Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan emeljem a napi kaloria...

Hogyan emeljem a napi kaloria bevitelemet 1200kcal alatti deficit utan anelkul, hogy visszahiznek?

Figyelt kérdés

17 eves lany vagyok, es augusztusban kezdtem a “fogyokuramat” (eletmodvaltasnak indult.) Az akkori sulyom 54-56kg korul mozgott, onnan indultam es most ertem el celomat. Edzoterembe jartam, de a jarvanyhelyzet miatt ez kiesett, ezert itthoni sulyzos edzeseket kezdtem el vegezni, valamint egy kis cardiot is csusztattam ezek melle (futas valamit idovel mar csak hosszu setak) es meg is lett a celsulyom, a 43kg. Az edzotermek helyzete miatt ezeket az edzesek alacsonyabb intenzivitasunak

ereztem, ezert a kaloriaimat csokkentettem. Mivel alacsony vagyok (158-60cm) ezert a deficitem 1158korulre esett amit tartottam is a dieta alatt, viszont egy ido utan mar joval alatta voltam: napi 6-700kcal korul ettem. Az igazsag az, hogy ugy erzem ez atfordult egy picit egeszsegtelenbe: a hajam elkezdett hullani, borzasztoan idegesito hangulatingadozasaim vannak, az emesztesem lelassult es ijesztoen gyengenek erzem magam. Most hogy megvan a celom nyilvan szeretnem megtartani, viszont rettegek 900-1000kcal fole menni. Hogyan tudnam emelni az adagaimat es egy egeszseges kaloriabevitelt valamint, életmódot elkezdeni taplalkozas teren anelkul, hogy visszajonne az eddig lekuzdott 13kg? Nem szeretnek taplalkozas zavari szokasokat, viszont erzem hogy kezd abba fordulni es mindenaron szeretnem ezt elkerulni. Esetleg valaki volt mar ilyen helyzetben aki tudna segiteni ebben?


2021. jan. 29. 21:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%

Ne az adagot növeld, hanem az összetételt változtasd első körben. Legyen több a protein és a jó! zsír( olajos magvak, repceolaj). Emellé váltsd ki a szénhidrátot,amit pl kenyérből stb viszel be egyéb, zöldségből jövőre: csicsóka, édeskrumpli, répafélék, gumósok. Ha a krumplit, rizset, tésztát másnaposan eszed (az a lényeg, hogy lehűljön, utána melegítheted nyugodtan),akkor csökken a glikémiás indexe kb harmadára.


Ugyan az volt a helyzetem, mint neked. Napi 600 kcal, több óra edzés és vékony lettem, de következményekkel. Utána így jöttem vissza, ahogyan írtam most és 5 kg jött vissza 30-ból, de az edzés miatt izom, nem zsír.


Ha beiktatsz napi fél óra tempós sétát (ami amúgy is kellene), hidd el, nem lesz semmi gond. Nyilván ki kellene számolni a pontos aktivitási szintedet, energiaszükségletedet,de ezt most látatlanban is bátran merem tanácsolni első körben. Üdv.egy gyógytornász-táplálkozási tanácsadó

2021. jan. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 neincat válasza:
41%

Szerintem az első után bármit írnék, megalázónak érezném :)

Csak azért írok, mert amikor azt olvastam, hogy "Ha a krumplit, rizset, tésztát másnaposan eszed..." én egyből arra gondoltam hogy egy jó ivászat utáni reggelen.

Hova süllyedek még? :(

2021. jan. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Azt meg utolag hozzatennem, hogy a taplalkozasomat egeszsegesnek mondanam, halistennek ezt konnyen fel tudtam fogni hogy el kell hagynom az egeszsegtelen eteleket. Feher kenyeret, cukros dolgokat elhagytam, ha barmi edeset is iszom akkor mindenbol a zerot (pl. Zero cola, zero fuze tea- de ezeket ritkan iktatom be) tejtermekekbol is a zsirszegeny, csokkentett dolgokat eszem (pl tejfol helyett 0,1%natur joghurt) a kavemat, vizzel, 100ml 0,1% tejjel valamint edesitovel iszom. A bajom nem ezzel az atalassal van, hanem az adagaim novelesevel. Egy ebedem pl.:

40g szaraz koret (minden koretbol 40g ot eszem)

100-140g zoldseg koret (brokkoli, borso, karfiol....stb)

csirke,hal: altalaban olyan 100-120g (ez max olyan 120-150kcal)

Igy egy ebedem olyan 280-300 nagyon max 400kcal korul mozog, bar altalaban 340-350korulre szoktam lecsipni valahogy.

