Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ez elég lenne nekem?

Ez elég lenne nekem?

Figyelt kérdés

Egy nap általában 1200 - 1400kcl szoktam enni, de sportolni is sportolok mellette amivel az okosórám szerint mindig 300-500kcl elêgetek. Szerintetek elég ennyi kalória egy napra vagy egyek kevesebbet/többet.

20/l 158cm/75kg



aug. 17. 21:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%

Napi minimum 1200 kcalt kell enni egészséges összetevőkből. Ettől kevesebbet ne egyél.


Sok erőt és kitartást kívánok a fogyáshoz.

aug. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%

Ezen az oldalon szét fognak tépni az 1200 kalória miatt...

Én pedig azt mondom, hogy szerintem teljesen oké, sajnos alacsony vagy, (én is pont ennyi cm vagyok) és nekünk be kell érnünk ennyivel, és nincs rajtad olyan sok felesleg (szigorúbb diéta kell). A fehérjebevitelre figyelj, az mindenképp legyen meg.

Edzős napokon nálam 1500, edzés nélkül 1200 kcal. Később amikor eljön a stagnálás, mert hozzá fog szokni a szervezeted, akkor majd növelned kell a deficitet, azt javaslom több mozgással tedd ezt meg, mert ezt már nem tudod hova csökkenteni. /Nekem endokrinológus mondta, hogy 1000 kcal az a határ, aminél már nem szabad lejjebb menni./

Vagy ha jön a stagnálás az is jó megoldás, ha újra sokkolod a szervezeted pl makrotápanyagok átvariálásával.

aug. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
22%
Rohadt kevés, bmr alatt van. Éhezik a tested (ez mást jelent mint az hogy mennyire vagy éhes). 1450 alá nem kéne menni akkor se ha fogyni akarsz
aug. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%
ehhez az éhezik a tested részhez annyit fűznék hozzá, hogy ugye tisztában vagy vele, hogy jóindulatúan legalább 15 kg zsír van rajta?
aug. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
*mármint fölösleg
aug. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
25%

#4

Én 25 kg-t mondanék inkább. Én 159 centi vagyok. Mikor 55 kg voltam nagy volt a fenekem, combon, hasam. Mi lett volna, ha még 5 kg plusz lett volna rajtam? 😱 Inkább hagyjuk.

A kérdező célozza meg az 50-52 kg--t minimum. Végülis attól függ, hogy vékony szeretne-e lenni, vagy inkább húsos, akin még van egy kis plusz kg.


A többire meg már válaszoltam az egyes válaszomban.

aug. 18. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Először megnézem, hogy hogy nézek ki 55 kg körül aztán, ha nem tetszik / nem érzem jól magam akkor még lejjebb megyek :)

aug. 18. 06:11
 8/11 anonim ***** válasza:
61%

"Mikor 55 kg voltam nagy volt a fenekem, combon, hasam. Mi lett volna, ha még 5 kg plusz lett volna rajtam? 😱 Inkább hagyjuk."

Az te vagy.

Én meg 158 és ha 40 évesen 55 kg alá mennék, a mentő vinne el.

A nagy combtól egyébként nem szabadulok, 42 kilóval is az volt, de 60 kilóval is teljesen lapos a hasam és nem nézek ki debellának, XS-es felsőket, S/M alsókat hordok. Körte alkat.

Ne csak magadból indulj ki! Nyisd ki a szemed és nézz körül, hogy mennyire mások az emberek.

aug. 18. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#4

Akkor is éhezik a test ha felesleg van valakin. A szervek mukodesehez, agyhoz is kell energia. Tudod te mit okoz ha aluleszik az ember? Igen, elhizva is. Sajnos en tudom mert hulye voltma es 90 kilosan 1200 kcalon kezdtem dietazni. Na annak a mellekhatasait nem kivanom senkinek

aug. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

6, igen tudom, de nem akartam már annyit írni, mert ezért már végképp szétszedtek volna. XD (2,4 vagyok) Egyébként tényleg igaz, hogy egyáltalán nem mindegy kin hogyan oszlik el. Én pl 158 centisen tökéletesen meg lennék elégedve 65 kg-al. Nagyon arányosan oszlik el rajtam a felesleg, így is általában sokkal kevesebbnek tippelnek jóval, mint amennyi valójában vagyok.


9, 1200 kalóriából elegendő fehérjebevitellel, vitamindús ételekkel nem lehet éhezni. És igen, a rajta lévő zsírfeleslegből is nyer energiát bőven. Imádom azt is mikor ilyen 40 kg súlyfelesleggel rendelkező embereknél is azt mondják, hogy éhezik a kevés kalórián, mikor ott van rajta a temérdek zsír. Éhezni nem fog, inkább mentálisan nehéz elviselni így a diétát. De ezen is lehet segíteni, ha tápanyagdús ételeket eszik, amik laktatnak, telítenek. Csak a kalóriák számolgatásával nyilván ilyet nem lehet összerakni, itt már a makro és mikro tápanyagokra is figyelni kell.

Nyilván ha péksütit zabálna és csak a kalóriakeretre figyelne semmi másra, akkor azt mondom, hogy igen, így valóban nem lehet tartani egy 1200 kalóriás étrendet, mert kb óránként éhes lesz.

De egy jó kis kacsazsíros fullos tojásrántotta reggelire (400-500 kcal)...megnézném, hogy pl ebédre mennyit tudnál enni.

aug. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!