Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » A koplalassal izmot veszitek,...

A koplalassal izmot veszitek, ha sportolok akkor is?

Figyelt kérdés

napi 500 kcalt eszek.. Nem akarok undi bort.. De ennel tobbet se akarok enni. Ha sportolok akkor zsir is megy le? :))

Illetve az 500 kcalbol 370 kcal kb hus.

100 kg/L



2015. júl. 4. 00:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Akkor is veszíteni fogsz izomból, hiszen nem viszel be annyi tápanyagot, hogy fenn tudja őket tartani. Ráadásul heti egy kg fogyásnál többet a bőr sem tud követni, és a máj se biztos, hogy elgyőzi. Minimum 1.300 kcalt be kell vinni egészséges ételekből! Ha sportolsz, még azt is hozzá kell adnod!
2015. júl. 4. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de ezt mióta csinálod? 3 napja? Csak mert száz kilóról egészségesen hosszú hónapok alatt lehet lefogyni, mondjuk minimum fél év, az 500 kalóriás önkínzásodat meg kb pár napig lehet kibírni ekkora testtömeggel. Sportolni? Az ágyból kimászni alig lenne energiád. Én majdnem 25 kilót fogytam 120-ról az elmúlt 5 hónapban, de nem hinném, hogy lett volna közben olyan nap, amikor 1400 kalóriánál kevesebbet ettem.
2015. júl. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egyrészt nem fogod bírni, másrészt a koplalás miatt akkor is az izomnak megy neki, a zsírt pedig még inkább meg akarja majd óvni. Egyébként pedig csak hízékonyabbá tesz az ilyen hülyeség.
2015. júl. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Na nyugi, ez az 500 kalória kb még 1 napig tart, bár szerintem már előtte is több volt az.
2015. júl. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
2 hónapja csinálom. 13 kg-t fogytam. :)
2015. júl. 4. 12:11
 6/10 anonim ***** válasza:
Vagy rosszul számolsz vagy el se tudom képzelni, hogy bírod ki :)
2015. júl. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor még az anyagcseréd is belassult... Én 12 hét alatt tartok ugyanitt, 1.500 kcal mellett, ülő munkával. Amikor sportolok, akkor 2.100-2.500 kcal közt viszek be.
2015. júl. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

nem számolok rosszul :D

hát bírom, nap 3-4 liter vízzel :)

2015. júl. 4. 12:56
 9/10 anonim ***** válasza:
Elhiszem én neked, ha mondod, meg nem vagyok akkora szakértője a témának, csak nem értem :)
2015. júl. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Valami izmot veszítesz, mert hiába eszed meg a fehérjét, a fehérjék az izomba történő beépítése is energiaigényes folyamat, éhezés közben csak korlátozottan tud végbemenni.


A sportolás tulajdonképpen roncsolja az izmokat, a sport utáni fehérje- meg szénhidrátbevitel az, aminek köszönhetően az izom regenerálódni tud, és erősebbé válik, mint a sportolás előtt volt.


Szóval a helyedben ilyen diéta közben csakis olyan sportot űznék, ami nagyon kíméli az izmokat, pl. enyhe séta, nyugodt mellúszás, lájtos bringázás sík terepen. Semmi olyat nem csinálnék, ami az intenzitása révén vagy ütődésekkel, rázkódásokkal stb. sokkolja a szervezetet meg az izmokat (mint pl. a futás).


Ha meg lefogytál már 70-80 kilóra (attól függően, milyen magas vagy), elkezdeném szép lassan emelni a kalóriát és a sportok intenzitását is a helyedben.

2015. júl. 5. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!