Azok is számolni szokták a kalóriákat, akik mindig "tisztán" esznek?
Mi az, hogy "tisztán esznek"?
Aki kalóriát számol, az azt eszik, amit akar - ugyanis a kalóriaszámolásnak éppen az a lényege, hogy NINCS tilos élelmiszer, csak a mennyiségeket kell figyelni.
Második, aki kalóriát számol, az kalóriát számol, ehet akárhogyan. Ez csak egy eszköz, ami sokaknak nagyon fontos a fogyáshoz, mivel számolás nélkül nem kerülnek (elég nagy) deficitbe.
Én pl. időszakosan böjtölök (általában 19/5 körül), régen 99%-ban paleóztam, most jobb napjaimon ketogén diétázom, máskor csak szénhidrátszegényen eszem laktóz, glutén, normál cukor nélkül, s ezekre mind rájön a kalóriaszámolás. Enélkül nem lenne esélyem, a számolás pedig informatív.
Aki nem tud számolni és deficitben enni (mert deficitben éhezik, szenved, kaparja a falat s ezt nem bírja s nem is akarja bírni), annak kell étrend is, habár az egészség miatt eleve nem árt.
A dolgot komolyan vevő testépítők általában tisztán étkeznek és makrókat számolnak (ami által a kalóriaszámolás is megvan). Mindkettőre szükségük van.
#6!
És, ha a sok ch-val még deficitben is zsírt építesz, olyankor veszel magadon észre izomcsökkenést? Hisz a testednek a deficitet valamiből fedeznie kell.
Zoli
elfelejted, hogy a deficited egyrészt:
: mihez képest értjük? alapanyagcsere? alapanyagcsre + napi kalóriaigény?
illetve azt, hogy a deficitet többféleképpen is el lehet érni:
pl x valaki 1800 kcal alapanyagcseréje van, ülő munkát végez + 400 kcal 2200 kcal.al 0 testmozgás nélkül tartja a súlyát
elmegy három órát a hegyekbe bringázni és elhasznál 2000 kcal-t.
a nap folyamán bevisz tápanyagból 4000 kcal-t, rengeteget evett, mégis deficitben lesz? ! még szép!
képzeld el az illetőt, ha az alapanyagcseréjéhez képest 1500 kcal-t visz csak be, dolgozott is aznap és még el is megy tekerni és célja mondjuk a teljesítmény növelése, fogyás és az anyagcsere pörgetése, ezt hosszú távon sokáig nem tudná, csinálni.
egy tény, a pusztán kevesebb kalóriabevitellel azok szoktak foglalkozni akik nem akarnak vagy szoktak rendesen edzeni sporttól függetlenül
a kérdezőnek:
elég okos és jó kérdés, de itt különnöztessünk meg célokat:
szálkásítás? a testzsír minimálisra szorításával? esetleg csak "fogyni" akar az illető?
van aki egyáltalán nem számolja csak tisztán eszik és tudja miből kell visszavenni és mennyit, hogy úgy alakuljon a forma, de ez évek és nagyon nagyon jól kell ismerni a saját testedet hozzá, a legjobb az ha mérsz, és akkor tudod, hogy pontosan mihhez képest változtass ha később változtatni kell
Krisz!
Én másra gondoltam.
Szálkásításkor a cél annak elérése, hogy a test a kalóriadeficit minél kisebb részét fedezze az izmok, minél nagyobb részét a zsírraktárak bontásával.
Vannak tényezők, amik ezt kedvezőtlen irányba tolhatják el. Ilyen pl az inzulinszint, ami a Ch fogyasztással függ össze. Ezt mindenki jól tudja.
A #6-os válaszoló azt mondja, hogy Ő annyira rosszul kezeli a sok Ch-t, hogy deficitben is tud tőle zsírosodni. Vagyis bemegy a CH, és a megnövekedett inzulinszint miatt egy része zsírban végzi, annak ellenére, hogy a testnek szüksége lenne az energiára.
Mit tehet a test (ha többnapi átlagban deficitben van az illető)? Vagy elkezdi bontani az éppen most felépített zsírt (amit nyilván megnehezít az inzulin) vagy izmot bont. A deficitet valahonnan fedeznie kell a testnek.
Erre vonatkozott a kérdésem. Mi a megfigyelés. Sok Ch-val még deficitben is zsírt épít és még izmot is bont? Simán el tudom ugyanis képzelni, hogy van ilyen.
Az is lehet fontos, hogy valaki a deficitet alapanyagcsere alatti vagy fölötti kalóriabevitellel éri el, de igazából ez a kérdésem szempontjából mindegy. Ha mégsem mindegy, akkor legyen az a verzió, hogy BMR fölött eszünk és mozgással kerülünk deficitbe.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!