Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha most ettem reggelire egy...

Ha most ettem reggelire egy magnum fagyit ami 260 kcal, de belefér a napi keretembe akkor nem hízok?

Figyelt kérdés
2021. júl. 14. 08:48
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

egyébként, hogy adjak én is egy "értelmes" választ is, ne csak felfele pontozzak... :D

Szóval szerintem mindent nem szabad megvonni magunktól. Én is figyelem, hogy mennyit eszek, mit eszek, igyekszem egészségesen étkezni. Ha megkívánok egy jégkrémet, akkor megeszem, de ez nem minden napos. Ha csak szimplán odafigyelsz az étkezésre, akkor szerintem néha-néha belefér. Ha szigorú diétát tartasz, akkor nem mindegy az sem, hogy miből viszed be a kalóriát. Ha nem minden reggeledet kezded így, akkor no para :) Egyébként meg, ha furdal a lelkiismeret, akkor sétálj egy nagyot, vagy bringázz, porzsívózd ki a lakást, bármi ami mozgás. Ha nem is az összes kalóriát, de egy részét le tudod dolgozni.


Ja és most ettem meg egy jégkrémet én is :)

2021. júl. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
60%

Annyi lehet a gond a fagyival, főleg reggel és magában, hogy a legtöbb embernek a reggelinél a legrosszabb az inzulinérzékenysége. Ez azt jelenti, hogy a reggel bevitt gyorsan felszívódó cukorhoz a szervezetednek extra mennyiségű inzulint kell termelnie. Ez pont az a hormon, ami a cukor zsírrá alakítását is stimulálja.


Szóval nyilván nem a testi egészségedet szolgálta az a jégkrém reggel. De bajod ettől csak akkor lenne, ha heti többször ennél ilyet, vagy ha már eleve lenne valamilyen anyagcsereproblémád. A többi étkezésnél még simán beviheted a hiányzó rostot, fehérjét stb.

2021. júl. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Még amiatt sem kell aggódni. Az inzulin sem fog kalória többlet nélkül hízlalni, borzasztóan túl van aggódva ez a téma.
2021. júl. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!