Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Most akkor mennyi kalóriát...

Most akkor mennyi kalóriát vigyek be? Hogyan étkezzem? Fogyni szeretnék sport mellett, de nem éhezni.

Figyelt kérdés

Találtam egy jónak tűnő részletes kalóriatáblát, amiben van diéta napló is. Itt van: [link]


Utána néztem több oldalon, olvasgattam és nekem az alapanyagcseréhez szükséges minimum kalóriaszükségletem 1330 kcal körül van. Főként ülő munkát végzek, csak néha-néha mozgok, erre az jött ki mindenhol, hogy 2000 kcal a napi kalóriaszükségletem az aktivitásom mellé. Ez rendben is van.. Mivel fogyni szeretnék néhány kilót, kéne egy kalóriadeficit ami elvileg 10-15% a szükségesnek, azaz nekem 1700 kcal. Ez is oké, de a diétanaplóban próbáltam összeállítani az egy napi étkezésemet úgy, hogy ne lépjem át a 2000 kcalt, de inkább alatta legyen... hát akkor ezek szerint ezeket ehetem egy nap:


- Egy kis tálka tej gabonapehellyel reggelire.

- Tízóraira egy sajtos kifli kis felvágottal, margarinnal. Mellé gyümölcsös tea.

- Ebédre egy tányér paradicsomleves.

- Uzsonnára egy alma. Joghurt.

- Vacsorára 3 darab főtt tojás kis zsemlével, 2 szem paradicsommal.


Nem vagyok egyáltalán egy zabálós típus, sőt.. de ez még az én véleményem szerint is nagyon gyér.. ez 1688 kcal. És azért e mellett szeretnék elkezdeni hetente pár nap sportolni, mostanában kerti munkákat végzek. Ahhoz tutira nem elég ennyi kaja.. éheztetni meg eszem ágában sincs magam!


Mit tanácsoltok? Én már teljesen össze vagyok zavarodva.. Kezdő vagyok mindenféle diéta téren, nem volt szükségem rá, de most kb. 2 hónap alatt felszedtem 5-6 kilót a hasamra..


25/N


2014. márc. 28. 11:07
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

A témától függetlenül, csak megkérdezném hogy az a válasz ami az elvárásaidnak megfelel az lesz az értelmes, amivel meg nem értesz egyet (márpedig te küzdesz súlyproblémákkal, nyilván ha hasznos tanácsot kapsz akkor az nem fog megegyezni a mostani hitvilágoddal, életmód elképzeléseddel) akkor az értelmetlen válasz?


Így aztán van értelme kérdezned, a hasznos válaszokat leszólod mert ha azokat megfogadnád akkor változtatnod kellene, aztán ha kapsz olyan választ ami fogadra való, igaz hogy továbbra is össze-vissza ehetnél eszerint minden fogyasztásra alkalmatlan műkaját, DE legalább megnyugtatják a lelkiismeretedet hogy továbbra is csinálhatsz mindent jól van ez így..


Akkor minek kérdezel egyáltalán?

2014. márc. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!