Ha megrágom az ételt, de utána kiköpöm, azzal átverhetem az agyam és a gyomrom, hogy már nem vagyok éhes?
szia! több sebből vérzik ez a dolog. hidd el tudom .. én is megpróbáltam már mindent hogy fogyjak :D
szóval ez attól függ hogy ugye mit rágnál meg ?
ugye egy csoki már a szádban olvad tehát cukrot viszel be vele.. egy fánk ugyan így , egy pizza szeletből is már a szádban a nyálad által elindulnak az emésztés első folyamatai. Miért nem rágsz meg olyasmit amit utána nem köpsz ki ? rágcsálj salit abban szinte semmi kalória nincs SŐT egyesek szerint mínusz kalóriás : több energiát használ fel a szervezeted az emésztés során mint maga a saláta. vagy egy kis uborkát ami fogyás szempontjából szintén hasznos mivel vízhajtó hatású ! :) pár percre becsaphatod az agyad de utána ugyan úgy azon fogsz kattogni hogy "mit rághatnál még meg "..
Ez egy nagyon szar módszer.
Egyszerűbb lenne edzeni és rendesen kajálni.
Nem verheted át a gyomrod, az a baj. És ha az agyadat átvered, az még nagyobb baj. Írták, hogy vannak vízoldékony anyagok, amik a szájból felszívódnak, pl. a cukor ilyen.
Nagyobb gond azonban, hogy az étkezés egy komplex folyamat. Nem annyi, hogy csak beindítod a helyi gyárban futószalagot üresjáratban, hogy csak az energiát pazarold, következmények nélkül.
Pl. a rágási inger hatására elindul a nyálelválasztás. Értékes saját termelésű anyagokat és baktériumokat veszítesz, ha kiköpöd, szervezeted emésztés közben nem szívja majd ezeket vissza. Leginkább a vizet kell majd pótolnod, de a nyál ugye nemcsak víz. A szervezetből meg ilyenkor épp nem a kalória az, ami potyára kimegy...
Szintén a rágási inger hatására indul meg az epe ürítése az epehólyagból. Na ez már tényleg komoly gáz, mivel az epe feladata, hogy a patkóbélen keresztül érkezve az ételben lévő zsírmolekulákhoz kapcsolódva vízoldékony kolloid oldatot eredményezzen. Ebben a zsír pl. apró cseppecskékben úszkál nagyjából, mint valami mosogatólé. A kolloid oldatban utána a megnövelt felületnek köszönhetően a gyomorsav elvégzi a dolgát, végül a kapott folyadékból a megemésztett anyagokat a belek belső falain lévő hajszálerek felszívják. Az emésztésben hatalmas mennyiségű baci vesz részt. Ezeknek is kritikus a megfelelő közeg.
Nyilván ehhez viszont innod és enned kell.
A hőmérséklet is kritikus, emésztéskor a szervezet ezt erősen szabályozza. Ha elhiteted vele, hogy emésztés kell, ám mégsem, az bizony ezt a termosztálást is kismértékben, de felborítja.
Képzelj el egy zsír nélküli mosogatószeres levet, ami egyik szakaszban savasabb, másikban lúgosabb közegben dolgozik. Ha nincs mit szétmarnia, majd marja a bélfalat és a lakóit, az emésztésben részt vevő hasznos bacikat.
Ha mondjuk csupa vizes epét kapnak a belek és lakóik, azt kevésbé fogják lájkolni. Esetleg kipurcannak a hasznos bacijaid, elszaporodnak a károsak, így jó pár dolog igen hosszú időre, esetleg visszavonhatatlanul megváltozik a bélben.
Inkább ahogy írta valaki, a táplálékodat változtasd meg!
Pl. burgonyát, rizst, tésztafélét, főtt kukoricát, azaz keményítő és cukor tartalmú ételeket próbálj meg csak nagyon keveset enni.
Helyette állj át lehetőleg nyers zöldségre és gyümölcsökre. Ha húst eszel, a bevitt zöldség aránya mindig több legyen, mint a hús mennyisége.
A húsnak egy kevés kövér része, bőre is maradjon, mert az epének hagyni kell némi feladatot, hogy ne okozzon kárt a bensőben. Nem tartom jónak emiatt a teljes megvonásos diétákat. Inkább az arányokat kell megváltoztatni, mint teljesen megvonni egy sor amúgy szükséges anyagot.
