Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Edzős napokon lehet kicsivel...

Edzős napokon lehet kicsivel többet enni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

31 éves nő vagyok, 167cm/61 kg. Szeretnék még zsírt veszteni és ehhez 1500 napi kalóriás étrendet számoltam ki magamnak, mert ülő munkát végzek/kocsival járok.

Heti két edző napot tervezek fixen elején (még csak most kezdtem) egy alsotest egy felső test és amikor tudok, még otthon szobabicikli (ezt eddig is csináltam)

Amikor sulyzos edzés nap van ehetek 200 kaloriaval többet mondjuk? Ami egy banán meg kis energia adó edzés előtt mondjuk.

Illetve a zöldségeket is kell számolni? Uborka salata Rukkola hagyma ilyenek?

Avokado krumpli és társai tudom h kell

Köszi a válaszokat


szept. 13. 13:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze, ehetsz olyankor kicsit többet.

Én mindent szoktam számolni, valamennyi kcal tartalma a zöldségeknek is van.

szept. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%

Sőt. Javasolt is.

Erősen ajánlom

szept. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Fogyás szempontjából mindegy, hogy héten belül hogy osztod el a kalóriát, kiátlagolódnak a napok. Tehát ha hétfő-szerda-pénteken 200 kcallal többet viszel be, az ugyanaz mintha minden nap egy szűk 50 kcallal vinnél be többet.
szept. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ami a tényleg alacsony kcal tartalmú zöldségek számolását illeti, lehet számolni, de szerintem fölösleges. A kalóriaszámolásban mindig lesz valamennyi hiba, mert eleve két ugyanolyan tömegű paradicsomnak nem ugyanakkora a kcal tartalma, a táblázatok nem tökéletesen pontosak, a mérleg sem stb. Ezekkel egy nagyságrend a zöldséget nem számolni. Azt nézd meg, hogy reális-e hogy 100 kcalnál többet megegyél belőle, ha igen, akkor érdemes lehet számolnod. Ezt mint mérnök mondom, hogy nincs jelentősége az így bevitt plusz hibának egy átlagos, egészséges ember fogyásánál.


A saját magam számára még két további okom van, amiért nem számolom a zöldségeket. Az egyik hogy nem azokon fogok elcsúszni. Nem valószínű, hogy ha lankad a figyelmem, akkor sárgarépából véletlenül olyan sokat eszem, ami miatt leáll a fogyásom. Ezzel szemben a csokoládét mindig számolom amilyen pontosan tudom, mert abból simán be lehet tolni 800 kcalt apránként a nap folyamán úgy, hogy nem is tűnik vészesnek közben, csak mikor összeadod. Az egyszerűsítés segít, hogy tovább kitartsak a számolás mellett.


A másik megfontolás pedig hogy szerintem összességében segíti a fogyást, ha a zöldségek felé terelődöm. Mérni, beírogatni macera. Ha a zöldségnél ezt ki lehet hagyni, akkor motiváltabb leszek többször, többet enni belőle, így kitölti a gyomrom és kalóriatöményebb cuccból kevesebbet kívánok majd, tehát összességében kevesebbet viszek be. Plusz ha épp a konyha felé kóválygok, akkor ha az uborkát is be kell írni, akkor inkább egy kis csokit eszem: azt csak leszámolom hány kocka, leolvasom a vonalkódot és kész. Az uborkához viszont elő kell venni a mérleget, kikeresni mert nincs rajt vonalkód, macerásabb, pedig pont az lenne a jobb választás. Ugyanebből a megfontolásból a gyümölcsöt se számolom, pedig az kalóriában több tud lenni. Kivéve ha lé vagy turmix. Sima almából, amit meg kell rágni stb. nem tudok extrém sokat bevinni, de pépesítve simán, léként meg végképp.

szept. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat!
szept. 14. 11:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!