Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan emeljem a napi kaloria...

Hogyan emeljem a napi kaloria bevitelemet 1200kcal alatti deficit utan anelkul, hogy visszahiznek?

Figyelt kérdés

17 eves lany vagyok, es augusztusban kezdtem a “fogyokuramat” (eletmodvaltasnak indult.) Az akkori sulyom 54-56kg korul mozgott, onnan indultam es most ertem el celomat. Edzoterembe jartam, de a jarvanyhelyzet miatt ez kiesett, ezert itthoni sulyzos edzeseket kezdtem el vegezni, valamint egy kis cardiot is csusztattam ezek melle (futas valamit idovel mar csak hosszu setak) es meg is lett a celsulyom, a 43kg. Az edzotermek helyzete miatt ezeket az edzesek alacsonyabb intenzivitasunak

ereztem, ezert a kaloriaimat csokkentettem. Mivel alacsony vagyok (158-60cm) ezert a deficitem 1158korulre esett amit tartottam is a dieta alatt, viszont egy ido utan mar joval alatta voltam: napi 6-700kcal korul ettem. Az igazsag az, hogy ugy erzem ez atfordult egy picit egeszsegtelenbe: a hajam elkezdett hullani, borzasztoan idegesito hangulatingadozasaim vannak, az emesztesem lelassult es ijesztoen gyengenek erzem magam. Most hogy megvan a celom nyilvan szeretnem megtartani, viszont rettegek 900-1000kcal fole menni. Hogyan tudnam emelni az adagaimat es egy egeszseges kaloriabevitelt valamint, életmódot elkezdeni taplalkozas teren anelkul, hogy visszajonne az eddig lekuzdott 13kg? Nem szeretnek taplalkozas zavari szokasokat, viszont erzem hogy kezd abba fordulni es mindenaron szeretnem ezt elkerulni. Esetleg valaki volt mar ilyen helyzetben aki tudna segiteni ebben?


2021. jan. 29. 21:00
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudod a hízást elkerülni, éheztetted magad, ráadásul már rég egészségtelen a súlyod. A testképeddel van probléma, érdemes volna segítséget kérned, mert ha még nem is vagy anorexiás a határon vagy. Minden tüneted üvölti, hogy nem jó, amit csinálsz, én akkor mentem orvoshoz, amikor otthon összeestem, ha ez az utcán történik akár beeshettem volna egy kocsi alá.. A hajam 2/3-a kihullott, hónapok óta nem menstruáltam, alig tudtam közlekedni a gyengeség, állandó szédülés miatt, a kórházban már vérátömlesztést kaptam, annyira rossz volt a helyzet, és ez nekem csak utólag esett le, hogy 1000 jele volt, hogy baj van.
2021. jan. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
81%
11, ez szerintem már nagyon bőven nem a határon van, hanem konkrétan súlyos anorexia. Nincs ereje edzeni, mert fizikailag már annyira legyengítette az alultápláltság, plusz egyéb tünetei is vannak. Ha ez a kérdés komoly, akkor hónapokon vagy akár heteken belül nagyon súlyos következményei lesznek, ha nem megy orvoshoz a kérdező :( Nekem szívügyem ez a téma, mert veszítettem el közeli ismerősömet anorexia miatt, ő sem akart orvoshoz menni, nem volt hajlandó beismerni, hogy beteg. Éhezésben meghalni ráadásul állítólag elég fájdalmas is :(
2021. jan. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!