Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan fogyjak le home office-...

Hogyan fogyjak le home office-ban?

Figyelt kérdés

Amióta itthonról dolgozok, nagyon meghíztam. 25 kilót kéne leadnom.

Fogyott már le valaki ilyen helyzetben?


Nyilván megválogatom az ételeket és ősztől eljárok futni, de van valakinek valami jó megoldása?


Hozzatenném, hogy fogytam már le régebben 10 kilót, de elég nehéz, mert nagyon alacsony vagyok. (156)



aug. 25. 13:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

Mi köze van a fogyásnak a home officehoz?

Kalóriadeficit és mozgás, ennyi a kulcs.

aug. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Justinianus ***** válasza:
42%
Három hónap homeoffice alatt a Covid idején én is híztam 10 kilót, de aztán szerencsére leadtam. Soha többet home office. Egész nap a konyhába jártam zabálni munka helyett. Ha köteleznének rá sem vállalnám.
aug. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

Kalóriadeficit, munka utan 30 p seta minden nap (ez alvásnak is stressznek is stb jot tesz) és heti 2x sport.


En amugy covidosan home schoolban fogytam a legtobbet 154 centiskent.

Titka h unatkozasbol nem szabad enni es mindent merni kell. Hallgass a testedre. Akkor egyel amikor ehes vagy es ne akkor mikor kedved van

aug. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

HO-ban könnyebb fogyni, mint ha be kell járni a munkahelyre. Amennyi időt a munkahelyre utazás elvenne, azt kapásból mozgásra, sportolásra fordíthatod. Az egészség megőrzése érdekében is szükséges minden órában 10 perc szünetet tartani. Ha magadtól nem jut eszedbe, állíts be emlékeztetőket. Minden órában állj fel, nyújtózkodj, mozogj egy kicsit, pihentesd a szemed. Ha a munka jellege megengedi, hosszabb szüneteket is tarthatsz napközben, elmehetsz edzőterembe, uszodába, futni stb. Több lehetőséged van megtervezni az étrendet, nem vagy egy irodai menzához kötve. Akár főzhetsz is, csinálhatsz salátákat, ehetsz 2 főétkezés között egy kis gyümölcsöt. Ha nem akarsz, nem tudsz munka közben ételt készíteni, akkor rendelhetsz házhoz olyan ételeket, amik egészségesek, diétásak, egyre több cég kínál ilyen menüket. Vagy felfedezhetsz a közelben egészséges étkezési lehetőségeket kínáló helyeket.

Az egész csak szervezés, időbeosztás és akaraterő kérdése. Sokat segíthet az emlékeztetők beállítása, akár mozgásra, akár víz ivásra figyelmeztetheted magad. Ezen kívül érdemes teendőlistákat vagy napirendet írni, amiben előre megtervezed az aznapi sportolást.

aug. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
HO-ban megvan az a lehetöséged, hogy bármikor tudsz sportolni, mozogni, emellett azt és annyit eszel, ami a legmegfelelöbb - sokkal egyszerübb, mint ha munkába járnál.
aug. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%

Nekem a csed-gyed-gyes tett be, az is egyfajta "home office", azzal megfejelve, hogy a gyerekemnek tízórait és uzsonnát is szeretnék adni a három főétkezésen felül, amikor megint elém kerül a kaja. Az otthonlétnek fogyás szempontjából előnye és hátránya is van, a hátrányokat odafigyeléssel, kis trükkökel lehet csökkenteni, az előnyökre pedig külön gondot érdemes fordítani, hogy kihasználhasd őket.


Ami nekem segít, hogy igyekszem mindig mindent teljesen elpakolni a konyhában. Van itthon édesség, de elcsomagolva a spájzban, rázárva az ajtó. Viszont direkt kinnhagyok a konyhaasztalon egy tányérban fogyasztásra kész zöldséget, gyümölcsöt, és egy pohár vizet. A friss nem romlik meg egy nap alatt, télen a párolt zöldségget is kinn tudtam így hagyni. A lényeg hogy ha betévedek a konyhába, akkor inkább a sárgarépát kezdjem rágni, ne rögtön a kekszet meg a csokit vagy az ebédre szánt pörköltet kóstolgassam. Étkezések után fogat is mosok, az is segít, hogy kevésbé kezdjek el idő előtt enni, fogmosás után egy darabig nem esik jól az evés.


Az előnyök kihasználását, a főzést, rendszeres mozgást már előttem leírták.

aug. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%
Nem kell zabálni.
aug. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"hosszabb szüneteket is tarthatsz napközben, elmehetsz edzőterembe, uszodába, futni stb"

Nem mindenkinek lógás a home office.

Nálunk pont ezért szigorították meg, mert az egyik bejglit sütott, a másik kutyát sétáltatott és voltak olyan hülyék, hogy posztolták is.

Így az is szív, akinek olyan a munkaköre, hogy szinte fel sem állhat a gép elől, mert folyton callba hívják, tárgyal...

aug. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
#8 én se lóghatok home office-ban, de ha mégis mennem kell valahová napközben, le vagyok döbbenve, mennyi ember lófrál mindenhol.
aug. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Senior Séf ***** válasza:
49%

https://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__1..


Ne a körülményeken rugózzatok,hanem a lehetőséget keressétek.

aug. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!