Körülbelül hány kcal lehet egy adag zabkása?
Hogy hány kcal az attól függ, hogy hány gramm.
De miért teszel rá xilitet? A zab tömény keményítő, ami cukor. Te ráteszed a drága cukormentes édesítőt :D Ettől még ugyan úgy tömény szénhidrátot eszel..
Tejjel, ettől még magasabb lesz az inzulinválasz a testedben, a xilites tejes zab minőségében pont olyan mint az üres kenyér, esetleg a kenyér + tej.
Ezt nagyon nem sikerült átgondolni, mert kizártnak tartom hogy tényleg így akarsz reggelizni. Semmi tápanyagot nem enni, de keményítőt és marha-növekedési faktorokat igen? Gondold át újra ezt az étkezést szerintem!!
Leírom neked az én álláspontomat, ha logikusnak találod, ha szeretnél tanulni belőle akkor tanulsz, ha nem akkor elolvasod, ennyivel is több leszel, és elraktározod emlékeid közé.
Kezdjük az általad forrásként felhozott írással.
Egyik felében arról beszél hogy milyen ízletes (az hogy valami finom, nem jelenti azt hogy normális étel, hogy a zab ízletes és kedvelt még nem érv arra hogy rendszeresen együk).
A másik felében áltudományos, jól hangzó állításokat ír, ezeket szeretném mondatról mondatra értelmezni. VALÓJÁBAN értelmezni.
"A zab fogyasztása kiváló egészségügyi hatásai miatt is ajánlott."
Ezek fiktív egészségügyi hatások.. bármit el lehet kezdeni ilyen semmitmondó általános mondattal.
"A zab ugyanis rendkívül tápláló, energiát adó gabona,"
Energiát ad, mivel tele van szénhidráttal. A keményítő, a cukor energiát ad. Csak ezt zsírként raktározza a szervezetünk és nem optimális energiaforrás (később: cukorbetegség, elhízás kapcsolata a szénhidrátfogyasztással)
"tartalmaz B1-, B5- és B6-vitamint, E-vitamint, rostot bőségesen, valamint vasat, foszfort és kalciumot is."
Valamiért azt nem írták le, hogy mennyi vitamint tartalmaz, és azt hogy a bőséges rostmennyiség miatt a vitaminok nem tudnak felszívódni a testünkbe, sőt inkább tápanyagelvonó hatásúak a gabonákban lévő rostok. Meg a bennük lévő fitátok (ezeket is kihagyták volna) bélfalat károsítók és krónikus betegségeket okoznak a lektinek (hoppá, nincs a cikkben pedig a zabban ezek is vannak, mint minden gabonában).
"Jótékony hatással van az emésztésre"
Mármint? Az emésztéshez egészséges szervek kellenek, jó egészség, és az egészség akkor lesz jó ha jó az emésztés.. ennek kevés köze van a zabhoz. Ez megint egy jól hangzó de ide nem illő és alaptalan mondat..
"segíti a székrekedést,"
Persze, mert a sok rost mindent kihajt, ez sok esetben így igaz, végre egy igaz mondat.
"valamint vérszegénység esetén is ajánlott a fogyasztása"
Csak inkább elkerülném azt az embert, aki vérszegénységre ezt ajánlja. Mint írtam, a benne lévő vitaminok, ásványi anyagok felszívódása nem jó. A vérszegénység (vérben alacsony vas szint) pont azért alakulhat ki, mert nem eszünk elég vasat (főleg állati szövetekben kötött, jól felszívódó formában) mellette pedig emésztést gátló, felszívást rontó növényeket, például zabot eszünk. Így negatív lesz a vas mérleg, kialakul a vérszegénység. A testünk nem készült fel rá, hogy ilyen növényt eszünk, teljesen különbözik a lédús zöldségektől, vízoldékony rostokat tartalmazó növényektől!
"Emellett orvosi vizsgálatok sora bizonyította már vérnyomást és koleszterint csökkentő tulajdonságát."
A vérnyomáshoz csak annyit szólok, hogy ha olyan nagy jelentősége lenne, akkor a sok müzlit, gabonát evő társadalmakban nem lenne népbetegség a hipertónia. Pedig népbetegség. Nyilván nem esznek elég zabot. Ugyan már..
A koleszterinszint tök mindegy, jobb helyeken már tudják hogy alacsony vérkoleszterin szinttel ugyan úgy elmeszesednek az erek és betegségek alakulnak ki ha gyulladás van a testben, amatőr újságíró fogás még mindig a koleszterinnel élcelődni.
"A népgyógyászatban idegnyugtatóként és rossz alvás esetén is javasolják."
Rendben, gyógynövényként egy teafőzethez, 10-20g zab főzete ezzel szerintem sincsen gond, ez nem táplálkozás hanem kiegészítés.
"A zab és a zabkása emésztésre gyakorolt pozitív hatásait diétákban is előszeretettel használják."
Csak ezek a diéták sok ember életében igen erősen kapcsolódnak a KUDARCHOZ.
"Mivel a zab jól telíti a szervezetet, fogyasztása után csak sokára alakul ki az éhségérzet..."
