Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek nagy mozgásigényű...

Akinek nagy mozgásigényű kutyája van, tényleg állandóan fut vele, örökké sétálnak, túráznak?

Figyelt kérdés

Ami tetszik nekem az a németjuhász, collie, szóval a juhászkutya típusok viszont nem vagyok egy agilis futónő, igazából a közepes méretű kertet tudnám felkínálni a kutyának és napi 1x séta.

És minél többet olvasom a netet, annál jobban rájövök, hogy kb az összes kutya igényli a napi óriási aktivitást.

Nyilván nem a mopsz és társairól beszélek.

Nem tudom milyen kutya illene hozzám, mert mire megtalálnám az igazit addigra kiderül, hogy nagyon beteges, nem bírja a meleget és a huzatot.

A havanese túlságosan ragaszkodó, ugatós típus, a yorki egy energia bomba és makacs.

Az Akita szlovák farkas kutya az én esetemben kilöve pedig nekem az ilyen kutyák tetszenek de nem tudok velük futni napi 10 kilométert sajnos és nem vagyok munkakutya vonalas sem.

Összességében egy jó idegrendszerű, közepes méretű, nem éber ugatós kutya lenne számomra a megfelelő, aki beérné azzal, amit én nyújtani tudok. Kinti benti tartas, udvar, séta, sok szeretet mert egész nap itthon vagyok.

A plüss kutya kommenteket nem kérem, köszönöm, mert már az egyik kutyakalkulatorban megkaptam :D

Viszont sokféle kutyánk volt már, Fox terrier, vizsla, németjuhász, havanese, yorki, mindenféle keverék kutya..

Amúgy nem tudom elképzelni, hogy minden egyes ember aki közepes-nagyobb mozgásigényű kutyát tart, az fut, agilitizik vele, a szomszédban senki nem sétáltatja kutyáját.. pedig van a szomszédban amstaff, juhaszkutyak, medveolo stb



#kutya #Melyik lenne a jó nekem
jún. 26. 14:18
1 2
 1/17 anonim válasza:
86%
Mi úgy fogadtunk be egy tacskó - erdélyi kopó keverék kölyköt, meg ki tudja mi van még benne :) Vittem már futni, meg se kottyan neki az 5-6 km, amin ő kis a sorvezetőm. A futás után ugyanolyan aktív mintha mi se történt volna. A mozgásigénye ellenére - tekintettel arra, hogy dolgozunk és nem tudunk mindig vele lenni - beállítottuk neki, hogy hétköznap reggel és este van a nagy sétája. Az esti séta a nagyobb, amikor játszik a szomszéd kutyákkal. Közepes méretű szobakutyus, nyilván a világ összes mozgása nem lenne elég neki, de én úgy gondolom hogy ennyi séta beiktatásával gondos gazdi leszel :)
jún. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen kedves első válaszoló :)
jún. 26. 14:56
 3/17 anonim ***** válasza:
74%
Figyelj, az agility is sokszor annyi, hogy szombatonként 2-3 órát eltöltesz vele a pályán. Meg nem kell neked folyton futni a kutyával. Megsétáltatod, hogy érjék ingerek, a kertben meg dobálod neki a labdát. Ha közben nem telefonálsz, meg minden visszahozatal után megsimogatod, akkor az minőségi idő, és ki is szaladgálja magát. Szerinted a puli tenyésztő, akinek gyönyörű, büszke kutyája van, terelőversenyen is jól szerepel, mind a 10 kutyáját lefárasztja minden áldott nap (miközben amúgy van állása)? A plüsskutyát javaslók a ló túloldala, jellemzően akinek már felnőtt a gyereke, vagy nem is volt, házassága semmilyen vagy nem is volt, és a kutyája az egyetlen társasága, ezért mindent csak vele hajlandó csinálni. Én is imádom a kutyákat, de ha perpillanat lenne, akkor benti lehetne csak, és bent bizony ágyról-kanapéről-konyhából abszolút ki lenne tiltva.
jún. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon sokan ott rontják el ezt a dolgot, hogy minél nagyobb távokra viszed a kutyát sétálni, annál nagyobb lesz az állóképessége, és igazából az ember saját magát szívatja ezzel.


