Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek nagy mozgásigényű...

Akinek nagy mozgásigényű kutyája van, tényleg állandóan fut vele, örökké sétálnak, túráznak?

Figyelt kérdés

Ami tetszik nekem az a németjuhász, collie, szóval a juhászkutya típusok viszont nem vagyok egy agilis futónő, igazából a közepes méretű kertet tudnám felkínálni a kutyának és napi 1x séta.

És minél többet olvasom a netet, annál jobban rájövök, hogy kb az összes kutya igényli a napi óriási aktivitást.

Nyilván nem a mopsz és társairól beszélek.

Nem tudom milyen kutya illene hozzám, mert mire megtalálnám az igazit addigra kiderül, hogy nagyon beteges, nem bírja a meleget és a huzatot.

A havanese túlságosan ragaszkodó, ugatós típus, a yorki egy energia bomba és makacs.

Az Akita szlovák farkas kutya az én esetemben kilöve pedig nekem az ilyen kutyák tetszenek de nem tudok velük futni napi 10 kilométert sajnos és nem vagyok munkakutya vonalas sem.

Összességében egy jó idegrendszerű, közepes méretű, nem éber ugatós kutya lenne számomra a megfelelő, aki beérné azzal, amit én nyújtani tudok. Kinti benti tartas, udvar, séta, sok szeretet mert egész nap itthon vagyok.

A plüss kutya kommenteket nem kérem, köszönöm, mert már az egyik kutyakalkulatorban megkaptam :D

Viszont sokféle kutyánk volt már, Fox terrier, vizsla, németjuhász, havanese, yorki, mindenféle keverék kutya..

Amúgy nem tudom elképzelni, hogy minden egyes ember aki közepes-nagyobb mozgásigényű kutyát tart, az fut, agilitizik vele, a szomszédban senki nem sétáltatja kutyáját.. pedig van a szomszédban amstaff, juhaszkutyak, medveolo stb



#kutya #Melyik lenne a jó nekem
jún. 26. 14:18
1 2
 11/18 Senior Séf ***** válasza:
66%
Németjucim van, most is, mint évtizedek óta. 6 éves kan, csupa izom kutya. Imádom, és úgy sejtem ő is hasonlóan érez. Naponta 4x csinálunk közös programot, ebben a délelőtti másfél órás horgászat (utána úszás) is benne van. Eü szempontok miatt ő az utolsó kutyám, és előre rettegek, mi lesz velem.
jún. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Reggel munka előtt másfél-2 órás séta így nyáron a hűvösben, ilyenkor játszunk, tanulunk is.

Délben, délután negyed óra.

Este egy óra.

jún. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Soft coated wheaten terrier :) megfelel a leírtaknak,bár azért jelezni jelez,de nem jobban mint egy német juhász.


Annyival egészitenem ki,hogy télen több az energiája,de 20 fok felett csak víz mellett pörög 😅


Mi lakásban lakunk. Napi 3 seta. Reggel 40 perc, délután egy óra, bár ebbe a melegbe inkább fel óra. Este 10 P. Hétvégén viszem úszni akkor 1-2 órát vízparton vagyunk. Reggelente van hogy találkozunk kutyassal azzal rohangál,bár ebben a melegben elég minimális az is.


Ha érdekelne a fajta keress privatba és mesélek róla.


Enyém 24 kg lett legnagyobb az alombol. Amúgy 16-20 kg körül vannak.

jún. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen kedves válaszolók!

Sajnos én nem vagyok alkalmas egészségügyi gondok miatt napi 2-4 több órás sétára, mozgásra, lefárasztásra.

Gondolkodtam a Havanese kutyán is, de állítólag nagyon ugatós és ez főleg benti tartással nem a legjobb, főleg amikor alszunk.

Én csak azért tettem fel a kérdést, mert ha mondjuk menhelyről hozok el kutyát, és kifogok egy nagy mozgásigényű példányt akkor az probléma nekem.

jún. 28. 14:55
 15/18 anonim ***** válasza:
Palotapincsi viszonylag hosszú életű fajta.
jún. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Kutyákról beszélgetünk, utolsó!
tegnapelőtt 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Na igen, a férjem sem szeretne pincsit
tegnapelőtt 18:13
 18/18 anonim ***** válasza:

Azért egy átlag kutyának napi 2 óra séta,mozgatás a minimum!


Fogadjatok örökbe akkor egy idős kutyust aki beéri egy óra sétával is.


Minden kutya jelez,ugat.

Nevelés kérdése a dolog 2 havanese-m is volt már és feleslegesen egyik sem ugatott. De nyilván ha zajt hallanak éjszaka akkor fog ugatni ahogy összes kutya jelez,hát kutya. Ilyenkor rájuk lehet szólni. Ennyi.

tegnap 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!