Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ilyen fagyit ehetek fogyokura...

Ilyen fagyit ehetek fogyokura alatt?

Figyelt kérdés

Ebben a melegben nem mindig esik jól a csirkemell-tojás zabkorpa stb. Gondoltam csinalok házi citromfagyit. 2 pohár Fasten joghurtból, 3 db citromból, es mivel nincs itthon édesítőszer, 90 gramm cukrot raktam bele. Na most nehogy mindenki megijedjen a cukor hallatán!

Kiszámoltam a hozzavalókból. A ket pohár joghurt: 172 kaloria, a cukor: 360, a 3 citrom leve 50 kalória. Kb 100 gramm 95 kalóriát tartalmaz. Ha az a 95 kalória belefér a napi keretemben, sőt még simán ehetnék a számok láttán, akkor nyugodtan ehetem? Nem akarok minden földi jót megvonni az életemből, és megkívántam. :(


2015. júl. 7. 11:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha fogyózol miért nincs otthon valami cukorhelyettesítő? 90 gramm szerintem rengeteg két pohár joghurtba, nyilván ha egyszer eszel nem számít, de érdemes lenne venni édesítőszert ha ilyen baromi édesen eszed.
2015. júl. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem éppen baromi édes, mindenki mondja, hogy rohadt savanyú. A szénhidrát szintem is 90 alatt van. Tabletta van csak sajnos. Egyébként a ket pohár joghurthoz a citrom leve is rátesz, ami nem keves, eleg nagy adag lett az egész. Az eredeti recept 150 gr cukrot ir.
2015. júl. 7. 11:54
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez már eső után köpönyeg.

Eldöntötted, megcsináltad, és most tőlünk vársz megerősítést.

Tőlem nem kapod meg!

Ha kalória kontrollon vagy fogyókúrán vagy, tarts otthon kalóriamentes édesítőszert...

2015. júl. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem értem, hova ez a rosszindulat. 😂 elhiszem, hogy az életedben ha hozzád ér egy kocka csoki, te sírva rohansz ki a világból, és bűntudatod van, de én nekem a fogyokura vagy a rendesebb étrend, nevezzük így, nem azt jelenti, hogy minden megvonok magamtól. Reggelente Nesquik kakaót iszok, mégsem vagyok 120 kiló. Én csak érdeklődtem, de mindegy is, mástól megkaptam a választ. Nekem nem abból all az étrendem, hogy édesítőszer, csirkemell, túró, sonka, tojás. Ha megkívánok valamit, megeszem, ha belefér a kaloriadeficitembe. Még kb 200 kaloriat ehetnék, úgy, hogy ettem abból a szörnyen egészségtelen citromfagyiból kb 90 grammot. Akasszatok fel.😑😑😑
2015. júl. 7. 12:06
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha már így eldöntötted, egyed, mit tudunk mi mondani?

Szerintem is baromira édes (a savanyúság mellett), én tizedannyi cukrot tennék bele, igaz, kevesebb citromot is (amúgy a citrom kicsit édeskés, a limonádéim mindig elég édesek édesítő nélkül, bár az igaz, hogy én gyúrok arra pár éve, hogy ne használjak rengeteg cukorfélét :) sokat tud változni az ízlés). Bár ha savanyú, savanyú, az is egy remek íz, miért kéne édesnek is lennie? Oké, értem, Te édesen szereted, csak meg akarok mutatni egy másfajta hozzáállást is.

Én tojáshabot készítek, az is térfogatos és abból is fagyi lesz :) Sajna csokisan a legjobb és ha igazán édesen akarom, akár 10g eritrit is kell 2 nagy tojásfehérjéhez s egy tojássárgájához. Mostanság kókusszal és gyümölccsel operálok, hogy csökkentsem (lenullázzam) a hozzáadott cukoralkoholigényt :) Engem szórakoztatnak az efféle kihívások és megoldások, jobban, mint a cukros fagyi.

Sokan használnak ilyenkor gyümölcsöket ízesítésre, édesítésre. S csak mert valaki nem eszik akár édességeket sem, még nem von meg magától minden földi jót, sőt, lehet, hogy semmit sem. Isten ments, hogy én cukorral sokkoljam magam, nem lenne az jó a világon semmire. Viszont minden ételem nagyon-nagyon finom, nem is enném, ha nem lenne az.

2015. júl. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#4: Semmi rosszindulatot nem láttam a többiek részéről sem. Használsz egy hatalmas mennyiségű cukrot (már az én szempontomból s még sokakéból, de hogy nem keveset, az tuti), s teljesen logikus reakció, hogy nem értik, miért viszel be felesleges, simán elkerülhető tápanyagtalan (kivéve az energiát) cukrot. Jó édesítővel ugyanott vagy és vesztesz egy csomó szénhidrátot. Sok szénhidrátos cucc pótolhatatlan, a cukor nem ilyen, kivéve egyesek számára, akik minden édesítőt rossznak éreznek vagy hasmenésük lesz tőle (én csak xillitet és eritritet tudok és vagyok hajlandó enni, de azokkal semmi bajom).


Egy csoki más, az mondjuk 3g cukor, nem 90. Nem ugyanaz. Ráadásul tápanyagdúsabb, s nehezen pótolható vagy nehezen készíthető el ugyanolyanra (engem ez se hat meg, a saját csokiszószom is jó csokivágyra, nem mintha lenne olyanom, jó étrendem van és elmúlt, pedig nagyon komolyan nyomtam anno, alkalomadtán).


Nyilván ehetsz bármit fogyáskor, csak bizonyos dolgokat valószínűleg nem érdemes, bizonyos dolgokat nem egészséges, de az adott embernek kell eldöntenie, hogy neki mi fér bele.

Én is hedonista vagyok, én is megeszem, amire vágyom, csak nálam a cukorban semmi vonzerő nincs :P S azért igyekszem összehozni a vágyaimat az egészségtudatosságommal s akár a fogyásommal is.

De teljesen logikus, hogy másoktól véleményt kérve azok nem fogják mondani, hogy igen, fogyókúrában simán betolhatsz jópár evőkanál kristálycukrot, egészségedre.

Ez egy nagyon merész lépés, amit megtehetsz, de egyetértést ne várj már.

2015. júl. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jó a tabletta is, berakod egy kis tálba és a kanál hátuljával szétmorzsolod.
2015. júl. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!