Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Elérhetem a célomat? Nyárig...

Elérhetem a célomat? Nyárig -10kg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

18 éves lány vagyok, 169cm és 65-64kg jelenleg. Szeretnék jövő nyárig lefogyni körülbelül 54 kilóra. Ám ez a szám képlékeny, a lényeg, hogy elégedett legyek magammal, tehát formásodjak.

Sajnos az étkezésem nem megfelelő. A szüleimmel élek, akik hallani sem akarnak az egészséges életmódról. Anyagilag sem túl jó a helyzet, így azt eszek, ami van itthon. Általában tésztafélék és sertéshús a menü. Saláta, gyümölcs és csirkehús szinte soha, nem is szeretik őket.

Sport terén most próbálok visszaszokni. Volt egy sérülésem és most járok újra testnevelés órákra, elég nehéz a visszaszokás. Emellett hétvégén dolgozom (árufeltöltőként), ami sok állással és sétálással jár. Konkrétan le sem ülök 8 órán keresztül.

Az lenne a kérdésem, hogy ilyen körülmények között milyen esélyeim vannak?



2016. szept. 18. 11:43
 1/5 anonim ***** válasza:
27%

a gyümölcs csak szénhidrát, hízlal.

A salátát a szegények találták fel, semmire se jó

csirke, disznó között nincs nagy különbség

eddzél súlyzóval

2016. szept. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

szia, persze simán.


de helyedben nem a kilókat számolnám. csinálj előtte utána fényképeket. és mérőszalaggal mérd le magad több helyen. ha sportolsz/izmosodsz, lehet nőni fog a súlyod, pedig szálkásodsz, mert az izom jóval többet nyom, mint a zsír. van is erről egy jó kép:

[link]

65 kg - 55 kg - 63 kg

pedig látod brutális a változás.


ahogy kiveszem van valamennyi önálló kereseted, így megoldhatod, hogy részben magadra főzöl. senki sem tart a fejedhez fegyvert, hogy csak edd azt amit a szüleid.


ha nincs ennyi pénzed, akkor csinálhatod azt, hogy pl. a köretet cseréled le egészségesebb alternatívákra. a hús az ami a legdrágább az étkezésben. a sertéshús annyira nem vészes. a cukor és a liszt, tészták, már inkább... érdemes venni még egy két plusz kiegészítőt, a vitaminok nem kerülnek olyan sokba.


lehet azt is meg tudod beszélni a szüleiddel, hogy támogassák a táplálkozási szokásaidat is egy kis pénzzel. elvégre, nekik nem fog többe kerülni, nem az ő kajájukat eszed, hanem a sajátodat, ők meg annyival kevesebbet főznek le. sőt, ráveheted őket, hogy pl. kókuszolajjal süssenek, napraforgó helyett, hiszen annyival nem kerül többe. ha máshogy nem megy, és szendvicset kell vinned a suliba-munkába, az sem akkora tragédia, de igyekezz ott is rozskenyeret vinni, és tartani a kitűzött kalória célokat. a lisztes-cukros kajákban sajnos az az egyik legnagyobb rossz, hogy könnyű velük sok kalóriát bevinni, és utána pár óra múlva ismét éhes lesz az ember.


az edzést meg nem szabad túlzásba vinni, főleg így,hogy sérülésed volt. de attól még gyógytornázhatnál. el kell kezdeni valahol. ha más nem, keress rá a neten, vagy kérdezd meg a tesitanárod, hogy milyen lehetőségeid vannak. nyújts napi szinten, stb...

2016. szept. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Csináltam képet, hogy lehessen látni a problémámat, talán így könnyebb véleményt alkotni. [link]

A köretet le fogom cserélni párolt zöldségre, mert azt imádom és nem verem magam túl sok költségbe. A munkát most kezdtem szeptemberben, de mindent szeretnék félre tenni a továbbtanulásomra, havi 1000-1500Ft viszont azért csak belefér.

Az edzést -mint már említettem- próbálom a testneveléssel megszokni. Természetesen a tanárom tisztában van a problémámmal (hiszen nem hiába nem sportolhattam jó sok évig) és így próbál kímélni, illetve fokozatosan terhelni. A munka sokat segít, mert nagyon sokat javult az állóképességem.

Próbálok odafigyelni a fehérje-szénhidrát-zsír arányokra, de általában a zsírt túllépem, nagy ritkán a szénhidrátot is. Próbálok 1500kcal között enni, amit be is tartok (1300-1500kcal között általában). Most azon igyekszek változtatni, hogy több folyadékot fogyasszak (tea és víz formájában).

2016. szept. 18. 12:25
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyes jó nagy ökör, salátát/zöldséget azért eszünk, mert rost van benne, csirke és sertés között pedig tényleg nincs semmi különbség, csak a sertés zsírosabb és köszvényt okoz. Ha közöd nincs a témához, miért írsz bele?


Kérdező: Napi 1 óra mozgás nem lenne rossz, (szoba)bicikli, séta, persze súlyzózni se lenne rossz, de azt nem szeretnek a lányok valamiért. Végül ugyis az étrend nyer, kevesebb kalóriát kell bevinned, mint amennyit elhasználnál, különben nem fogysz. Próbálkozz 1500-1600 körüli kalóriával naponta, de egyél húst/túrót/tojást/sajtot is hogy legyen elég fehérje beviteled. Ha nem csökken a súlyod, csökkents 200 kcalt.

2016. szept. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Örömmel sportolj, azt csináld amit szeretsz. A vonzó alak csak hozdék.


A legfontosabb, amit belül érzel a sport után.


Ha csak a fogyás a rögeszméd, talán lefogysz, de mit ér, ha belül örömtelen vagy?

2016. okt. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!