Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha főzök egy nagy adag kaját,...

Ha főzök egy nagy adag kaját, majd szedek egy adagot, honnan tudom hogy abban az adagban mennyi kcal van?

Figyelt kérdés
Tehát készítek vmit aminek a hozzávalóit lemérem nyersen és pl. 2000 kcal van a teljes kész ételben. Eddig oké, na de 3-4x fogok belőle szedni és honnan fogom tudni h az adott adagban pontosan hány kalória van? Utólag lemérni az adott adagot nem jó mert mindent nyersen kell mérni nem megsütve, megfőzve. A másik h szemre megpróbálom mondjuk 3 részre osztani és akkor tudom h egy adagban kb. 666 kcal van, de mi van ha csak fél adagot akarok szedni vagy másfél adagot? Meg ha szemre osztom el a kész kaját 3 adagra az ugye nem pontos, lehet h szemre úgy tűnik h a teljes étel harmadát 33%-át szedtem ki de közben lehet h 40+ %-ot és emiatt 100+ kaloriaval lépem át a napi keretem.
jún. 27. 21:05
 1/9 anonim válasza:
15%
A titok nyitját magad írtad le:" 3-4x fogok belőle szedni " NOS: Egyszer szedjél belőle.
jún. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%

Ha ugyis egyedul eszed meg amikro 3 rezsre osztod mind a 3 reszt akkor tok mindegy. 3 kulonbozo nap eszed. Mindig ugy szamolsz hogy a harmadat. Egyik nap picit tobb de masikon ugyanannyival kevesebb.



Amugy meg az elparolgassal. Kaloriabazist hasznalok, ott tuti van a receotszerkesztoben. Beirsz mindent h 2000 kcal es 1400 grammnyi hozzavalo. Lemered a kesz kajat. Monduuk ez egy sult hus szoval vizet vesztett. A lemert kaja 1260 gr. Ilyenkor a recepthez hozzaadsz minusz jellel az elparolgas nevu etelbol 140 grammot (-140). Az igy emebtett etel egyenlo azzal amit foztel. Ha 200 grammot eszel a kesz sult husbol akkor ez a betaplalt receotbol 200 grammot ettel. Mert a kesz 1260 grammban lesz ugyanugy 2000 kcal mint a nyers osszetevokben.


Ha pl zoldseges tesztat cainalsz es a teszta ugye vuzet vesz fel akkor lehet tobb lesz. Pl 1700 gr. Akkor hozzaadsz annyi vizet hogy annyi gramn legyen mint a te keszeteled.



Amugy nekem elegem lett hogy a kesz kajat at kellett tenni mindig masba hogy lemerjem. Ugyhogy egyezer lemertem az osszes edenyemet, tepismet, serpenyomet, labasomat stb hogy hany gramm es van rola egy listam. Lemerem edenystul es kivonom az edenyt

jún. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Elöször lemérsz mindent nyersen, kiszámolod az összes kalóriatartalmát.

Másodszor a megfött ételt (az összeset egyben) leméred, hogy hány gramm, ez ugyanannyi kcal, mint nyersen.

Ebböl ki tudod számolni a kész étel kalóriatartalát 100 g-ban.

Evés elött leméred a kiszedett mennyiséget, és kiszámolod ennek az adagnak a kalóriatartalmát.


Ezzel a módszerrel semmi szükség elpárolgással bonyolítani a dolgot, csak mérni.

jún. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
#3 szó szerint ugyanúgy számolsz mint elpárolgással csak te magadnak számolod ki, nekem meg az app
jún. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Kérdezd meg a szakácsot! Biztosan tudja:-)
jún. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
a 3-as vagyok, elvileg igazad van, de így nincs annyira megbonyolítva a számolás.
jún. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
32%
Húha, általános iskolában nem sok matekórán voltál, igaz-e!
jún. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
85%

Leméred az egész kész kaját, mondjuk 2000 kcal és legyen 2000 g az egyszerűség kedvéért.

Na most vagy elosztod 4 részre és kapaszkodj, mérleggel szeded ki, így fogod tudni hogy 1 g 1 kcal, vagy ahogy, arányosítasz.

Az a lényeg hogy a nyers osszetevőkből méred a kalóriát fe a kész kaját osztod szét.

A kalória marad főzés után is.

jún. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
0%

Engedd el ezt a mániás számolgatást.

Akkor adag elég amekkora a markodba belefér.

Sosem kell pukkadásig enni, mozogni kell, mindegy mit, de naponta, akár félórát is.

Nassolás az egy étkezést kivált.

Ennyi.

tegnap 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!