Tehat az atalassal semmi bajom, de rettegek hogy mi lesz ha pl.: 40g bulgur (140) helyett 60at (210) merek ki ami mar rogton borzaszto nagy ugras.

2021. jan. 29. 21:45
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
Nem bántásból, hanem jó szándékkal írom, hogy ezzel én a helyedben orvoshoz fordulnék anorexia erős gyanújával. Már ott meg kellett volna ezt tenned, amikor észlelted magadon a koplalás fizikai tüneteit: hajhullás, hangulatingadozás, gyengeség stb. Ezen nem fog segíteni egyszerűen a táplálkozás, mert ha csak egy kicsit is visszahízol, jó eséllyel azonnal vissza fogsz esni és megint koplaltatni fogod magad. Alapból nem voltál túlsúlyos egyáltalán, nem is volt indokolt a számodra semmilyen fogyókúra. Mentálisan kellene rendbe tenni magadat. Ez nem játék, nagyon veszélyes betegség, az életedbe is kerülhet, ha nem kezelteted időben.
2021. jan. 30. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Igen, anorexiás vagy. Ezt írod: " Most hogy megvan a celom nyilvan szeretnem megtartani, viszont rettegek 900-1000kcal fole menni." Utána meg ezt: "Nem szeretnek taplalkozas zavari szokasokat, viszont erzem hogy kezd abba fordulni es mindenaron szeretnem ezt elkerulni."
2021. jan. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%
+100 kcal lépcsőkben haladj 3 naponta, de az első kettőnél ez csak zsír és fehérje legyen. Utána kezdd el emelni a ch-t is. Multivitamint, ha még nem szedsz, akkor kezdd el.
2021. jan. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%
Én is féltem elsőnek a hízástól, de aztán a gyógyulásom miatt muszáj volt emelnem. Volt hogy rosszullétig ettem magam hogy meglegyen az aznapi bevitel és makró. Nyugodtan emeld a kalóriát elsőnek hízni fogsz ami látszani is fog, de utána be áll a súlyod és nem fog látszani. :)
2021. jan. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Emellett edzeni meg mindig edzek, csak kevesebb intenzivitassal mert sokszor nincs hozza erom. Ezen szeretnek elsosorban valtoztatni: a sulyzos edzeseimet emelni, valamint most hogy jon a tavasz futni is jobban tudok majd jarni. Tudom, hogy ehhez muszaj tobb enegria. Elsosorban ezert felek: ha emelnem az adagaimat, edzes mellett tudnam tartani ezt a sulyomat anelkul hogy visszajonne? Hozzatennem hogy vegig edzettem, tehat nem “csak” koplalassal fogytam, ezert is remelem hogy ha folytatom ezt az eletmodot csak nagyobb adagokkal es intenzivebb edzessel akkor tarthato lenne.
2021. jan. 30. 11:39
 9/12 anonim ***** válasza:
85%
BMI-t számoltál valaha? Csak mert a kezdeti súlyod a teljesen normális kategóriába esik, viszont a "célod", amit elértél, az már kórosan alultáplált kategória. Ez anorexia, többen is leírtuk, és hiába ignorálod, akkor is az. Ha tényleg komolyan gondolod, amit írtál, hogy nem szeretnél táplálkozási zavart, akkor a betegségeddel foglalkozz, ne a kalóriákkal, az edzéssel meg a hízással!
2021. jan. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
82%
Azt nem értem, a szüleid hogyhogy nem tesznek semmit, miközben már fizikai tüneteid is vannak. 17 éves vagy, még gyerek...
2021. jan. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!