...mivel megemeli a vércukorszintet (bár nem olyan magas a glikémiás indexe mint a cukornak) a vércukorszint le fog esni, fölöslegesen sok inzulint kell kiválasztania a szervezetünknek emésztés során (pontosabban a megemelkedő vércukorszint lecsökkentéséhez) a magas inzulinszint az elhízással, gyulladásos betegségekkel, az öregedéssel de még a rákkal is komoly összefüggést mutat.
"így akár napokig el lehet zabkásán lenni. "
Ó, kérdezzünk meg éhezőket hogy mi mindenen lehet napokon át ellenni. Vízen és levegőn is el lehet lenni, ha nincs más/nincs jobb.. vagy alkoholon, vagy kenyéren, vagy cukron, vagy moslékon. Fantasztikus, ez ma a cél? Elvegetálni keményítőn? Akkor senki se panaszkodjon hogy beteg, hogy löttyedt, hogy gyenge, hogy nem jól működik az immunrendszere, hogy puffad, rossza az emésztése, hogy migrénes, hogy fáj itt, ott és még amott is.
Az elkészítésnél a tejről már nem is írok, ez legyen egy későbbi mese témája.
Szerintem azt kéne enni amihez az ember mindig hozzáfért a történelem mezőgazdaság előtti hosszú hosszú időszakában, azaz húsokat, tojást, vízi állatokat, leveleket-hajtásokat (zöldségeket), gyümölcsöket.
Ezeket, mert akik ezeket eszik kigyógyulnak a cukorbetegségből, akik ezeket eszik azoknak nem ingadozik a vércukorszintjük, stabil és alacsony az inzulinszintjük, nem híznak el de fogyni kezdnek ha korábban elhíztak. Reggel a tojással elfogyasztott zsír stimulálja az emésztést (na ez az ami javítja az emésztést) összehúzódik az epehólyag, elég emésztőenzim kerül a patkóbélbe. Egy keményítős étkezés után ez egyáltalán nem biztos. Szenved a testünk hogy akkor most milyen vagy mennyi anyag került bele.. szinte fel sem ismerjük az összetételét a zabnak, a zsírfogyasztásra reagál jól az emésztőrendszerünk. Ha növényeket eszünk, ahhoz is zsírt adunk (párolt zöldségek) és csípős fűszereket ha nem akarunk puffadni a zöldségektől (a csípős fűszerek is stimulálják az emésztőenzimek kiválasztását valószínűleg).
Tehát az zab, egy kis tejjel meg sem közelíti azt amire szükségünk van. Cukrot, ennyit ad.
Tapl. Harcmuvesz, ostoba vagy, kar h hangoztatod is. Vannak az egyszeru szenhidratok ezeket nevezzuk cukroknak. Glukoz, fruktoz, galaktoz. Az asztali cukor (szukroz) 2 glukozbol, a gyumolcscukor 1-1 glukozbol es fruktozbol mig a laktoz 1-1 glukozbol es galaktozbol all. A kemenyito a novenyek altal raktarozott osszetett szenhidrat, a glikogen az emberekben es allatokban van jelen.
Az osszetett szenhidratok harom vagy tobb cukorbol epulnek fel. CUKORBOL. A hangsuly a kemiai koteseken van. Tehat MINDEN szenhidrat cukor. Az altalad olyannyira imadott zoldsegek is, bizonybizony.
A keményítő azonnal cukorrá bomlik és nagyon megemeli a vércukorszintet.
Nem velem kell vitázni, ez tény. A zöldségek általában alacsony keményítőtartalmúak! A rostokat nem tudjuk emészteni, mikrobák bontják le zsírsavakra!!
A keményítő gyorsan felszívódó szénhidrát, vannak enzimjeink a bontásához, a keményítő testünkre gyakorolt hatása = a cukor hatásával!
Óriási nagy félrevezetés és hiba, ha valaki máshogy vélekedik erről! Olyan hiba, ami segítette a mai beteg, elhízott társadalmak kialakítását. Mert elkezdték a keményítőt biztonságosnak titulálni és ajánlgatni.. reggelire keményítőt, amikor eleve magasabb az inzulinrezisztenciánk. ÉRTELMETLEN! Egyrészt tényleg nincs értelme megenni, mert semmi haszna másrészt ilyenkor még több inzulin kell a vércukorszint lecsökkentéséhez. Lassú öngyilkosság, az alkohol is káros de legalább élvezetes. A reggeli zab ennyire megéri?
"A tej a magas tejcukor miatt nagyon nem jo."
100g tejben van 5g cukor.. ennél még a gyümölcslevekben is több van (nem is kell inni őket!).
Ez újabb félrevezetés, népbutítás. A tejben nincs sok cukor, sosem a cukortartalma volt a baj. Hanem hogy olyan fehérjék vannak benne, vagy hormonok amik akkora inzulinválaszt okoznak bennünk, mintha konkrétan cukorszirupot innánk. De ez nem az 5% cukortartalom miatt van..
Ez azért van mert a borjaknak hízni és fejlődni kell, nekik kell az anabolikus hatás. Nekünk nem kell.
Attól függ, hogy kinek az evőkanalával mérted! ;)
A 6-osnál ennyi 75 g, ahogy én mérem csak 50 g (~200 kcal).
Nem írtad, hogy mennyi tej! 1 dl 46 kcal.
Kókusz... milyen kiskanál? Teás, mokkás? 1 ek lehet vagy 100 kcal.
Xilit vagy 17 kcal (egy teáskanál).
Na, add össze!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!