Rengeteget jelent, ha a szervezet elkezd átállni szép lassan és a kilók lemennek. Nem gyors a folyamat, fél év kb. mire árezni is fogsz valamit belőle, de az egészséges folyamat és tartós a hatása. Cukros üdítők, sütemények, torták, csokik, cukorkák nyilván messziről kerülendők, de az úgyse nevezhető jó szívvel már cukornak, amit ezekbe beleraknak, sütiknél, csokiknál meg a margarinról ne is beszéljünk. Ezek nem igazán táplálékok, így elhagyásuk se okoz sokkot a szervezetnek - épp ellenkezőleg. Édesítő szereket viszont ne használj, akkor inkább kevéske répa, nád, esetleg szőlőcukorral édesíts, amit nagyon kell.
Inkább szép lassan, hétről hétre visszább véve szokd meg, hogy kevésbé édes íze van annak amit eszel. Egy szintig az agyunk csodákra képes, többre meg nincs is szükség, ahogy írom, valamennyi ebből is szükséges.
Ha magas (6 feletti) a vércukrod, szőlőcukrot ne használj, mert az túl gyorsan felszívódik, egyébként meg ha minimumra csökkented az édesítést, betartod a fentieket, mindent megtettél amit lehet ez ügyben tenni.
Édesítőszerben ami mesterséges, attól később vagy hízol, vagy beteg leszel. Egyes édesítők 30 fok felett részben elbomlanak. Hogy nem édesítenek, az a kisebbik baj, a nagyobbik a káros bomlástermékek. Nyáron meg egy teherkocsi platóján nem ritka az 50 fok... Hidd el, sok köszönet nincs benne. Írások sora taglalja ezeket, most nem részletezem. Ami természetes édesítő szer, az meg hosszabb távon a bélflórát cseszi el, mert cukornak látszik, a bacik nekiesnek megemészteni, de ezek a molekulák túl hosszúak, így nem sikerül nekik (pont ez a lényegük, amiért ezzel édesítenek, hogy ne bomoljanak le cukorra, így ne szívódhassanak fel a bélfalakon) és a széklettel még szaporodás előtt kiürülnek ezek az amúgy szükséges baktériumok. Arra gondolj, hogy baciból darabszámra több él bennünk, mint amennyi saját sejt van a szervezetünkben. Ezek egymással és velünk szimbiózisban élnek és mégis igen keveset tudunk róluk. Annyit legfeljebb, hogy vannak hasznosak, károsak, illetve adott életmód mellett hasznosak, más mellett pedig károsak. Az élelmiszer adalékaink sincsenek ezekre a bacikra vizsgálva. Minden változás a táplálkozásban megváltoztatja a bacik arányát. Ezt a csapatot helyzetbe hozza, amazt visszaszorítja. Ha szélsőségesen élünk, akkor egyik csapat teljesen ki is halhat, aminek kárára a másik csapat meg kórosan el is szaporodhat. Ennek pedig a szervezetünkre mindig van hatása.
Erről nem sokat mesél a fő sodratú média, vagy az orvostudomány, de ettől még a biológiában ugyanúgy benne van.
Ezek miatt egy erős diéta huzamos idő alatt semmi jóra nem vezet; leegyszerűsítve elromlik a bélflóra tőle.
Bármily hihetetlen, valamennyi természetes cukortartalmú gyümölcsöt, zöldséget mindenképp ennünk kell, hogy rendben legyünk. Vizet bőven kell innunk, mert valamivel ki kell a felgyülemlett mérgeket mosnunk, (diéta alatt meg különösen odafigyelni erre) illetve nemcsak a nyomelemekre, vitaminokra kell ügyelnünk, hanem a bennünk és velünk élő hasznos bacikra is. Olyan ez, mint valami konyhakert. Nem hagyhatjuk kirohadni, elszáradni növényeinket csak azért, mert a fűtést átállítjuk, vagy a sötétítő függönyt elhúzzuk a kényelmünk miatt...
És a diéta egyik lehetséges mellékhatása, hogy a leírt módon elrontjuk egészségünk és emiatt pl. elkezdünk drasztikusan elhízni. Ezt hívják jojó hatásnak.
Szóval csak ésszel és óvatosan. Kevés változtatás egyszerre, kivárni pár hetet, figyelni a következményeket. A gond első jele esetén így mindig pontosan tudni fogod, hogy mit kell másképpen csinálni.
Sajnos még ekkor is lesznek hosszabb távú jelek, de ilyen a biológia...
#8 már leírta, amit nagyjából akartam volna, így nem ismétlem meg.
Nem tudod átverni a testedet. Ez egy evészavar, és ugyanolyan káros, mintha nem ennél semmit. Eleget eszel egy nap? Beviszel minimum 2200 kalóriát?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!