Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Most akkor mennyi kalóriát...

Most akkor mennyi kalóriát vigyek be? Hogyan étkezzem? Fogyni szeretnék sport mellett, de nem éhezni.

Figyelt kérdés

Találtam egy jónak tűnő részletes kalóriatáblát, amiben van diéta napló is. Itt van: [link]


Utána néztem több oldalon, olvasgattam és nekem az alapanyagcseréhez szükséges minimum kalóriaszükségletem 1330 kcal körül van. Főként ülő munkát végzek, csak néha-néha mozgok, erre az jött ki mindenhol, hogy 2000 kcal a napi kalóriaszükségletem az aktivitásom mellé. Ez rendben is van.. Mivel fogyni szeretnék néhány kilót, kéne egy kalóriadeficit ami elvileg 10-15% a szükségesnek, azaz nekem 1700 kcal. Ez is oké, de a diétanaplóban próbáltam összeállítani az egy napi étkezésemet úgy, hogy ne lépjem át a 2000 kcalt, de inkább alatta legyen... hát akkor ezek szerint ezeket ehetem egy nap:


- Egy kis tálka tej gabonapehellyel reggelire.

- Tízóraira egy sajtos kifli kis felvágottal, margarinnal. Mellé gyümölcsös tea.

- Ebédre egy tányér paradicsomleves.

- Uzsonnára egy alma. Joghurt.

- Vacsorára 3 darab főtt tojás kis zsemlével, 2 szem paradicsommal.


Nem vagyok egyáltalán egy zabálós típus, sőt.. de ez még az én véleményem szerint is nagyon gyér.. ez 1688 kcal. És azért e mellett szeretnék elkezdeni hetente pár nap sportolni, mostanában kerti munkákat végzek. Ahhoz tutira nem elég ennyi kaja.. éheztetni meg eszem ágában sincs magam!


Mit tanácsoltok? Én már teljesen össze vagyok zavarodva.. Kezdő vagyok mindenféle diéta téren, nem volt szükségem rá, de most kb. 2 hónap alatt felszedtem 5-6 kilót a hasamra..


25/N


2014. márc. 28. 11:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Akarsz fogyni 8 kilót 2 hónap alatt.? Ha igen akkor paleo étrend és mozgás. Én ezt tapasztaltam, pedig fogyni sem akartam csak kipróbáltam. Plusz tiszta víz, tiszta só, semmi konzerv és semmi olyan ami PET palackban van.

Az étrend amit leírtál minden szempontból hibás. Tényleg bocsáss meg, de ezt gondolom. A kalória számlálgatás meg egy erőltetett módszer amit okád ki magából a média, viszont vakvágány.

2014. márc. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%

Akkor te is a betegségipar ajánlását fogod követni.


1. nem ismered az anyagcserédet és az energia felhasználásodat..


2. nem ismered pontosan az ételek kalória tartalmát


3. olyan dologgal foglalkozol, ami elvonja a figyelmed a lényegről.


4. mellette tejes gabonapelyhet eszel és margarios kiflit, joghurtot.. Ez teljesen kész.


Mégis mit vársz, hogyan fog működni a tested, hogyan fogsz fogyni ha a hormonrendszeredet a tejjel, gabonákkal tönkrenyírod? Ha megeszed a kiflidet meg a tejes gabonapelyhedet, az óriási inzulinszint emelkedés mellett amiz ezzel kiváltasz hogyan fogsz fogyni, amihez alacsony inzulinszint és magas glukagonszint kell?


Ezeket átgondoltad?


Normális ételeket eszel akkor alap a stabil vércukorszint és az egészségesen alacsony inzulinszint, egészséges glukagonszint.


Ehelyett te feldolgozott műkajákat eszel, amiknek köze sincs az ember természetes étrendjéhez, sorolom:

- gabonapehely

- tej

- sajt

- kifli

- margarin

- joghurt

- zsemle



Rémlik hogy ezeket az anyagokat csak pár évtizede, legfeljebb pár évezrede gyártják/termesztik?


Ne edd ezeket, amikor zöldségek is vannak, gyümölcsök és húsok, gombák, halak, olajos magok. Ezek a gyümölcsöket leszámítva mind alacsony szénhidrát tartalmú és alacsony inzulinhatást kiváltó természetes táplálékok. Amiket te írtál szinte mind ellentétes hatású.


Illetve eleve: eszel 1700 kcal-t a kajáidból. És miért is nem leszel rákos, ha semmi vitamin és értékes tápanyag nem került a testedbe, csak a ráksejtek burjánzását elősegítő cukor illetve a betegségeknek kedvező magas inzulinszint lesz jellemző benned? Csak egy példa a rákbetegség, de talán rávilágítana, hogy teljesen értelmetlen (és értéktelen) az amiket megeszel.


A margarint külön nem értem. Miért eszi valaki direkt az olcsó növényi olajakat? Gyulladásfokozó, igen. És ez jó valamiért? Csak nem értem :D


Ha kezdő vagy és ezért nem igazán gondoltad át miket eszel, mi a természetes étel/táplálék, akkor ne tekinsd ezt lehordásnak, csak gondoltam ha ezt elolvasod átgondolod hogy miket is eszel :D

2014. márc. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Második: te is paleós vagy??!
2014. márc. 28. 12:25
 4/11 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de 1700 kcal körül eszek én is, ennél sokkal többet és tartalmasabbat...

Tejet és cukrozott gabonapelyheket mondjuk el is felejtheted, helyette zabkása VÍZZEL főzve, sokféleképpen lehet ízesíteni szerencsére. Vagy omlett, pici zabpehellyel még jobb, akkor már fehérjét is vittél be, és garantáltan eltelít egy időre.

