Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Te jó ég! Komolyan ennyit...

Te jó ég! Komolyan ennyit hízhattam?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, és 5 hónap alatt sikerült lefogynom 9 kilót.52ről 43ra. 600-900 kcal-al és sok sporttal. NÉhány szünet(több kcal-os) nappal. Na most..2 és fél hétig összeettem mindent és az előbb álltam rá a mérlegre és 51et mutatott. Lehetséges, h beszart a pajzsmirigyem és visszahíztam mindet?:S vagy..mennyi idő kell míg a normál súly visszaáll? őszintén eléggé el vagyok keseredve, nagyon komolyan megdolgoztam azért a 9 kilóért, és olyan boldog voltam. Mégis mihez kezdjek?:S
2013. jún. 1. 11:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Legközelebb ne a kilókkal foglalkozz hanem a zsírvesztéssel. Nem mind zsír volt amit elvesztettél és most sem mind zsír amit visszaszedtél. A testünk nem csak zsírból van. Víz meg izom meg bélsár veszteséget nem érdemes fogyásként elkönyvelni, és örülj neki hogy a koplalásod után a tested megpróbál regenerálódni.

Amúgy az hogy miből veszítjük el a testsúlyt elsősorban az étel MINŐSÉGÉN múlik.

2013. jún. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
jó kajákat ettem míg fogyóztam, odafigyeltem. sok fehérje és gyümölcs volt és kevesebb szénhidrát. napi 1 órákat futottam is. És úgy kb 4 kgot hízhattam ennyi idő latt kcal számolással. lehet, hogy a duplája jött fel?
2013. jún. 1. 11:09
 3/11 anonim ***** válasza:
A 600-900 kalóriás "diéta" inkább koplalás. Így miután abbahagytad, a kiéhezett szervezeted mint az őrült kezdett el raktározni, felkészülve az újabb esetleges koplalásra. Ezt hívják jo-jo effektusnak. Sőt, van úgy, ahogy egyszer hallottam, hogy ilyenkor Áfá-val együtt szedheted vissza, amit leadtál. A megoldás egy normális étrend mellett sokat sportolni. Így tényleg tartós lehet az elért súlyod. Egyébként hány centi vagy? Mert ha több mint 150, akkor a 43 kiló nagyon-nagyon kevés.
2013. jún. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

2 hétig zabáltál? Csodálkozol? :)

Kezdj neki az egészséges életmódnak, lassú fogyás, de tartós, nem érdemes magadat sanyargatni.

2013. jún. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Istenem..akkor tényleg bele kell törődnöm..az elejéről kell kezdenem. és..157 cm vagyok. tudom, h kevés volt a 43 de olyankor éreztem jól magamat a bőrőmben.De akkor..nekiállok megint..türelmesebben, okosabban. szval akkor..mostmár tanácsot kérek. Hány kcal-t egyet? és a mozgás...napi 1 óra? vagy akkor azt emeljem? áhh..ez kész vicc..hogy lehettem ilyen hülye? (mármint h bezabáltam és nem szép lassan álltam vissza. pedig az volt a terv.:/) Nade akkor..ha mondjuk műásfél hónap alatt leadom megint a 8 kilót..az úgy okés lesz, ugye? ..csak tegyem magam túl ezen
2013. jún. 1. 11:25
 6/11 anonim ***** válasza:
Napi 1200kcal kell nőknek.Sok fehérje, kevés ch/zsír.Nem muszáj 1 órát sportolni minden nap.Legyen heti 3-4 súlyzós vagy testsúlyos edzésed(fekvő stb tudod..) és 2-3 aerob(futás,bicikli stb)Sok sikert!
2013. jún. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
600-900. NORMÁLIS VAGY???? Egy fejlődésben levő szervezetnek nem szabad koplalnia! Nem kell hízásra gyúrni, de ez a mennyiség, ez l.faszt se ért! Ott rontottad el, hogy ennyit ettél, átállt a szervezeted, és már 1000 kalóriától képes vagy hízni. Nem a pajzsmirigyed a ludas, hanem te magad!
2013. jún. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
48%
Írtam a másik kérdésedhez. Gondolom azt is te írtad ki rögtön ez alatt/felett..
2013. jún. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az aerob edzes nem futas! Az edzes akkor aerob ha a oulzusszamod 130 korul van, ez pedig a gyors, tempos seta, nem a futas. Futasnal nagy az izommjnka es kicsi az oxigenfelvetel, ilyenkor a testunk az izmokban levo glukogen-t hasznalja energiakent. Aerob edzesnel viszont alacsonyan van a pulzus, kicsi az izommunka es nagy az oxigenfelvetel, es EKKOR hasznaljuk a zsirt energiakent = zsiregetes. Es az is hulyseseg hogy nem kell belole 1 ora, de igen kell, mert a zsiregetes kb. 40 perc utan indul el.
2013. jún. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Lehetséges! én nagyon sokáig 500 meg 600 kalóriás étrenden voltam, fogytam 8 kilót, és mikor leálltam 2 hétre a diétáról annyira ki voltam éhezve hogy össze vissza ettem mindent, és minden visszajött!

szóval két hét alatt visszahíztam, amit 2 hónap alatt tudok újra lefogyni.

Én is azthittem hogy pajzsmirigy alulműködésem van mert a kezem is mindig hideg,és tényleg nehezen fogyok le, viszont gyorsan hízok. a vérképemben egy kicsi eltérés volt csak, ultrahangon teljesen normálisnak találták, szóval úgy tűnik nekem nem az okozta.

Lehetséges hogy a módszered rossz a fogyókúrában, sőt biztos. Én úgy fogytam le gyorsan, ha egy nap nem ettem sok féle kaját, például ebédre és vacsorára ugyan azt ettem, csak vacsira kevesebbet, és a CH se legyen sok:)

2013. jún. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!