A kutyát igazából sokkal könnyebben ki lehet offolni agyilag, mint azzal hogy minden nap mész vele 10km-t, mert ahhoz simán hozzászokik.

jún. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem muszáj velük futni és inkább szerintem az mindig a kérdés, hogy a kutya mennyire együttműködő a lefárasztásában. Nekem pl van egy munkavonalas border colliem és az volt a mai program, hogy reggel kb negyed óra alatt kisétáltunk a rétre, én egy lassabb tempóban körbejártam rajta és mutogattam a kutyának, hogy melyik bálát melyik irányból kerülje meg, ő meg egy elég nagy sebességgel cikázott a bálák között, kidőlt, majd hazamentünk. Délután az udvarra mentem ki vele kétszer pár percre agiltit gyakorolni és szinte végig egy helyben álltam, ő meg arra rohant, amerre mondtam. Ettől függetlenül senkinek nem ajánlom a fajtát, hacsak nincsenek vele konkrét céljai, mert nagyon sokféleképpen tudnak problémásak lenni...

Más kutyáim is voltak, egyik se bírt ekkora terhelést és néha konfliktusforrás volt köztünk, hogy a felajánlott fárasztási módom nem jött be nekik annyira, de továbbra is pörögtek a fejemen, hogy csináljunk valamit.

jún. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Nehéz helyzet, az biztos. Tényleg mire megtalálnám az ideális társat, addigra kiderül, hogy ezerféle betegségre hajlamos (Cavalier King)

Szerintetek egy keverék kutya még rizikosabb? Azt olvastam, hogy ha anyuka apuka nagymama juhász és terrier akkor a keverék kiskutya is kemény lesz. Magyarul az összes juhász és terrier vér megnyilvánul benne.

Nem tudok dönteni.

A Collie is nagyon tetszik, gyönyörű kutya, a németjuhász a nagy szerelem de kevés vagyok én hozzá sajnos, pedig már volt egy NM kutyám, és hát mindenkivel agresszív volt, éjjel ugatott, szajkosar alapvető felszerelés volt séta közben, később kiderült beltenyészetes álomból való volt, allergiákkal, viselkedészavarral és ideggyenge is volt.

Pedig! napi 2x vittem több kilométeres sétára, futásra, játékra, apportra, jártunk kutya iskolába és még ez is kevés volt neki.

Azonban velem egy tündér volt, imádott engem, egy csoda volt.

tegnapelőtt 01:30
 7/17 anonim ***** válasza:
41%
A skót juhász=collie szerintem jó lehet, mert nagyon elment show irányba a fajta, maximum közepes mozgásigényűnek mondanám őket (sok mindent lehet velük csinálni, de semmiben sem lesznek a legjobbak). Viszonylag együttműködők, nem keresik a balhét, inkább elkerülők, félősebbek. Utóbbi is ad azért munkát, de szerintem elviselhetőbb kategória, mintha mindenkit meg akarna enni a kutyád :)
tegnapelőtt 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Szerintem a kutyánál az a lényeg, hogy legyen egy rendszer az életében és akkor a köztes időben nyugodtan elvan, mert tudja, hogy mikor lesz mozgásidő. Pl. nekem nagyon aktív kutyám van, reggel-este olyan 20 percet sétálok vele, délután pedig van egy nagyobb, 40 perces séta, amikor labdát is dobálok neki, meg más kutyákkal is bandázhat. Emellett néha még a lakásban is hozza a labdáját, hogy dobáljam neki, de nagyrészt inkább alszik. Szóval másfél óra mozgással simán le lehet fárasztani, de annyi azért mindenképp kell, különben unalmában rombolni fog pl. felássa a kertet vagy szétrág ezt-azt.
tegnapelőtt 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat ment a zöld kéz mindenkinek
tegnapelőtt 11:24
 10/17 anonim ***** válasza:
Esetleg agárban nem gondolkozol? Saját tapasztalat nincs vele, de egy ismerősöm tart (neki magyar agár van), és ő azt mondja, hogy elég nagy a kutya alvásigénye, és inkább rövidebb, de intenzív mozgást igényel, nem a több tíz km-es sétákat. Alapvetően az agarak szeretik az ember közelségét, a kisebb testűek mint whippet biztos sokat lennének a lakásban, de szerintem a nagyobb testűek is jók lehetnek kinti-benti kutyának.
tegnapelőtt 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!