Sajtos kifli bolti felvágottal szintén felejtős, semmi tápláló nincs benne, ellenben máris bevittél megint egy csomó felesleges kalóriát.

Ebédre a paradicsomleves rohadt kevés, zöldséget, húst, halat kellene enned, némi lassan felszívódó szénhidráttal (barna rizs, köles, bulgur - a barna rizs a legolcsóbb talán).

Uzsonnára a gyümölcs már nem a legjobb választás (inkább azt edd tízóraira), helyette valami fehérje okosabb lenne, ez már ízlés dolga, kinek mi fér bele (gondolok itt a túróra pl., fehérjeturmixokra és társaira).

Vacsorára meg a zsemle, hát, nagyon nem kellene.

Na mindegy, neten rengeteg forrás van, kicsit is komolyan vennéd, összeállíthatnál magadnak normális étrendet is, de persze a hülyeség mindig könnyebb, aztán meg az éhezésre fogod, holott te cseszed el, 1700 kalóriával már nem muszáj éhezni, csak nem sz*rokat kell enni.

2014. márc. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"Kedves" Utolsó válaszadó!


Úgy gondolom, hogy én tanácsot kértem és nem lecseszést. Le is írtam, hogy KEZDŐ vagyok mindenféle diétával kapcsolatban, sose néztem mit eszek és mennyit mozgok és mégis sok-sok éven át tartottam a súlyom és abszolút jól éreztem magam a bőrömben. Most az utóbbi 2 hónapban nagyon keveset mozogtam és bizony ez meglátszik a pocakomon meg jóval gyengébb is vagyok pedig ugyanúgy étkezem, ahogy régen..


Egyébként ezt a példa étrendet nem úgy kell felfogni, hogy ezt is akarom enni csak a kalóriatáblában a kalóriákat néztem és random pakoltam bele a diétanaplóba ezeket.. szóval nem kell egyből leszólni. Pontosan, ezt mondtam, hogy ez nekem is kevésnek tűnik..

De úgy látszik egyesek a kis betűs részt már nem olvasták el végig...............


Paleó fanok meg kíméljenek! Lehet, hogy igazuk van, de úgy le tudják szólni a nem paleózókat, hogy az valami felháborító.. pedig szerintem ők is max. 1-2 éve csinálhatják, mert azelőtt nem is hallottunk róla, ez most lett divat. Addig mit ettetek?

2014. márc. 28. 14:52
 6/11 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Nézd, én azért nem vagyok akkora paleo fan, de oda is írtam hogy csak kipróbáltam. 80%-ban most is így élek, mert jó és szeretem a tartalmas finom kajákat amitől jól érzem magam és egy dekát se hízok tőlük. Persze nyomom a fegyencedzést is mellé, az tény hogy ez a másik oka.

Csak azért írtam a paleót, mert ez garantáltan működött nálam, itt nincsen pardon. Ha pedig lett volna lehetőségem ezelőtt 20 évvel ismerni a paleót, már onnantól kezdve így éltem volna, ez nem is kérdés. Megelőztem volna egy csomó allergiát, tej és glutén érzékenységet és az ezzel járó fáradékonyságot.


és egyértelmű hogy azelőtt, ittam tejet, ettem fehér kenyeret mérgezett sót és fehér cukrot stb. stb. amiben igazad is van. Részemről nem érzem úgy hogy bántóan szóltam volna, csak egy lehetőséget írtam...

2014. márc. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok! (2. válaszoló)


De a táplálkozástudomány az táplálkozástudomány.

2014. márc. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

szia


ne hallgass a fanatikus paleo őrültekre. Nagyon fárasztó hogy egyoldalú táplálkozásra buzdítanak. Eheted nyugodtan a tejtermékeket is. Bár talán a kisebb zsírtartalmú jobb. És nem kell túlzásba vinni sem. Illetve cukros joghurtot ne...


A gabonapelyhet én is hanyagolnám a helyedben. Valamint cseréld le a pékárút teljes kiőrlésűre, és ezeket csak reggelire edd.


Az én étrendem ezekből áll: zöldségek (párolva, levesnek, salátának), húsok, tojás, magvak, heti 1x krumpli, heti 1x csökkentett energiatartalmú tészta, kevés szója, teljes kiőrlésű kenyér, vaj, vajkrém, kefír, sajt, ritkán tej, tejszín is előfordul. Valamint gyümölcs és cukormentes édességek. Rizst nem szeretem, ezért kölest eszem helyette zöldséggel keverve.


6 hét alatt már 7,5 kgt fogytam, és nem halál unalmas az étrendem mert gyakorlatilag semmit nem hagyok ki abból amit szeretek. Ha kizársz dolgokat mint ahogy sok agymosott paleós, előbb utóbb megunod és vissza vissza fogsz térni a régi dolgokhoz. Falásrohamaid lesznek, míg végül teljesen visszatérsz a régi étrendhez. Tudom mert tapasztaltam. Évekig játszottam ezt a fogyós játékot, mire rájöttem hogy kizárással nekem nem megy.


1400-1600 kalória között eszem egyébként. Ez minden csak nem éhezés.

2014. márc. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

8-as:


Nagyon szépen köszönöm a választ, a segítséget! :) Öröm volt értelmes és hasznos hozzászólást olvasni.

Igyekszem megfogadni a tanácsodat. :) Plusz mellette tornázni, most is végig nyomtam majdnem egy óra edzést, amit a Youtube-n találtam és nagyon jó a közérzetem :)

2014. márc. 29. 15:24
 10/11 anonim ***** válasza:

bocsi, azt elfelejtettem írni hogy én is mozgok heti 3x 40 percet illetve 2x 1 órát:)


felülés kondigéppel/ derékra, altestre torna/és karokra súlyzózás.

2014. márc. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!