdtem bele a kaloria...

Nem rég kezdtem bele a kaloriaszámlálásba, és nem nagyon tudom még, hogy miket ehetnék, ami változatos plusz laktat. Receptes oldalakat (vagy barmilyen mas javaslatot) tudnátok mondani esetleg?

Figyelt kérdés
Jelenleg gyakorlatilag allandoan a kajan jar az eszem :(
2017. nov. 19. 11:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Natúr hús sok zöldséggel. Ezt könnyű kiszámolni, lényegében minden benne van, ami kell, laktat és finom.
2017. nov. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtál!

Az a baj, hogy én ezt ket nap után meguntam, vagy nem is tudom, hogy mondjam. Nem tudnék heti hét nap ilyesmit enni :/

2017. nov. 19. 12:04
 3/13 anonim ***** válasza:
Kár, hogy nem írtad, melyik részét untad meg ilyen gyorsan. A húst vagy a zöldséget. Előbbi helyett használhatsz sajtot. Jó fehérje forrás még a túró is. Készíthetsz túrógombócot, vagy körözöttet. Laktatni a zöldségek laktatnak legjobban, mert sokat lehet belőlük enni, mégis alacsony marad a kalóriabevitel. Nem utolsósorban van bennük egy csomó vitamin. De ha szeretsz sütni-főzni, nézz szét a könyvesboltokban. Valószínűleg egy rakat könyvet találsz majd diétás receptekkel.
2017. nov. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Hu hát nem is tudom, talán az egyhangúságot inkább. Mert egyébként alapvetően a húst meg a zöldségeket is szeretem.

A receptkönyv jó ötlet, köszönöm!

Még sajnos küzdök azzal, hogy hiányzik egy csomó minden (péksütik, egy-egy szelet pizza, nagyobb mennyiségű csoki....). Én nagyon igénylem a ch-t, igazság szerint leginkább csak azt, és most nég nagyon nehéz, hogy kevesebbet eszek belőlük. Remélem, ez megszokható idővel....

2017. nov. 19. 12:36
 5/13 anonim ***** válasza:
Semmiről nem kell lemondani. Lehet enni péksütit és csokit is, de sajnos nem "nagyobb mennyiségben".
2017. nov. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mindig kerdezd meg magadtol hogy, biztosan ez az a falat amit megennek legszivesebben ha edessegrol vagy nasirol van szo. Ajanlom a kaloriabazis.hu -t ott be tudsz mindent irni, hogy miket ettel.
2017. nov. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én is javaslom a kalóriabazis.hu-t, mert ott nemcsak kalóriákat, hanem a makórtápanyagok mennyiségét is számolja az oldal.


A kalóriaszámolásnak egyébként is az is elönye, hogy nem kell külön recept, mindent ehetsz, ugyanolyan változatosan étkezhetsz, amit elötte, csak a mennyiségeket kell figyelni. (Ehetsz pl tejszines csokitortát is -de csak egy szeletet és aznap már a többi kajád elég kevés kalóriás lehet csak, hogy beleférj a keretedbe)

2017. nov. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
48%

Én BIO boltból mindig beszerzek pár csomag glutén és cukormentes tea kekszeket és van, h az étrendbe beiktatok 3-4 db-ot tízóraira vagy uzsonnára. Így nincs meg az "édességet ennék" érzés. Vagy az update-ban is nagyon finom péksütemények vannak. Persze ezeket sem lehet tonnaszámra, de 1-1 nap tízóraira vagy uzsira megehetsz egy vaníliás, fahéjas vagy kakaós update csigát :)

Nekem bevált és mennek a centik és kg-ok :)

2017. nov. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm nektek! :)

Nagyon sokat jelentenek ezek a segitő-támogató válaszok :)

2017. nov. 19. 16:02
 10/13 anonim ***** válasza:

Ez egyéni. Engem pl. 1-2 kiló zöldség is ugyanúgy éhesen hagy, mint minden más szénhidrát, a fehérje laktat, mint az embereket általában. A zsír fehérjével sokaknak laktató, de persze a rost és a térfogat is számíthat. Tapasztald ki, mit nem unsz meg s mivel laksz jól. Nekem a tojás ilyen, de egyszer találkoztam valakivel, akit az sem laktott, a hús sokkal jobban. Én a húst unnám meg 1 nap alatt... A sajt okés, de nem laktat eléggé ahhoz, hogy mennyire hozza a kalóriát. De valakinek beválhat. Az olajos mag sokunkat kevéssé laktat, de az összetétele alapján lehet akár jó is.

Ki kell tapasztalni, nincs mese. A többségnek jót tesz a szénhidrátcsökkentés, de ez is egyéni, van, akinek napi 30-40g ch túl sok, annyival csak éhezik deficitben... Más pedig kevés ch mellett éhezik s inkább a gyümölcs laktatja... De az étkezések elosztása is fontos lehet. Kinek sok kicsi, kinek kevés nagyobb a laktatóbb.

2017. nov. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!