Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Lehet hinni az orvoslexikon.hu...

Lehet hinni az orvoslexikon.hu-n kiszámolt, fogyáshoz szükséges ch, zsír és fehérje grammbeli javaslatának?

Figyelt kérdés

Fogyáshoz nekem: fehérje: 81g

ch: 203g

zsír: 54 gramm -ot kellene bevinnem. 1626kcal-os keret, 20 éves lány vagyok, 171/65kg

Egészséges kajákból viszem be, pl zabpehely, barna rizs, sok zöldség, gyümölcs, hús, tojás


2014. jan. 30. 19:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, ez az oldal az,, ami reális értékeket ad.


A ch szükséges az életben maradáshoz és a normális "müködéshez", ha túl keveset fogyasztasz, akkor sok problémád lesz belöle.

2014. jan. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, erre voltam kíváncsi! Mert rengeteg olyan ember van, aki már a 100g szénhidrátot is túlzásnak tartja.
2014. jan. 30. 20:04
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, tudom, éppen ezért írtam.
2014. jan. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem egyetlen út van. Lehet kevés és sok szénhidráttal is fogyni... A fehérje érzékenyebb, ott a kevés és a nagyon sok se jó, zsírból és szénhidrátból is kell valamennyi (amennyire tudom, a zsír a fontosabb, csomó dologhoz kell, míg kevés szénhidráttal is elvannak emberek, de ehhez nem értek, a legtöbben ugye sokkal többet viszünk be a minimálisnál). A szénhidrát egyesek túlértékelik s azt hiszik, rengeteg kell az energikus, egészséges élethez, pedig ez nincs így. Van, akinek kifejezetten rossz a sok ch, vagy nem, de nem tud úgy fogyni. A 100g ch-t mások esetében nem tartom túlzásnak (az amúgysem olyan rengeteg), de még saját magam számára sem feltétlenül. Szeretem a zöldségeket, de még a gyümölcsöket is mértékkel, gyakran összejön ennyi csak ezekből, ebbe pedig nem tudom, ki köthetne bele joggal... Egyes betegségek esetén más a helyzet, akkor szükség lehet kifejezetten szénhidrátszegény étrendre, de az speciális helyzet.
2014. jan. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!